1 2012-02-26 22:13:14

Temat: Antykoncepcja naturalna ?

Dopiero jestem na etapie wyboru środków antykoncepcyjnych i tak się zastanawiam czy antykoncepcja naturalna, czyli metodami naturalnymi jest rzeczywiście jakąś alternatywą i czy jest skuteczna ? I jeżeli tak to jaka metodę naturalną wybrać ?

2 2012-02-28 17:10:50

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Wybór właściwej metody antykoncepcji to bardzo indywidualna kwestia każdej pary. Z pozoru najpopularniejsze metody mogą okazać się niewskazane lub nietolerowane przez jedno z partnerów. Niekiedy decyzja jest też podejmowana w oparciu o przekonania i poglądy. Niezależnie od źródeł, warto pamiętać, że poza antykoncepcją hormonalną oraz metodami fizycznymi, jak prezerwatywy istnieje także antykoncepcja naturalna. Ciężko ustalić jej prawdziwą skuteczność. Wynika to głównie z faktu, że przeciwnicy oraz zwolennicy antykoncepcji naturalnej próbują manipulować danymi oraz błędnie interpretować fakty. Prawdą jest również, że nie każda kobieta korzystająca z antykoncepcji naturalnej robi to właściwie. Dokładna obserwacja własnego ciała oraz zauważenie niewielkich nawet odchyleń w cyklu wymaga bardzo dużej samodyscypliny i skrupulatności. Metody naturalne oparte są zazwyczaj o wyliczenia kalendarzowe, a także kontrolę temperatury czy śluzu pochwowego. Najlepsze wyniki uzyskiwane są przy połączeniu metod. Aby mieć pewność, w którym momencie dokładnie ma miejsce owulacja, można skorzystać z dostępnych w aptekach testów owulacyjnych.

3 2012-06-04 12:31:32

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Jeśli chodzi o antykoncepcję naturalną to co myślicie nt komputerów cyklu? Np cyclotest. Bo chciałabym jakiś kupić, ale nie wiem jak ze skutecznością.

4 2012-06-05 11:44:49

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Opieka medyczna już od 2.70 pln dziennie !!
Opieka Medyczna SIGNUM -24h Infolinia Medyczna - 7 dni w tygodniu - 365 dni w roku • 1000 placówek w całej Polsce • pakiety opieki medycznej • 3 lekarzy pierwszego kontaktu • 26 lekarzy specjalistów • konsultacje profesorskie • 22 zakresy – 230 rodzajów badań laboratoryjnych • 25 zakresów badań diagnostycznych • medycyna pracy • 24h pomoc ambulatoryjna • 24h wizyty domowe • usługi pielęgniarskie • profilaktyczny przegląd stanu zdrowia • roczny bilans stanu zdrowia • testy alergiczne • prowadzenie ciąży • szczepienia ochronne • profilaktyka stomatologiczna • 9 zakresów zabiegów rehabilitacyjnych • 24h transport medyczny • 61 zakresów chirurgii jednego dnia. Dowiedz się więcej Anna pepsigm@op.pl

5 2012-06-05 13:39:45

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Z komputerem cyklu na pewno będzie Ci łatwiej. Nie pomylisz się w interpretacjach smile

6 2013-09-12 12:26:52

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Antykoncepcja naturalna może i się sprawdza, ale po 1: musisz mieć niezwykle regularny okres, a po 2: i tak uważam, że nie zastąpi i nawet nie dorówna antykoncepcji z apteki.

7 2013-10-21 17:31:24

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

No właśnie - sprawdza się jak masz okres jak w zegarku, ale przy moim zespole PCO nawet bym nie ryzykowała eksperymentów z natualnymi metodami. Dla mnie liczy się jednak komfort psychiczny, a ten daje mi tylko pigułka.

8 2013-10-25 16:02:50

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Podobno jeśli połączyć metody, obliczać, mierzyć, sprawdzać, badać to dorówna antykoncepcji z apteki, ale, po pierwsze, trzeba się na tym znać, po drugie trzeba być systematycznym, po trzecie, każda choroba, przeziębienie itp. już daje nam inne wyniki, więc dla mnie zdecydowanie za duzo tych "ale..."
Ja ze swoich pigułek jest zadowolona, dobrze się po nich czuję, więc nie widzę potrzeby zmieniania metody.

