1

Temat: Ciągłe gazy - jak się ich pozbyć ?

Od pewnego czasu , jakichś dwóch tygodni mam straszne gazu w obrębie jamy brzusznej sad Próbowałam już espunissan i inne jakieś herbatki typu rumianek ,ale nic nie pomaga. Dodam ,że nie jem też potraw ciężkostrawnych. Co zrobić, aby wszystko wróciło do normy ? Gazy zaczęły się po tym jak zjadłam kiszoną, duszoną kapustkę kiedyś na obiad.

2

Odp: Ciągłe gazy - jak się ich pozbyć ?

Wzdęcia i gazy są fizjologicznym zjawiskiem po spożyciu niektórych pokarmów. W Pani przypadku wzdęcia te jednak utrzymują się zbyt długo. Ich prawdopodobna przyczyna musi leżeć gdzie indziej. Czy wzdęciom towarzyszą także inne dolegliwości? Chodzi tu głównie o zmianę rytmu wypróżnień, przeciągające się biegunki lub zaparcia. Należy też zwrócić uwagę na domieszki krwi lub śluzu w stolcu. Czy odczuwa Pani również bóle brzucha, a jeśli tak to jaka jest ich lokalizacja? Wzdęcia i gazy mogą być symptomami różnych schorzeń toczących się w jelitach i żołądku. Częstą przyczyną wzdęć u osób dorosłych jest też nietolerancja laktozy. W tym schorzeniu organizm ma trudności z przyswojeniem cukru mlecznego- laktozy, zawartego głównie w nabiale, a symptomem zaburzeń są właśnie męczące wzdęcia i gazy.