1

Temat: Objawy nadżerki...ciąży...???

Witajcie!

Opiszę Wam co ostatnio obserwuję i odczuwam i proszę napiszcie czy miałyście kiedykolwiek coś podobnego. Jeśli tak, to co to było?

Wszystko wskazuje na zbliżającą się miesiączkę:
-wrażliwe piersi,
-nerwowość,
-dziwne smaki np. na czekoladę
-wypryski na twarzy,
-ból podbrzusza i okolicy krzyżowo-lędźwiowej
-zmęczenie i ciężkie nogi (wewnętrzna część ud).

I pewnie pomyślałabym, że lada dzień dostanę okres, gdyby nie dwie niepokojące sprawy.

Po pierwsze RÓŻOWA WYDZIELINA Z POCHWY...Po raz pierwszy mam taką. Wygląda jak serek homogenizowany w kolorze różowym. Pojawiła się dwukrotnie w poniedziałek raz i we wtorek raz.
Druga sprawa owulację miałam w piątek (wszystkie objawy na to wskazywały). Czy można mieć okres 5-6 dni po owulacji? chyba nie bardzo.

Jeśli chodzi o współżycie ostatni raz stosunek przerywany w niedzielę, po czym w poniedziałek wydzielina w kolorze różowym (ale dopiero po około 18 godzinach os stosunku).

Do tego lekkie swędzenie i zaczerwienienie pochwy...
Wizyta u ginekologa dopiero za dwa tygodnie. Czy możecie mi podpowiedzieć co może być przyczyną takich objawów? Z góry dziękuję.

2

Odp: Objawy nadżerki...ciąży...???

Wszystkie dolegliwości bólowe, nerwowość, wypryski itd to sprawka hormonów. Zazwyczaj coś idzie z tym w parze, ale co dokładnie-nie jestem w stanie powiedziec. Często nawet ginekolog nie jest w stanie smile
Różowa wydzielina z pochwy- może to być skutek infekcji, tym bardziej, że odczuwasz swędzenie i pieczenie. Raczej to bym obstawiała.
Poza tym mogłoby to być plamienie implantacyjne, które występuje po zagnieżdzeniu się zapłodnionego jajeczka w ściance macicy. Wtedy też może puścić się odrobinka krwi, która zlewa się potem ze śluzem i w sumie daje kolor różowy. Nie występuje to zawsze- tylko u niektórych kobiet.
Najlepiej jednak poradzić się lekarza- w razie infekcji, czy innych problemów będzie mógł Ci coś przepisac. Pozdrawiam smile