1 2018-11-29 10:53:58

Temat: komplikacje po laserze, czy bruksim?

Dzień dobry.
Mam 36 lat. 2 lata temu przeszedłem zabieg laserowej korekcji wzroku metodą femtolasik (+5 na każdym oku), udało się zejść do zera po jakimś czasie wyszło +0,75. Po kilku miesiącach zauważyłem, że mam takie dni, w których po prostu widzę gorzej. O ile na początku, zgodnie z tym, co mówił okulista jest to normalne zjawisko i oko po prostu się przyzwyczaja, to po dwóch latach jest to zjawisko dość dziwne. Co dziwne gorsze widzenie mam najczęściej w poniedziałki :-)  z rana, pod wieczór jest już normalnie.W ciągu tygodnia są mniej więcej dwa takie dni. Stąd pytanie, czy może to być efekt bruksizmu, na który cierpię i w nocy zaciskam zęby? Dwaj okuliści twierdzili, że to kwestia nawilżania oka. Ale nawet kiedy przed zaśnięciem zapuszczałem krople duo gel to problem się pojawiał, może wymagają one długiego stosowania? czy jeśli oko jest wysuszone, to wpuszczenie kropli nie powinno rozwiązać problemu? poranne nawilżenie nic nie daje. Bardzo proszę o pomoc, jestem już tym mocno sfrustrowany bo nie wiem, czy następnego dnia będę widział dobrze, czy źle.

2 2018-12-17 11:07:03

Odp: komplikacje po laserze, czy bruksim?

Myślę, że najlepiej to skonsultować ze specjalistą, nie wiem z jakiego jesteś miasta ale świetnych fachowców mają w Spektrum we Wrocławiu, na konsultację można nawet na nfz się dostać w sensownym terminie. A co samego zabiegu to nie powiedział Ci lekarz jak długo ma się to stabilizować? Jak Ci się uda to się zapisz do dr Ćwirko, najlepszy jeśli chodzi o zabiegi laserowe.

3 2019-01-24 10:33:08

Odp: komplikacje po laserze, czy bruksim?

Ja też myślę, że najlepiej od razu konsultować to z lekarzem i nie obawiać się działać. Wpływ na coś takiego może mieć wiele czynników, a że oczy są dość mocno złożoną i skomplikowaną częścią naszego ciała to trzeba z tym naprawdę uważać. Konsultacja będzie najlepszym wyjściem w tym wypadku. Tutaj https://blikpol.pl/blog/184-czy-moge-os … cji-wzroku wypisane są możliwe powikłania, które mogą pojawić się po takim zabiegu ale z tego, co wiem, nie powinny być już odczuwalne (zauważalne smile) po 2 latach... Także na konsultację, ale to już! smile Powodzenia!

Ostatnio edytowany przez Skalska00 (2019-01-24 10:34:43)