1 Ostatnio edytowany przez cindy24 (2012-08-30 13:45:30)

Temat: Przyprawa Curry

Chciałabym Wam napisać o tym, że warto używać jak najczęściej przyprawy curry do różnych rzeczy w kuchni. Dowiedziałam się, że kurkumina ma bardzo silne działanie antyrakowe ponieważ ogranicza wzrost m.in raka okrężnicy, wątroby, żołądka, jajników i białaczki. Aby jednak kurkuma zadziałała i nie był źle tolerowana przez nasz organizm trzeba łączyć ją z papryką która ma wpływ na jej lepsze wchłanianie i tolerancję przez układ trawienny.  Idealne połączenie do takiego domowego curry to kurkuma, papryka, czarny pieprz i oliwa ( oliwa z oliwek, rzepaku, siemienia lnianego )

2

Odp: Przyprawa Curry

Ooo proszę, super sprawa!
Uwielbiam curry. Polecam np. dosypać curry do gotującego się ryżu. Bardzo dobre do kurczaka!
Albo pieczone ziemniaczki. Kroimy ziemniaki na talarki, układamy na wysmarowanej tłuszczem blaszcze i posypujemy, solą, pieprzem, curry i w takim razie także papryką smile Do tego najlepiej sosik ziołowy. Albo dosypać curry do gotującego się mięska lub sosu-super aromat.
U mnie w domu narzekają, że daję do wszystkiego curry. Jeszcze mi kiedyś podziękują!

3

Odp: Przyprawa Curry

Oczywiscie, że Ci podziękują i bardzo dobrze robisz, że dodajesz do wszystkiego curry. Na prawdę sama sie dziwiłam, że ma aż tyle dobrych własności, ale powiem Ci jedno, przede wszystkim po potrawach z curry czyli np. ryż z curry jak sobie zrobię, to nie mam wzdęć co było u mnie dosyć częste w ostatnich miesiącach. Także może curry działa i na raka tak ja jednak bardzo ją sobie chwalę jako właśnie przyprawę antyzapalną dla moich jelit. Na prawdę super się po niej czuję a z tego co wiem to właśnie wszelkie możliwe stany zapalne powodują także w jakimś stopniu raka Więc to jakby takie koło zamknięte i wszystko się z wszystkim łączy. Kurkumina to na prawdę genialny wynalazek i inne kuchnie jak w chinach czy Indiach jest powszechnie stosowana nie bez powodu. Kiedyś byłam w Indiach i jedzenie tam serio miało znak zapytania dla mnie co do czystości podania itd. Więc może curry/ kurkuma to jedzenie jakoś dezynfekuje im w tych krajach i dzięki temu mogą to zjeść bez problemów ?

4

Odp: Przyprawa Curry

Dla mnie to też nowa ciekawostka. Bardzo się cieszę, bo też uwielbiam curry. smile A z tymi krajami, to może coś w tym jest. Zresztą ogólnie w tych kuchniach typu indyjska stosują masę przypraw, że bardziej czuć przyprawy niż samą potrawę (przynajmniej w naszym odczuciu). Ale może oni maja w tym swój cel, tak jak mówisz...

Live simply. Dream big.