Temat: Zdrowe soki i napoje

Hej!  Jestem ciekawa, które z Was co dzień do pracy/szkoły/na uczelnię robią sobie własne napoje zamiast kupować. Co jest waszym ulubieńcem?  Po prostu woda czy jakieś soki?

2 Ostatnio edytowany przez olha (2019-01-08 12:29:23)

Odp: Zdrowe soki i napoje

Polecam kupienie sobie wyciskarki do owoców. Wyciskarka wolnoobrotowa nie ściera, lecz zgniata. Specjalny wałek, zwany ślimakiem, w kilku etapach wydobywa wszystkie wartościowe elementy z wyciskanego warzywa lub owocu. W zależności od modelu wyciskarki ślimak obraca się z prędkością od 70 do 120 obrotów na minutę, dzięki czemu sok nie tylko się nie utlenia, ale również nie podgrzewa. Uzyskany w ten sposób napój jest gęsty i mało klarowny, ale za to bogaty w enzymy i składniki mineralne.
poczytaj sobie o wyciskarkach dwuślimakowych Angel:
https://www.eujuicers.pl/blog/wyciskark … nie-modeli

Zrobisz nimi nie tylko soki ale również i domową zdrową nutellę. Zaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest to, że w przeciwieństwie do sokowirówek i blenderów potrafią wycisnąć sok właściwie z każdej rośliny, również tych liściastych jak szpinak czy natka pietruszki. Dobrze radzą sobie też z mniejszymi owocami takimi jak jagody lub borówki.

Sama ostatnio sobie kupilam taki sprzęt i był to mój bardzo dobry zakup.

Dzisiaj mam ochotę na... smile

3 Ostatnio edytowany przez malinowaen (2019-02-13 19:32:50)

Odp: Zdrowe soki i napoje

Musisz pamiętać nie tylko o zdrowych napojach ale też o uzupełnianiu elektrolitów bo one są niezwykle ważne i wspomagają pracę mózgu i mięśni dlatego ja poza piciem wody i soków kupuję też elektrolity do picia

4

Odp: Zdrowe soki i napoje

Z produktow typowo marketowych jedyne zdrowe napoje to woda tongue Reszta jest wprost zasypana w cukrze, nawet jezeli ma magiczne oznaczenie "100%"

5

Odp: Zdrowe soki i napoje

Moim zdaniem bardzo skuteczny jest Foreverslim, może nie schudnie się przy nim 30 kilogramów na pstryk palca tak jak to obiecują co poniektórzy producenci tabletek na odchudzanie, ale przy odpowiednim wysiłku i diecie spokojnie możecie tak jak ja schudnąć w 3 miesiące 12 kilogramów.

6

Odp: Zdrowe soki i napoje

Ursula napisał/a:

Z produktow typowo marketowych jedyne zdrowe napoje to woda tongue Reszta jest wprost zasypana w cukrze, nawet jezeli ma magiczne oznaczenie "100%"

z tym się nie zgodzę, trzeba czytać składy i wybierać mądrze, moje dzieci to tak za wodą średnio przepadają, a już w zimie, to w ogóle, wolę im wrzucić do plecaków sok albo też fajny jest kubuś woda&owoce, sama woda i sok bez dodatku cukru, dobrze smakuje i  łatwej przekonać dzieci

7

Odp: Zdrowe soki i napoje

ja uwielbiam soki, od zawsze, zreszta jak wszyscy u mnie w domu smile zamowilam ostatnio wyciskarke wolnoobrotowa Hurom, kolezanka ma wlasnie taka i powiem wam ze swietna sprawa, podpatrzylam u niej i tez od razu chcialam ja miec, korzystam z niej bardzo czesto, jakosciowo jest naprawde dobra, solidna, latwa do mycia

8

Odp: Zdrowe soki i napoje

Nie robię soków, bo nie mam wyciskarki, robię za to koktajle, ale raczej wypijam je na świeżo smile

9

Odp: Zdrowe soki i napoje

Dzieciaczki moje to kubusia 100% sok piją , te  przecierowe też lubią ale już rzadziej je piją.

10 Ostatnio edytowany przez marzanna (2019-07-23 07:20:15)

Odp: Zdrowe soki i napoje

U mnie chyba jeszcze bardziej niż soki dzieci lubią zdrowe koktajle , oczywiście ja też jestem ich wielką fanką a najchętniej pije je wiosną i latem bo wtedy jest najwięcej świeżych owoców

11

Odp: Zdrowe soki i napoje

Wyciskarka wolnoobrotowa to świetna sprawa - szkoda, że są takie drogie... Ponoć taki soczek dostarcza więcej wartości odżywczych niż zjedzenie takiego owocu, ale nie wiem ile w tym prawdy. Mi świetnie smakował z buraków i jabłek smile

12

Odp: Zdrowe soki i napoje

kchmiel93 napisał/a:

Wyciskarka wolnoobrotowa to świetna sprawa - szkoda, że są takie drogie... Ponoć taki soczek dostarcza więcej wartości odżywczych niż zjedzenie takiego owocu, ale nie wiem ile w tym prawdy. Mi świetnie smakował z buraków i jabłek smile

nie wszystkie są drogie.. ja kiedys przekonana bylam ze musze conjamniej tysiaka wydac bo zas te tansze to porpodbno sie zacinaja i nie daja tyle soku ile trzeba.. ale znajoma polecila mi tą co ona ma, pozyczylam na kilka dni i zakochalam sie. kupilismy oczywiscie ją big_smile to wyciskarka wolnoobrotowa Midea i jej cena to 699 zl smile swietna jakosc, poradzi sobie nawet z twardym burakiem, cichutka, malo miejsca zajmuje no i szybko sie ja czysci

13 Ostatnio edytowany przez elizka (2019-07-30 12:42:46)

Odp: Zdrowe soki i napoje

Tak, ja też bym taką wyciskarkę chciała mieć. Może niedługo się zbiorę i kupię ale tym czasem mam takie http://www.kuchniajogurtowa.pl/koktajle.html przepisy na koktajle owocowe z blendera i są bardzo smaczne, dzieci też za nimi przepadają więc dość często je przygotowuję na śniadanie albo podwieczorek

14

Odp: Zdrowe soki i napoje

woda ew. sok marchewka/jabłko. Lubie też smoothie typu - mango/banan/truskawka, albo jakieś zielone wersje typu mango/szpinak/kiwi/seler naciowy smile

15

Odp: Zdrowe soki i napoje

Soki z owoców zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Nie znajdziesz nic zdrowszego. Ja zawsze robię obfite zakupy w Owoce Warszawa i co rano mam świeży, pyszny sok, który po schłodzeniu smakuje wyśmienicie. I przy okazji  jest to prawdziwa bomba witaminowa