9 2013-10-31 20:44:16

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Przy policystycznych jajnikach kochana nie dorówna, nie ma takiej siły smile Dlatego podzielam Twoje zdanie.

10 2013-11-13 08:18:26

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Też fakt. Poza tym tabletki nowszych generacji są bezpieczne, nie dają tylu efektów ubocznych, co dawniej, więc jeśli nie ma przeciwwskazań, to nie ma co się przed nimi na siłę bronić wink Ważna jest konsultacja z lekarzem, nic na własną rękę.

11 2014-06-14 14:28:55

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Jeśli chodzi o naturalne metody antykoncepcji... albo raczej metody planowania rodziny bo tak należało by je bardziej traktować mają cała rzesze zwolenników na  całym świecie- najbardziej skuteczną jeśli w ogóle można ja tak traktować jest metoda mieszana-która składa sie z obserwacji swojego ciała w kilku aspektach funkcjonowania. W skład tej metody wchodzi: prowadzenie wykresu na którym oznaczana jest temperatura ciała- mierzona codziennie o tej samej porze w tej samej części ciała, najlepiej jeszcze przed wstaniem z łózka, przejrzystość i ciągliwość śluzu - zmienia się on w kolejnych fazach cyku (od śliskiego do lepkiego, przejrzystego do mlecznego), położenie oraz 'miękkość' szyjki macicy (tak, wymaga to samobadania przez kobietę codziennie). Na wykresie zaznacza sie ponadto 'dodatkowe objawy' np. obrzmiałość i ból piersi, oraz oczywiście krwawienie miesięczne. Wg. propagatorów tej metody po ok 3 miesiacach szczegółowego prowadzenia wykresów jesteśmy wstanie określić dni płodne oraz nie płodne. Problem polega na tym, że aby ta metoda była skuteczna w takim stopniu jaki postrzegają ją jej zwolennicy musielibyśmy wyeliminować ze swojego życia: stres, zmianową prace, podróże, spożywanie alkoholu oraz niektórych leków itp. warto nadmienić, że również sam stosunek wpłynie na czynniki które analizujemy. Ze wzgledu na złożoność oraz dość duży margines błędu metoda ta wydaje sie za to być bardzo dobra dla osób które planują zajść w ciaże i przygotować sie do tego właściwie. Takie samobadanie i poznawanie własnego cyklu ułatwia określenie przybliżonego czasu w którym warto uprawiać sex aby zwiększyć szanse na zajście w ciążę- a jak wiemy to również coraz wiekszy problem.

12 2014-06-26 14:32:39

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Antykoncepcja naturalna to w zasadzie nie antynkoncepcja tylko naturalne planowanie rodziny. Jej skuteczność jest rozbierzna gdyż to sprawa indywidualna każdej kobiety. Na pewno warto rozpaczyć taką możliwość.

13 2014-07-02 11:27:04

Odp: Antykoncepcja naturalna ?

Metody naturalne to zło. najbardziej obecnie popularna metodą naturalną jest metoda planowania rodziny czyli kalendarzyk śluz i temperatura. I zgodzę sie z tym że moglaby być to idealna forma antykoncepcji i za razem samobadanie kobiety pozwalające dostrzec proces choroby. Ale... By te metody byly  skuteczne Kobieta musi:
codziennie 7 dni w tygodniu o tej samej porze robić badania
Musi spać codziennie min 8 h.
Nie może przyjmować innych leków hormonalnych, NLPZ, Aspiryny itp.
Musi mieć regularne miesiączki
Musi przestrzegać diety
Mieć zdrowe zeby bo nawet najmniejszy stan zapalny może podnieść temperaturę ciała czyli również w pochwie.
Nie może spożywać alkoholu, palic papierosów ani zażywać innych używek
I najważniejsze nie może mieć stresującego życia...
Jeżeli spełni sie wszystkie powyższe ok ta metoda da 100%
Wiec żadna z metod antykoncepcji naturalnej nie bedzie skuteczna jeżeli nie spełni się w/w wymagań.