1 2012-09-09 15:56:02

Temat: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Od pewnego czasu po każdej kąpieli skóra uporczywie mnie piecze, a co jest jeszcze gorsze od mniej więcej dwóch tygodni dodatkowo łuszczy się. Powoduje to u mnie niesamowity dyskomfort, jest też uciążliwe. Dodam, że do kąpieli używam dobrej jakości żeli pod prysznic, staram się też regularnie stosować balsamy i peelingi. Co może być przyczyną tej dolegliwości i jak sobie z nią radzić?

2 2012-09-10 11:15:33

Odp: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Mój narzeczony ma łuszczycę, na szczęście łagodną odmianę. Stara się stosować płyny do kąpieli przeznaczone do skóry ze skłonnością do łuszczenia. Te płyny przeważnie można też stosować do mycia głowy. W aptekach znajdziesz dużo produktów o takim zastosowaniu. Ceny są na pewno wyższe niż zwykłych płynów do kąpieli, ale produkty te są bardziej wydajne. Możesz również stosować płyny z olejem arganowym. Najlepiej kupuj je w tzw. mydlarniach. Jeśli nic nie poskutkuje to niestety wizyta u dermatologa będzie konieczna.

3 2013-01-20 22:55:38

Odp: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Myślę, że tutaj powinnaś zmienić mydło lub preparat który stosujesz do kąpieli. Możliwe że nie jest odpowiedni dla Twojej skóry, wysusza ją. Mój chłopak nie może stosować mydeł w płynie np.

4 2013-05-30 11:17:10

Odp: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Może zmiana balsamu pomoże? Ja musiałam zmienić na jakiś dla alergików (chociaż alergikiem nie jestem...), ale jakoś lepiej działa na moją skórę. I teraz używam kremu Decubal z linii dermokosmetyków. Naprawdę fajnie nawilża i długo się utrzymuje, także jestem zadowolona. Mi pomaga:))

5 2014-07-01 12:02:33

Odp: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Może powinnaś zmienic płyny/żele do kąpieli na olejki? Lepiej nawilżają skórę i zmniejszaja szanse na wystąpienie podrażnień. Zwłaszcza ,że czasem przyczyną jest twarda woda która strasznie wysusza skórę. Jak to nie pomoże to można spróbować przez jakiś czas kąpieli w krochmalu. Taka tradycyjna metoda łagodzenia podrażnień. Wizyta u dermatologa zawsze jest opcją tylko jeśli na nfz to kilka miesięcy czekając skóre można stracić. wink Można spróbować też spacjalistycznych preparatów na łuszczącą sie skórę dostępnych w aptekach. Mimo iż wygląda to raczej na reakcje uczuleniową nie mozna wykluczyć łuszczycy.

6 2014-08-02 22:08:18

Odp: Co na piekącą i łuszczącą się skórę po kąpieli?

Powinnaś stosować dermokosmetyki do skóry wrażliwej, w aptekach znajdziesz specjalne serie dla takiego rodzaju skóry. Nie powinny one jej podrażniać i właściwie nawilżać.