Temat: Włosy na twarzy... u kobiety :(

hej wszystkim
mam dość wkurzający problem.. mam 24 lata i na mojej twarzy niedawno zaczęły pojawiać się grube czarne włoski jestem blondynką, więc nigdy nie miałam takiego problemu. wyczytałam tu http://www.depilacja.edu.pl/co-depilowa … -ten-wasik że takie paskudztwo najlepiej potraktować woskiem. z drugiej strony czasem to są pojedyncze włoski, czy mogę je wyrywać pęsetą? macie może podobny problem?

2

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Myślę, że powinnaś się udać do lekarza. Moja koleżanka z tym problemem poszła do ginekologa. Zrobił  jej wszystkie potrzebne badania i okazało, że ma bardzo dużo męskich hormonów w organizmie. Z tego co wiem zażywa jakieś leki. Prawdopodobnie będzie je brać do końca życia. Jej ciocia od 20 roku życia boryka się z tym problemem. Niestety nigdy nie poszła z tym do lekarza. Aktualnie ma 55 lat i musi się golić. Teraz są inne czasy i lekarze mogą Ci pomóc.

3

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Całkiem możliwe, że to też wprowadziło zmiany w Twoim organizmie i przez hormony zaczęły się pojawiać te włoski. Dobrym pomysłem jest udanie się do ginekologa.

4

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

W sumie teraz co raz wiecej kobiet ma problemy z hormonami np. za dużo testosteronu. Jeżeli ma sie za dużo męskich hormonów może to prowadzić do rośnięcia włosów na twarzy czasami też na klatce piersiowej i w innych 'meskich' miejscach. Trzeba iść do lekarza i sprawdzić jaka jest przyczyna. Może być tak ze 'taka  Twoja uroda' że masz za dużo męskich hormonów ale moze to być równiez wynik choroby. Jeżeli masz za dużo tak po prostu to leczeniem z regóły jest podawanie estrogenów- kobiece hormony są mocniejsze wiec maskują męskie smile Jeżeli to wynik choroby to leczy sie chorobę a objawy często same ustępują.
Wosk jest brutalny. Jeśli rośnie Ci 1-2 włoski to jasne że łatwiej je wyrwać pęsetką. Z resztą chyba każda kobieta tak robi smile

5

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Na pewno warto zbadać poziom hormonów w Twojej sytuacji - jeśli nie tutaj leży problem rozważ trwałą depilację laserową twarzy, skoro masz grube i ciemne włoski, powinnaś osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Codzienne golenie lub depilacja woskiem są na dłuższą metę bardzo uciążliwe i mało przyjemne.

6

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Tak, tu może chodzić o zachwiane hormony i można pomyśleć w takiej sytuacji o laserze tylko lepiej najpierw ustawić leki, żeby po usunięciu tych które masz nie wyrastały Ci już nowe włoski.

7

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Fiona napisał/a:

Stosujesz antykoncepcję hormonalną? Całkiem możliwe, że to też wprowadziło zmiany w Twoim organizmie i przez hormony zaczęły się pojawiać te włoski. Dobrym pomysłem jest udanie się do ginekologa.

Przy antykoncepcji chyba nie powinno się tak dziać. O ile dobrze kombinuję włoski w dziwnych miejscach to efekt działania testosteronu.
Ale po różnych zamieszaniach z hormonami może sie tak dziać, np. po ciąży.
A niektórzy tak mają z natury.

8

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Nadmierne owlosienie leczy sie chyba androcurem, ale on jest dosc szkodliwy dla np. wątroby.

9

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Żaden wosk, tylko normalnym laserem typu Vectusa. Wosk tylko wyrwie ci wloska i i tak on odrosnie, laser uspi cebulki na stałe

10

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

O ile włoski są ciemne to laser powinien być okej i spokój na stałe. Wosk na chwilę, ale jak coś to chyba nie warto bawić sie w gotowe plasterki, bo one prawie nic nie łapią, więc są mało skuteczne.

11

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

najlepiej na taki problem depilacja laserowa, moja znajoma bardzo sobie chwaliła taki zabieg w klinice dermed w Krakowie, zabieg bezbolesny i utrzymujący się na wiele miesięcy.

12

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Najpierw badania, bo to może być jakiś poważniejszy problem ze zdrowiem (ale nie musi). Laser na ciemne włoski będzie ok.

13

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

badania, bo to może być problem hormonalny

14 Ostatnio edytowany przez marzanna (2019-04-26 06:28:36)

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Tak, dokładnie, to zwykle jest problem hormonalny, też go miałam ale po konsultacji z ginekologiem zaczełam stosować hormonalną antykoncepcję i problem ustąpił. Tu http://antykoncepcjanamiare.pl/hirsutyz … -u-kobiet/ możesz o nim poczytać bardziej szczegółowo.

15

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

A próbowałaś plastrów z woskiem? Veet ma w swojej ofercie takie plastry Easy Gelwax do depilacji twarzy dla skóry wrażliwej. Poczytaj sobie o tym na ich stronie, może akurat to będzie dobry wybór dla Ciebie.

16 Ostatnio edytowany przez Ves (2019-07-05 06:39:06)

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Sama również miałam co było spowodowane problemami z hormonami.Hormony udało mi się wyregulować jednak włosy zostały.... Pomogło usunięcie ich laserem. Kilka sesji pomogło wyeliminować wszystkie. Włosy po zabiegu zaczynają rosnąć normalnie, a następnie wypadają po 2-3 tygodniach. W wyniku kolejnych zabiegów, włosów odrasta coraz mniej. Są również słabsze i jaśniejsze. Same zabiegi są trochę nieprzyjemne ale można je wytrzymać.

Tutaj macie artykuł, w którym jest opisane jak wygląda cały zabieg:
http://uroda-nasza.pl/gladka-skora-bez- … osiagalne/
Depilacja laserowa ma skuteczność na poziomie 90%. Po cyklu zabiegów mogą pozostać nieliczne, cienkie i słabe, włosy.

17

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Ja zawsze miałam więcej włosków. Poszłam do ginekologa jak nastolatka, bo do tego wszystkiego nie miałam miesiączki. Okazało się, że mam za wysoki testosteron i zespół policystycznych jajników, a co za tym idzie hirsutyzm (czyli nadmierne owłosienie). Teraz muszę brać antykoncepcje, aby w ogóle mieć okres i włosków jest mniej.

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. -  H. Jackson Brown Jr.

18

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

najpierw najlepiej sprawdź sobie hormony, bo takie coś nie jest normalne raczej

19 Ostatnio edytowany przez Manni (2019-08-01 11:40:26)

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Jezeli wloski sa ciemne to najlepiej jest pozbyc sie ich trwale laserem.

20

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Jezeli masz nadmierne owlosienie to jest to kwestia hormonalna i tak trzeba to wyleczyc, zaden laser nie pomoze.

21

Odp: Włosy na twarzy... u kobiety :(

Merigold napisał/a:

Jezeli masz nadmierne owlosienie to jest to kwestia hormonalna i tak trzeba to wyleczyc, zaden laser nie pomoze.

Dokladnie, to wymaga obnizenia testosteronu w organizmie.