Temat: Jaki oczyszczacz?

Czy możecie coś doradzic w temacie zakupu oszczyszczacza powietrza? Mieszkam w Krakowie i niestety smog jest odczuwalny nawet w mieszkaniu. Lekarz doradził by zaopatrzyć się w oczyszczacz własnie a na dwór koniecznie ubierać maskę antysmogową. I teraz pytanie na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.

2

Odp: Jaki oczyszczacz?

Oczyszczacz powietrza należy dostosować do powierzchni mieszkania. Nie kupuj tego wodnego tylko z wymiennymi filtrami.  Niestety teraz ceny poszły mocno w górę, gdyż problem smogu jest powszechny.

3

Odp: Jaki oczyszczacz?

Hej, ja kupowałam na tej stronie: loveair.pl
Warto się z nimi skontaktować, ja zrobiłam dokładnie tak samo. smile
Pan wszystko mi wyjaśnił, dobraliśmy odpowiedni oczyszczacz do metrażu i naszych potrzeb.
Ja kupiłam ten wynalazek ze względu na alergie dziecka, a do tego sama jakość powietrza woła o pomstę do nieba. hmm

4

Odp: Jaki oczyszczacz?

Modeli oczyszczaczy jest na prawdę sporo. Ale zwróc uwagę zarówno na to jakie ma filtry i ile kosztują filtry wymienne. Bo są modele gdzie filtr kosztuje na prawdę sporo. Jeśli mogę Ci podpowiedzieć to ja mam model OPUS gdzie filtr kosztuje około 150 zł i wymienić go należy co 6 miesięcy. Na oxyshop.pl jest za około 600 zł. Jedne z tych modeli ma filtr HEPA i lampe ultrafioletową, która dodatkowo zabija bakterie. Co do zakupu oczyszczacza to nie sugeruj się tylko smogiem ale i np. roztoczami itp.

5 Ostatnio edytowany przez talia (2018-12-24 09:16:07)

Odp: Jaki oczyszczacz?

4 rzeczy na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia:
wydajność—inaczej ilość powietrza, którą urządzenie jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Skuteczny oczyszczacz powinien oczyścić powietrze co najmniej 5 razy w ciągu godziny. No i warto jest dobrać jego moc do wielkości pomieszczenia.
możliwość regulacji pracy—ważne jest, aby urządzenie miało możliwość dopasowania wydajności zależnie od powierzchni pracy lub pory dnia.
poziom hałasu—aby sprzęt nie był uciążliwy szukajmy modelu z jak najniższym poziomem hałasu. Szczególnie, że urządzenie stoi w sypialni.....
filtry - powinien mieć przynajmniej 3

Zerknijcie sobie tutaj;
https://najlepszefiltry.pl/oczyszczacze-powietrza

W sklepie mają dobre ceny na markowe oczyszczacze powietrza firm takich jak Blaupunkt czy Blueair

6 Ostatnio edytowany przez maltanka (2019-02-27 18:16:33)

Odp: Jaki oczyszczacz?

Ja nie z Krakowa, ale też u nas w mieście smog okropny, zwłaszcza zimą. Dowiadywałam się na co zwracać uwagę, mianowicie na to ile filtrow posiada, jak szybko usuwa szkodliwe związki, głośność, czy ma jonizator, nawilżacz... i wybór padł na oczyszczacz lifaair https://homespot.pl/kategoria/oczyszcza … za-lifaair . Wysoka półka, ale sprawdza się jak należy. Cała rodzina zyskała na tym zakupie, bo w końcu zimą możemy funkcjonować bez bólu głowy i drapania w gardle

msadvertising.pl

7

Odp: Jaki oczyszczacz?

Ja parę dni temu kupiłam swoje pierwsze takie urządzenie, ponieważ ciężko było mi już wytrzymać w domu.
Powietrze po prostu śmierdziało, mimo że na dworze ciepło to dalej unosi się ten wstrętny zapach. hmm

loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
Kupiłam Xiaomi, ponieważ taki model posiada mój znajomy i bardzo mi go polecał.
W tej cenie ciężko znaleźć podobne urządzenie, fajnie że można podłączył wszystko z telefonem.

8 Ostatnio edytowany przez wanillia (2019-07-18 21:26:15)

Odp: Jaki oczyszczacz?

Kraków to piękne miasto ale jeśli chodzi o stan jakości powietrza to nie zazdroszczę mieszkania tam. Nie mówię, że w innych dużych miastach jest o wiele lepiej sad w większości z nich się mocno trujemy, ja nie chce nawet myśleć jak to wpłynie na nasze zdrowie. Na 50 miast najbardziej zanieczyszczonych w Europie aż 33 jest w Polsce...Dramat! Oczyszczacz ok, dobrym pomysłem jest też sobie kupić czujnik powietrza, można takim zmierzyć stan zanieczyszczeń w każdym miejscu i o każdym czasie. Na https://www.tme.eu/pl/pages/news/21676/ … -powietrza Was odsyłam moje drogie, o tych wszystkich pyłach które wiecznie dla mnie były zagadką przystępnie napisali.