Temat: Rehabilitcja bezpośrednio po rekonstrukcji ACL

Dzień dobry smile
W środę przeszłam rekonstrukcję ACL z wykorzystaniem implantu własnego ze ścięgien mięśni półścięgnistego i smukłego. Ze szpitala zostałam wypisana na następny dzień rano,od wczoraj przebywam w domu. Mam ortezę zegarową firmy DonJoy.
Po zdjęciu szwów (czyli za dwa tygodnie) planuję udać się do dobrego rehabilitanta, który zaplanuje moje ćwiczenia, mające przywrócić sprawność. Na razie jednak mam świeże bolące rany i podróż do fizjoterapeuty wydaje mi się bezsensowna - zmarnuję pieniądze i dużo wycierpię w drodze. Chciałam jednak zapytać jak powinnam pracować z nogą przez te dwa tygodnie. Ile mogę ją zginać (w tej chwili ustawiłam ortezę na -10-10 stopni)? Jak często zmieniać kąt zgięcia? Jakie ćwiczenia wykonywać? Ćwiczyć w ortezie czy bez? Ile razy dziennie? (W razie czego mam do ćwiczeń gumy,piłkę, poduszkę sensoryczną). Dodatkowo kiedy powinnam zacząć ruszać bliznami, żeby nie dopuścić do zrostów i kiedy zacząć stawiać stopę na podłodze podczas chodzenia o kulach, żeby nie zapomnieć właściwego chodu?
Wiem, że rehabilitacja jest kwestią indywidualną, dlatego dodam, że regularnie uprawiałam sport (jazda wyczynowa na rolkach i gra w ultimate frisbee), więc mam trochę mięśni w nogach i ogólnie jestem dość sprawna (ale z drugiej strony nie jestem też jakimś super koksem).
Pomóżcie mi przetrwać te dwa tygodnie! Pozdrawiam, Wiktoria.