1 2012-08-30 15:21:29

Temat: Dieta dla tarczycy

Byłam ostatnio na wizycie u endokrynologa i po badaniach stwierdził u mnie niedoczynność tarczycy. Ogólnie zalecił dietę, no i tutaj moje pytanie: jakie produkty najlepiej spożywac przy niedoczynności tarczycy. Czy stosować jakąś specjalną dietę, czy od czasu do czasu zjeść coś bogatego w jod. Nie wiem,czy jest możliwość przedawkowania jodu, jesli tylko przyjmuje się go w pokarmach? Nie chciałabym być później w odwrotnej sytuacji- nadczynności tarczycy! Może są jakies produkty, których nalezy też szczególnie unikać, bo wypłukują jod z organizmu?

2 2012-08-30 18:47:21

Odp: Dieta dla tarczycy

Wiesz przy niedoczynności najlepiej szukać takich produktów gdzie znajdziesz dużo jodu. Najpewniejsze są rybki: dorsz, łosoś , makrela, śledź W innych produktach może być ciężko. Mogą pomóc też algi bo też zawierają bardzo dużo jodu. Także może postaraj się kupić jakiś algowy preparat i suplementować sobie jod w tej postaci albo wybieraj sie często na dobre sushi smile No ale chyba też  sklepach żywności można dostać takie prasowane / wysuszone algi - więc można je ewentualnie. Ostrzegam - są okropne w smaku, kiedyś ktoś mnie nimi poczęstował. W niektórych wodach mineralnych tez jest jod.

3 2014-05-13 08:36:43

Odp: Dieta dla tarczycy

też mam niedoczynność i bardzo się boję, nie wiem czy ilość hormonów, które przyjmuje jest odpowiednia... ostatnio przezywałam duże wahania nastrojów i generalnie czuje jakby moja gospodrka hormonalna troche wariowała... myślicie, żę powinnam pojsc do endykrynologa?