1 2012-08-21 21:40:20

Temat: Jak poznać czy grozi nam stres ?

Tyle się teraz mówi o stresie i o tym jakie robi spustoszenie. W sumie to na razie kończę studia i nie czuję jakoś się zestresowana, ale boję się, że i mnie to dopadnie. Jak poznać pierwsze oznaki stresu i jak im szybko zapobiegać ? Może macie jakieś rady ?

2 2012-08-21 21:44:03

Odp: Jak poznać czy grozi nam stres ?

Ach szczęściara z ciebie smile Ale cóż ja wiem co to znaczy stres więc ci powiem tak na przyszłość smile Jeżeli czujesz się rozdrażniona, wewnętrznie spięta i zaczynasz się zamykać w sobie - rozmowy i sprawy innych ludzi wokół ciebie przestają cię interesować to są to pierwsze sygnały tego, że jesteś zestresowana. Następnym sygnałem jest to, że nie potrafisz się już rozluźnić np  nawet jak uprawiasz sport, masz wolny weekend , czytasz fajną książę czy oglądasz film wciąż w głowie kłębią ci się myśli o pracy, projektach czy innych rzeczach które są stresujące w twoim życiu. No a potem pojawia się agresja - stajesz się wybuchowa, nadmiernie reagujesz na uwagi innych osób. To już rozkwit stresu. Mam nadzieję ,że pomogłam.

3 2012-09-29 14:36:54

Odp: Jak poznać czy grozi nam stres ?

Felka nie chcę Cię straszyć, ale na studiach to ma się cudowne życie, a jak zaczniesz pracować, a potem dojdą jeszcze obowiązki związane z mężem i dziećmi to stres pewnie już Cię nie opuści. Niestety żyjemy w czasach gdzie stres już jest wpisany w nasze życie. Ja staram się dużo ćwiczyć, bo każdy wie, że sport jest idealny na poprawę humoru i odstresowanie. Raz a nawet dwa razy w roku staram się lecieć do jakichś ciepłych krajów, aby się oderwać od rzeczywistości. Często niestety muszę sięgać po leki uspokajające, ale póki co tylko ziołowe.