1 2012-08-22 12:01:27

Temat: Palenie papierosów podczas ciąży

Wiecie co moja siostra jest w 4 miesiącu ciąży i złapałam ją na tym że palii czasem papieroska. No masakra. Wszyscy jej pilnujemy ona sama też nie chce palić ale to jest silniejsze od niej i czasem jak jest sama to nie może się powstrzymać. Nie mam pojęcia jakich argumentów już użyć żeby wybić jej to palenie papierosów podczas ciąży z tej głupiej głowy.

2 2012-08-22 12:05:19

Odp: Palenie papierosów podczas ciąży

Palenie papierosów podczas ciąży jest bardzo ryzykowne i bardzo złe dla dziecka. Przede wszystkim argument jest jeden - dziecko nie dostaje dostatecznej ilości tlenu jak matka pali !!! Nikotyna zwęża naczynia krwionośne i utrudnia transport tlenu do płodu dziecka. Ma to wpływ na ogólny rozwój dziecka, powoduje niedowagę, może wywołać przedwczesny poród, śmierć około-połogową itd. Generalnie jest to złe !!! Tak samo w ogóle przebywanie kobiet ciężarnych w zadymionych pomieszczeniach nikotyną, albo gdy partner ciężarnej pali - to wszystko też ma wpływ. Powiedz siostrze że jak pali jej biedne dziecko się tam najzwyczajniej w świecie dusi ! Może to jej jakoś zobrazuje to co robi.

3 2012-09-03 11:48:16

Odp: Palenie papierosów podczas ciąży

Nie ma jakichś sprawdzonych odpowiedzi na to jak rzucić palenie w ciąży. Moim zdaniem najważniejsza jest edukacja przyszłej matki, to znaczy odpowiednie jej doinformowanie przy pomocy lekarza czy specjalistycznych artykułów opisujących negatywny wpływ palenia na życie płodowe dziecka. Twoja siostra musi zrozumieć, czym ryzykuje.

4 2012-09-11 10:30:03

Odp: Palenie papierosów podczas ciąży

Moja przyjaciółka przez trzy ciąże podpalała papierosy, niby najsłabsze, ale przecież i tak niezdrowe. Nikt nie był w stanie jej przekonać do tego, że powinna rzucić palenie. Gdy urodziła trzecią córkę, była wtedy w wieku 40 lat, okazało się, że dziewczynka ma maleńką dziurkę w serduszku. Lekarze od razu zapytali ile paliła podczas ciąży? Powiedzieli, że jeśli do pół roku dziurka sama nie zarośnie będzie potrzebna operacja. Przez 6 m-cy cała rodzina żyła w strachu. Okazało, że dziurka zarosła, ale mała jest pod stałą kontrolą lekarzy. Niestety nie każde dziecko ma tyle szczęścia sad Dlatego drogie Panie nie palcie w czasie ciąży!

5 2014-07-01 19:48:22

Odp: Palenie papierosów podczas ciąży

Nie ma jak fundować dziecku komore gazową. Przeraża mnie taka bezmyślność. Nie chce słuchać że 'to silniejsze od niej'. Co ona pali od 40 lat po 2 paczki dziennie? Nie? Jest dorosła zdecydowała sie na dziecko to niech poniesie konsekwencje swoich decyzji. Do kogo bedzie miała potem pretensje jak dziecko bedzie chore? Do lekarza? DO świata? DO wszystkich tylko nie do siebie bo przecież to tylko papierosek. Nawet jak sie urodzi pozornie zdrowe to dopiero za kilka lat moze sie okazać że ma trudności ze skupieniem uwagi, uczeniem sie itd. Miło od razu skazywać dziecko na porażke w życiu.