1

Temat: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Choć pijawki wyglądają paskudnie, to w medycynie naturalnej poświęcono im cały dział nazywany hirudoterapią. Na jakie schorzenia lub choroby pomagają w jakiś wyjątkowy sposób, jednym słowem dla kogo są szczególnie polecane? Dlaczego niegdyś medycyna przypisywała im tak ogromne właściwości i dobroczynne działanie?

2

Odp: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Na stronie portalu Akademia Zdrowia Instytut Medycyny Holistycznej możemy przeczytać:
,,Pijawki nie stanowią panaceum na wszystkie choroby, ale skutecznie leczą i działają na: krwiaki i zakrzepy, hemoroidy, niedociśnienie, nadciśnienie, choroby skóry, choroby i bóle serca, zakrzepowe zapalenie żył, rwę kulszową, żylaki, trudno gojące się rany, wysoki cholesterol, choroby płuc i oskrzeli, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, choroby przewodu pokarmowego, alergie, procesy starzenia, udary, chorobę niedokrwienną, choroby kobiece, bezpłodność, zapalenie korzonków nerwowych, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, choroby nerek, prostatę, impotencję, choroby kręgosłupa (bóle), agresję, histerię, nerwice, depresję, niektóre nowotwory. Stwierdzono skuteczność w leczeniu paradontozy.

W 1996 roku udokumentowano badaniami naukowymi korzystne działanie hirudozwiązków (surowych ekstraktów z pijawek) na potęgowanie wzrostu komórek nerwowych (neuronów). W związku z tym faktem duże nadzieje wiąże się z możliwością leczenia poporodowych porażeń mózgowych u dzieci oraz choroby Parkinsona i Alzheimera. Ostatnio prowadzone również z powodzeniem leczenie cellulitisu przy pomocy pijawki lekarskiej, osiągnięto też pomyślne wyniki w terapiach związanych z bezoperacyjnym powiększaniem penisa u mężczyzn. Metody obu tych terapii chronione są patentowymi świadectwami ochronnymi. Pijawki są również bardzo często użytkowane przy replantacjach,palców, kończyn, piersi, skóry, uszu, przy kuracjach odmładzających, itp."

Jak widzisz leczenie pijawkami ma bardzo wszechstronne zainteresowanie, a choć dziś uznawane jest za dział medycyny alternatywnej, to cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Dobroczynne działanie pijawek bierze się stąd, że wytwarzają one szereg związków i to właśnie te związki są pomocne w leczeniu wymienionych wyżej chorób. Należą do nich: hirudyna (działanie przeciwzakrzepowe), bdelina (ma dokładnie przeciwne działanie na proces krzepnięcia krwi), hemantyna (zapobiega krzepnięciu krwi oraz rozkłada utworzone już zakrzepy, eglina (działa przeciwzapalnie, jest bardzo aktywnym antyutleniaczem, pomaga w leczeniu niektórych tików nerwowych oraz wrzodów śródbłonka jelit i posocznicy), antyelastaza (skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry), hirustazyna, apyraza (zmniejsza lepkość krwi), destabilaza (powoduje rozkładanie zakrzepłej krwi), antybiotyk chloromycetyna (posiada bardzo silne działanie przeciwbakteryjne), hialuronidaza (silny antybiotyk oraz czynnik umożliwiający szybkie przenikanie przez błony komórkowe sąsiadujących ze sobą komórek i tkanek ciała), lipazy i esterazy (powodują rozkład tłuszczów), substancja rozszerzająca naczynia krwionośne, substancje znieczulające, neurotransmitery (normalizują przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych, mają wpływ na zmniejszenie odczuwania bólu oraz na ograniczenie niepokoju, depresji, bezsenności).

3

Odp: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Ostatnio oprócz pijawek mówi się tez o rezonatorze biofotonowym, który ma rózwnież bardzo korzystny wpływ na nasz organizm i poprawia jego kondycję, co jest udokumentowane badaniami. Spotkałam się niedawno z opiniami zadowolonych użytkowników, choć sama jeszcze nie posiadam, rozważam opcję zakupu, wiadomo, że jeśli istnieją inne metody poza lekami i zabiegami, warto czasem się zastanowić, żeby bez potrzeby nie obciążać organizmu, tym bardziej jeśli są to niewielkie schorzenia.

4

Odp: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Wiadomo, że pijawki od lat pomagały ludziom w walce z różnymi dolegliwościami. Wiem, że nadal stosuje się tę metodę, ale słyszy się coraz więcej negatywnych opinii na ten temat. Podobno pijawki przenoszą różne choroby np HIV. Nie wiem czy to prawda, bo nie znam się na tym, ale po takich informacjach pewnie nie skorzystałabym z cudownej mocy pijawek.

5

Odp: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Pijawki są dobrą metodą leczenia. Jest jeden warunek to  musi być tak ze pijawki są z 'czystej hodowli' i kiedy zaczynamy leczenie otrzymujemy swój zestaw pijawek. Zabieramy je do domu i trzymamy w słoiku do następnej sesji leczniczej! To jest jedyny sposób żebyśmy mogły być pewne że nie zarazimy sie żadna poważna chorobą (m.in. HIV, HCV, HBV). Po zakończonej kuracji pijawki powinny zostać u nas, można je zutylizować na pewno nie może ich przekazać kolejnej osobie. Nawet jeżeli nam sie wydaje ze jesteśmy zdrowi, nawet jeżeli robiliśmy testy na różne choroby to cześć chorób w badaniach labolatoryjnych można wykryć po pół roku (HIV)!
Jeżeli chodzi o zastosowanie to jednym z takich najpoważniejszych jest pomoc osobom którym ponownie przyszyto kończynę. Pijawki przykładane do takiej kończyny pobudzają krążenie, przyspieszaja powstawanie nowych naczyń krwionośnych a substancja którą wstrzykują do organizmu zapobiega robieniu sie sprzepow (czyli zatorów krwi).

Odp: Pijawki lekarskie - na co pomagają?

Wydzielina gruczołów ślinowych pijawki to naturalna wieloskładnikowa substancja lecznicza. Hirudozwiązki wpuszczone do naszego krwiobiegu skutecznie walczą z chorobą, poprawiając pracę całego organizmu i wszystkich organów. Pomagają na: wrzody żołądka i dwunastnicy, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, alergie, bóle głowy, reumatyzm, zapalenie korzonków, rwę kulszową, choroby płuc i oskrzeli, miażdżycę, chorobę niedokrwienną serca, trudno gojące się rany, krwiaki i zakrzepy, hemoroidy, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby kręgosłupa, choroby skóry, impotencję, prostatę, depresję, niektóre choroby kobiece, cellulit. Pijawki stosowane są także u chorych po operacji przyszycia palców, uszu, prącia oraz w kuracjach odmładzających.