1

Temat: Blizny pooperacyjne

Półtorej miesiąca temu miałam wykonany zabieg chirurgiczny, który wymagał rozcięcia dolnej powieki oka. Z tego względu, że jest to zabieg na twarzy zdecydowałam się na wykonanie go w prywatnej klinice. Powieka została rozcięta tuż przy linii rzęs, więc w sumie nie pozostała po zabiegu duża blizna, niemniej cięcie wychodzi około centymetra poza linię oka, co już stanowi dla mnie problem. I tu jest moje pytanie - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jaką skuteczną maść (lub żel albo innego rodzaju specyfik) mogłabym zastosować, aby ten defekt usunąć? To jest dla mnie naprawdę bardzo ważne, więc z góry dziękuję za odpowiedzi zawierające sprawdzone metody.

2

Odp: Blizny pooperacyjne

Cherry, musisz pamiętać, że aby stosować jakiekolwiek specyfiki na blizny rana musi być całkowicie zaleczona.  Jakiś czas temu miałam problem podobny do Twojego, pani w aptece poleciła mi wówczas żel Veraderm - tubka 14g wyniosła mnie ok. 80 zł. Żel nakłada się cienką warstwą (nadmiar należy usunąć, aby powierzchnia skóry nie była klejąca) dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Mnie bardzo pomógł, co prawda pozostał mi nadal delikatny ślad, ale jest nieporównywalny z tym, co było wcześniej.
Pamiętam, że kiedyś polecano też żel Contratubex, niemniej farmaceutka stwierdziła, biorąc zresztą pod uwagę opinie pacjentów, że Veraderm bije go na głowę.

3

Odp: Blizny pooperacyjne

Moja mama na blizny pooperacyjne stosowała Veraderm. Mała tubka kosztuje nawet do 100 zł, ale warto. Naprawdę działa.