1 2012-09-12 17:50:07

Temat: Magnetoterapia

Magnetoterapia jest skuteczną metodą leczniczą, stosowaną dziś w naprawdę wielu działach medycyny (m.in. ortopedii, reumatologii i chorobach wewnętrznych), która wykorzystuje pulsujące pole magnetyczne niskiej częstotliwości. Magnetoterapia umożliwia głębokie oddziaływanie na organizm i jest właściwie jedyną metodą zalecaną do stosowania w przypadku stanów zapalnych. Przede wszystkim jednak jest zupełnie bezpieczna, może stanowić samodzielną metodę leczenia, ale może tez być jego uzupełnieniem. 

Megnetoterapia wskazana jest głównie przy urazach typu zwichnięcia i złamania kości, bólach mięśni, chorobach zwyrodnieniowych stawów, przy chorobach reumatycznych, osteoporozie, w stanach pooperacyjnych (m.in. operacje przepukliny, mięśni i ścięgien), chorobach dróg oddechowych (górnych i dolnych), przy nieżytach żołądka, wrzodach żołądka i dwunastnicy, zespole nadpobudliwego jelita, chorobach naczyniowych i serca, nerwobólach i niedowładach, jak również przy problemach okresu klimakterium, bezsenności czy zmęczeniu.

Czy któraś z Was stosowała już tę metodę? Jak to wygląda w praktyce?

2 2012-10-16 08:58:29

Odp: Magnetoterapia

Z tego co piszesz magnetoterapia jest skuteczna w walce z wieloma schorzeniami. Ja mam problemy z kolanami i chętnie wypróbowałabym tę metodę, aby sobie pomóc. Jak to wygląda w praktyce? Czy muszę mieć skierowanie od jakiegoś specjalisty? Jeśli chciałabym poddać się zabiegowi prywatnie to jaki jest koszt i ile zabiegów potrzeba, aby były efekty?

3 2012-10-16 12:20:08

Odp: Magnetoterapia

Z tego co się orientuję, to jeśli magnetoterapia jest zalecona przez lekarza prowadzącego i ma być częścią procesu leczenia lub na przykład rehabilitacji, to powinnaś dostać skierowanie. Zainteresowana tematem poszukałam na ten temat informacji i widzę, że nie są to drogie zabiegi - od ok. 14-20 zł. Tak więc można spróbować samodzielnie, tym bardziej, że osoba obsługująca urządzenie i wykonująca zabiegi niewątpliwie jest do tego odpowiednio przeszkolona. Weźmy też pod uwagę, że jest to metoda w pełni bezpieczna, zatem zaszkodzić sobie nie zaszkodzisz, a jeśli nie będzie przynosić spodziewanych efektów, to po pewnym czasie możesz po prostu zrezygnować. Jeśli jednak zdecydujesz się, napisz, proszę, jak to wygląda i jakie są Twoje odczucia.

4 2013-11-11 14:33:42

Odp: Magnetoterapia

Magnetoterapia przede wszystkim jest szeroko wskazana w wielu schorzeniach jednak podstawą efektów jest dość szybkie jej wdrażanie. Na przykład przy zabiegach po urazach ortopedycznych trzeba sumiennie chodzić na zabiegi, nie  można opuszczać. Inna sprawa to sprzęt jaki się do tego celu używa też wpływa na skuteczność.

5 2015-02-25 10:49:33

Odp: Magnetoterapia

Fajne urządzenie do magnetoterapii znalazłam na stronie 140longlife.eu/magneton-max. Ma w sumie 3 funkcje w sobie – magnetoterapia, fale Schumanna (drogocenne) i do tego biorezonans. Sprzęt to w sumie taki przenośny gabinet fizjoterapii. Super sprawa, jak ktoś chce zadbać o swoje zdrowie bez tony tabletek.

6 2015-04-23 14:22:44

Odp: Magnetoterapia

Za tonę kasy smile

7 2015-05-11 10:42:27

Odp: Magnetoterapia

Nie widzę sensu zakupu takiego urządzenia…ja chodze na zabiegi do kliniki kręg clinic bo mam zwichniętą kostkę i tam maja urządzenie do magnetoterapii, z resztą wizyty przynoszą efekt big_smile

8 2015-10-20 09:45:38

Odp: Magnetoterapia

Jeśli chodzi o magnetoterapii  to w dobrych cenach dostaniesz na medycynanaturalna. pl

9 2015-12-18 11:27:09

Odp: Magnetoterapia

Ja po dość skomplikowanym złamaniu kości udowej korzystałem z magnetoterapii za pomocą MagnetON max. Mam znajomego, który ma taki sprzęt w domu. Efekty były zaskakująco szybkie i noga zagoiła się bardzo ładnie.

10 2015-12-22 10:24:31

Odp: Magnetoterapia

Dużym plusem magnetoterapii jest na pewno jej szerokie zastosowanie. Mi pomaga na bóle reumatyczne, a mężowi na wrzody, także korzystamy we dwoje. MagnetON max poleciła nam koleżanka, którą poznaliśmy w sanatorium. Maszyna działa bez zarzutu, dokupiliśmy też pakiet badań metodą Volla, warto.

11 2016-02-22 19:19:22

Odp: Magnetoterapia

Magnetoterapia w moim przypadku była zbawienna. Męczyłam się z migrenami od lat, chodziłam do różnych lekarzy i przepisywane leki pomagały tylko na chwile, bóle zawsze wracały. Moja przyjaciółka znalazła na stronie miastokobiet.eu wzmiankę o magnetoterapii i mnie tam wysłała w tempie ekspresowym. Po kilku seansach migreny zupełnie ustąpiły. Żałuję,  że tak późno się o niej dowiedziałam, bo mogłabym sobie wcześniej pomóc

12 2016-04-08 15:14:57

Odp: Magnetoterapia

Usuwanie pasożytów takich jak tasiemiec chociażby bardzo fachowo wykonują w Noma Medica Volla. Moja córka przez to przechodziła. Dobrze że na nich trafiła, bo generalnie nie wiadomo było wcześniej o co chodzi, co się dzieje. Szybka reakcja lekarzy i skuteczne leczenie. Pomagają też przy dziesiątkach innych schorzeń. Sama się u nich leczę z otyłości.