1 2012-08-29 13:01:39

Temat: wypadanie włosów - co robić?

Witam Forumowiczów,

być może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc.

Od września 2010 roku borykam się z wypadaniem włosów. Kiedy się zaczęło byłam przerażona - w przeciągu trzech miesięcy straciłam ich ogromną ilość. Oczywiście zaraz zaczęłam działać - wizyta u dermatologa skończyła się na zaleceniu brania witamin, lekarz nawet nie obejrzał skóry głowy. Lekarz rodzinny potraktował sprawę nieco poważniej i dał mi skierowanie na badania krwi. Morfologia wyszła wtedy w normie, tsh również. Rozpoczęłam kurację merz special, witaminą pp oraz aptecznymi szamponami i odżywkami do włosów przeciwko wypadaniu - Dermena. Po około 4 miesiącach wypadanie ustało, a włosy jakby zaczęły odrastać. Wypadanie tłumaczyłam sobie wtedy działaniem promieni słonecznych i stresem (a miałam go wtedy nie mało).

Niestety w maju 2011 roku włosy znów zaczęły wypadać. Najpierw w ilości, która nie budziła jeszcze strachu, jednak od września 2011 znowu w ilości, która mocno mnie zaniepokoiła. I znów to samo - badania (morfologia i tsh) w normie. Zaznaczę, że zrobiłam jeszcze badanie skóry głowy kamerą u trychologa, który ocenił, że stan włosów jest dobry - są zdrowe, nie brakuje im mikroelementów, skóra głowy też w porządku, potwierdził jednak znaczny ubytek włosów i powiedział, że niepokojące jest to, że nie ma młodych odrastających włosów i z jednego mieszka włosowego wyrasta tylko po jednym włosie. Zastosowałam tę samą co poprzednio kurację, przy czym merz special zamieniłam na Vitapil i zaczęłam dodatkowo stosować ampułki radical na skrórę głowy. W styczniu 2012 wszystko wróciło do normy, włosy zaczęły odrastać i cieszyłam się, bo naprawdę było ich sporo. Niestety przyszedł maj i historia znowu się powtarza - na początku delikatne wypadanie, a od lipca niestety znowu bardzo nasilone. Znów zrobiłam badania - tym razem zbadałam jeszcze magnez, żelazo, testosteron i adrostendion. Wszystkie wyniki bardzo dobre. Już trzeci miesiąc biorę Vitapil, witaminę pp, używam odpowiedniego szamponu i ampułek radical i jak na razie bez poprawy.

Mam już dość tej walki z włosami! Chciałabym poznać przyczynę ich wypadania (słońce i stres wydają mi się być mało wiarygodnymi wyjaśnieniami, tym bardziej, że w tym roku nie miałam specjalnie ani powodów do stresu ani kontaktu ze słońcem). Czy to możliwe, aby po silnym słońcu, na które narażona byłam w maju 2010 (wrzesień 2010 - wtedy zaczęły wypadać, idealnie 3 mies. po kontakcie ze słońcem, a ponoć od śmierci włosa do jego wypadnięcia mijają właśnie 3 mies. - czy tak jest w każdym wypadku?) włosy tak reagowały nawet na małą ilość słońca aż do dziś? Czy ktoś z Was wie, w jaki sposób mogę zdiagnozować przyczynę ich wypadania? Albo zna jakąś skuteczną metodę na ich zatrzymanie? Proszę o pomoc!

2 2012-09-24 18:17:44

Odp: wypadanie włosów - co robić?

Jeśli nie pomagają ci te leki które wymieniłaś, może spróbuj z najprostszymi rozwiązaniami? Jest teraz mnóstwo reklam, z najróżniejszymi preparatami, które mogą pomóc a na pewno nie zaszkodzą. Zastanawiam się czy po prostu nie za wcześnie zareagowałaś na swoje problemy? Ja nie zbagatelizowałam wypadania moich włosów i rozdwajających się paznokci… co prawda miałam anemię i pewnie dlatego się tego nabawiłam, ale jak się już wyleczyłam to zaczęłam brać właśnie reklamowane specyfiki, dokładniej Belissę. Wiadomo, że na niektórych może zadziałać, a na innych nie. U mnie wyszło na plus, może u ciebie tez się uda. Myślę, ze nie masz nic do stracenia. Pozdrawiam i życzę powodzenia smile

3 2012-09-24 19:37:47

Miałam podobny problem do Twojego. Zwykle w okresie jesienno-wiosennym wypadała mi większa niż normalnie ilość włosów, ale potem to się stabilizowało, niemniej w ubiegłym roku traciłam włosy w zatrważającej ilości i przez okrągły rok. Dziś się dziwię, że jeszcze w ogóle miałam jakieś na głowie. Mnie pomogła prywatna wizyta u dobrej dermatolog (w przychodni w ramach umowy z NFZ lekarka nie widziała problemu!), dostałam receptę na jakąś drażniącą mieszankę do wcierania, receptę na Loxon 2% (płyn do wcierania), serię zastrzyków z witaminy B6 oraz Gelacet (saszetki do rozpuszczania z żelatyną i biotyną). Efekt był taki, że po ok. dwóch miesiącach nie tylko włosy przestały wypadać, ale też pojawił się meszek świadczący, że odrastają. Dziś nadal wcieram wspomniany Loxon i Gelacet, ale przynajmniej z włosami jest już w porządku.

