1 2012-09-13 23:35:32

Temat: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Stoi przede mną trudne wyzwanie utraty kilku zbędnych kilogramów. Doskonale zdaję sobie sprawę, że najlepsze efekty przyniesie zastosowanie jakiejś racjonalnej diety w połączeniu z ruchem.      Pomyślałam o joggingu i jeździe na rowerze - z uwagi na to, że nie mam z kim, to jogging raczej odpada, dlatego bardziej skupiłabym się jednak na tym drugim. I tu moje pytanie - czy jeżdżąc na rowerze traci się dużo kalorii? Czy ma znaczenie w jaki sposób będę na nim jeździć - w jakim tempie i po jakim terenie?

2 2012-09-13 23:50:26

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Godzina jazdy na rowerze z prędkością ok. 10 km/h, to mniej więcej 300 spalonych kalorii, ale z prędkością ok. 20 km/h, to już ok. 600 kcal - należy jednak zaznaczyć, że liczba ta różni się w zależności od naszego wieku, wagi i innych czynników, niemniej te różnice nie są specjalnie duże. Tak więc, jak widzisz, tempo ma ogromne znaczenie. Z kolei jeżdżąc po asfalcie, jednostajnie na pewno spalisz mniej kalorii niż jeżdżąc w terenie, gdzie mięśnie muszą pracować intensywniej, a ponadto uruchamiamy ich dodatkowe grupy. W tym drugim przypadku ma to oczywiście dodatkowy efekt w postaci wypracowania ładniejszej sylwetki wink. Jazda na rowerze pomaga ujędrnić pośladki, uda, brzuch i ręce, pomaga też w walce z cellulitem.

3 2012-09-14 08:29:08

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Oczywiście, że pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli tylko masz czas to jazda na rowerze nie tylko pomoże w walce z nadwagą, ale poprawi Twoją kondycję i wyrzeźbi nogi, brzuch i pośladki. Teraz zaczyna się cięższy okres dla osób lubiących jazdę na rowerze, ponieważ pogoda raczej nie nastraja na wyjścia z domu na dodatek z rowerem smile Ale mój tato od kilku lat jeździ na rowerze o każdej porze roku. Dla chcącego nic trudnego. Dobrą alternatywą jest rower stacjonarny. Ja jestem zwolenniczką tradycyjnych starych modeli rowerów stacjonarnych. Nowoczesne na których się siedzi jak w fotelu i podczas jazdy można czytać, a nawet oglądać filmy według mnie nie mają, aż tak dobrego wpływu na nasze spalanie kalorii. Przede wszystkim ustawienie ciała jest inne niż na tradycyjnym rowerze i przy okazji rozpraszamy się ploteczkami z gazet. Na ćwiczeniach trzeba się skupić! Pamiętaj, aby czas spędzony na rowerze wynosił nie mniej niż 30 minut.

4 2013-09-12 10:16:43

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Zdecydowanie tak. Jazda na rowerze to dobry sposób na zrzucanie kalorii. Możesz dodać do tego dłuższe spacery, lekkie bieganie smile
Pamiętaj o dobrym odżywianiu się - mało tłustych rzeczy, mało słodkich rzeczy. Zwróć uwagę na warzywa i owoce - witaminy są potrzebne!
Nasze ciało jest na prawdę cudowne jesli tylko stworzymy warunki do dobrego funkcjonowania!
jagody-acai.org/cialo.html

5 2013-09-12 12:12:19

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Gdy tylko jest pogoda, wszędzie staram się dojeżdżać rowerem. Jedyna poprawa jaką zauważyłam to kondycja - mogę jeździć dłużej, szybciej itd. i nie łapię przy tym zadyszki. Jeśli zaś chodzi o samą kwestię kalorii to jakoś nie zauważyłam, żebym je gubiła. No ale naturalną siłą rzeczy skoro się męczę to te kalorie gdzieś spalam - po figurze jednak tego nie widać. hmm

6 2013-10-22 10:59:07

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Jak najbardziej jazda na rowerze jest wskazana ale jednak regularne ćwiczenia i odpowiednia dieta to pełen sukces. Ja osobiście polecam wczasy odchudzające z odpowiednią dietą i mnóstwem zajęć od porannej rozgrzewki po aqua fitness efekt murowany w Primavera Conference & SPA w Jastrzębiej Górze.

7 2013-11-05 11:47:59

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Rower jest ok, dobrze jest np. jeździć do pracy rowerem - spalasz kalorie, ale to nie wszystko. Musisz też dobrze się odżywiać.
Spalanie kalorii mocno przyśpiesza stosowanie tabletek foreverslim, przynajmniej w moim przypadku to działa.
Jeśli połączysz te wszystkie metody, zadbasz o systematyczność, to powinieneś trwale schudnąć...

8 2014-07-01 10:09:41

Odp: Czy jazda na rowerze pomaga zrzucić zbędne kalorie ?

Jasne że pomaga. Trzeba pamiętać tylko o jednym. Każde ćwiczenia siłowe(w tym jazda na rowerze) sprawiaja ze tłuszcz zamienia sie w mięśnie. Taka sama objętość mięśni wazy duużo wiecej niż tłuszcz. Wiec czasem można przybrać na wadze ale wyglądać zdecydowanie lepiej ponieważ oponka zamieniła sie w kaloryfer. smile Wiec nie należy sie poddawać czy załamywać kiedy np. po miesiacu intensywnej jazdy na rowerze waga pokazuje wiecej niż wcześniej. Zwłaszcza jeśli czujemy sie lepiej i nagle mieścimy sie bez problemu w spodnie po praniu. A z innej beczki rower jest zdrowszy niż bieganie- mniej obciąża stawy.