4 2012-09-25 07:43:48

Paris dzięki za podanie nazw leków, które stosujesz. Mi też wypadają włosy. Może nie w takich ilościach jak Wy opisujecie, ale niestety codziennie przy czesaniu wypada mi spora ich ilość, a przy myciu to już wolę nie wspominać.

5 2013-04-30 12:50:39

Może warto się zapoznać z zabiegiem mezoterapii skóry głowy? Polecam drbrumer.pl/5_oferta/12_medycyna_estetyczna/80_leczenie_nadmiernego_wypadania_wlosow

6 2014-09-03 09:29:24

W leczeniu łysienia stosuje się mezoterapię - proces zostaje zatrzymany, a w ok. 20% przypadków następuje odrastanie włosów. Do tego celu można stosować również zabiegi karboksyterapii.

7 2014-09-19 12:54:35

Koniecznie spróbuj preparatu Bionil Man. Przeczytałam o nim na jakimś forum i pokochałam od pierwszego zastosowania! Odżywkę nakłada się na skórę głowy, pozostawia ok 20-30 minut a następnie myje włosy szamponem. Co prawda nazwa Bionil Man wskazuje na zastosowanie głównie dla mężczyzn, ale czytałam, że panie również go sobie chwalą:) Dołączyłam do tej grupy! Moje włosy są teraz piękne i długie i co najważniejsze włosy nie wypadają a wręcz przeciwnie zauważyłam, że odrastają mocne i nawilżone smile)

8 2014-09-26 11:14:21

Ja sobie zrobilam wiec wiem ze dziala i wzmacnia wlosy zabieg z osocza bogatopłytkowego, to jest mezoteriapia ktora pojade sie w skore glowy. ja oczywiscie zabieg powtarzałam bo wtedy mozna mowic o tym ze naprawde daje rezultaty, dlatego zawsze trzeba sie przygotowac ze troche to potrwa ale jak ktos jest zdeterminowany bo naprawde ma problem z wypadajacymi wlosami to wtedy chyba wszystkiego sie łapie. ja z doswiadczenia wiem ze dobrze to robia w Klinice Medycyna Urody  i tam jest ok jesli chodzi o cene i komfort, takze ja jestem zadowolona

9 2014-10-15 10:57:33

Spróbuj pokrzywy,płókanki idealne

10 2014-11-05 09:49:05

Skuteczną metodą jest także karboksyterapia. Działa inaczej niż mezoterpia. Wstrzykuje się medyczny dwutlenek węgla pod skórę, który pobudza funkcje skóry.

11 2014-12-21 14:43:11

Wg mnie warto zacząc od ustalenia co jest przyczyną wypadania. By zacząć szukac rozwiązania wewnątrz lub na zewnątrz

12 2015-05-07 10:10:53

Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów - http://nuvialab.com

Ostatnio edytowany przez dana35153 (2017-01-04 12:13:42)

13 2016-07-09 14:16:42

moze zastanow sie nad mezoterapią? bylam w podobnej sytuacji co ty- juz zalamywalam rece, bo nie wiedzialam jak sobie poradzic z tym wypadaniem i uznalam, ze mezoterapia to moja ostatnia deska ratunku ;D wygogluj sobie klinike hair medica- ja tam robilam i polecam wink

14 2016-07-27 13:05:15

Bardzo dobre kosmetyki działające przeciwko wypadaniu włosów, ma biokap. Cała ich seria anticaduta ma na celu walkę z tym problemem. Dokładny opis kosmetyków znajdziecie w ich katalogu produktów na stronie biokap.pl

15 2016-07-27 19:58:45

a czy ktoś kiedyś próbował odzywki-online.pl/follixin-opinie-cena-oraz-sklad ? piszą, że ma dobre opinie.. czy ktoś mógłby sie wypowiedziec?

Ostatnio edytowany przez majka90 (2016-07-27 19:59:56)

16 2016-07-31 14:40:23

Niestety z tym produktem nie pomogę, bo go nie znam. Sama stosowałam anticadute biokapu, o której pisałam wcześniej. Mi pomogły, po 3 miesiącach stosowania regularnie suplementu diety i szamponu. Teraz mogę stwierdzić, że włosy wypadają mi w normalnych ilościach, bo wcześniej na szczotce zostawała ich cała masa.

17 2017-08-30 18:41:34

Dla mnie numerem jeden w hamowaniu wypadania włosów jest Biotebal w tabletkach, metoda bardzo prosta a skuteczna. Po trzymiesięcznej kuracji włosy bardzo się poprawiły, są mocniejsze i nie lecą garściami. Zarówno mnie, jak i mojej mamie bardzo pomógł, więc często polecam go koleżankom, gdy pytają czym odratowałam włosy.