1 2012-03-07 15:26:12

Temat: Wrzodziejące jelito grube - nadżerki na jelicie grubym

Witajcie miałam kolanoskopię i okazało się, że mam wiele nadżerek na jelicie grubym i prawdopodobne rozpoznanie ( jeszcze czekam na potwierdzenie z wycinków ) to WZJG odbytnicy i kawałka esicy jelita grubego. dostałam czopki ale zastanawiam się co mogłabym jeszcze zrobić, żeby pomóc moim jelitom ? Czy jakaś dieta, jakieś lekarstwa ? No i pytanie - czy to jest wyleczalne ? Bo na forach piszą, że raczej nie.

2 2012-03-21 19:14:58

Odp: Wrzodziejące jelito grube - nadżerki na jelicie grubym

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to choroba, na którą rzeczywiście medycyna nie zna do dziś lekarstwa. Co więcej, nie do końca ustalona jest jej etiologia. Być może za objawy choroby odpowiedzialny jest czynnik zapalny, który prowokuje swoistą odpowiedź immunologiczną tkanek jelita. Jesteśmy jednak dużo lepiej przygotowani na walkę z chorobą, niż jeszcze kilka lat temu. Znane są różne schematy terapii, które umożliwiają pacjentom prowadzenie niemal normalnego trybu życia. Warunkiem jest regularne przyjmowanie leków i systematyczne wizyty lekarskie. Pozwala to wyndukować reemisje choroby mogące trwać nawet dłuższy okres czasu. Nie istnieje żadna szczególna dieta, która miałaby udowodnione działanie lecznicze w WZJG. Niektórzy pacjenci dobrze reagują na eliminację z diety mleka i jego produktów. Należy wtedy zadbać o suplementację wapnia.

3 2013-01-07 10:35:31

Odp: Wrzodziejące jelito grube - nadżerki na jelicie grubym

Ja czytałam ostatnio o badaniach z USA. podobno korzeń imbiru może z powodzeniem być stosowany jako środek, który chroni przez rozwojem nowotworu jelita, na który można być narażony przy wzjg. Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Michigan. Wyniki badań opublikowali w piśmie "Cancer Prevention Research" wydawanym przez Amerykańskie Towarzystwo Badań nad Rakiem. "Naukowcy sprawdzili działanie imbiru wśród 30 pacjentów, którzy codziennie przyjmowali dwa gramy preparatu wytworzonego z korzenia tej przyprawy. Po 28 dniach okazało się, że większość markerów stanu zapalnego w jelitach została znacząco zredukowana. Pomyślne wyniki badań pozwalają sądzić, iż imbir może stać się tanim i nieszkodliwym środkiem, który pozwoli zapobiec nowotworom jelita." Także ponieważ też cierpię na wzjg kupiłam sobie imbir i teraz codziennie wcinam. Nie wiem jeszcze jak będzie działać, ale na razie wpadłam tylko na ten imbir a coś trzeba robić prewencyjnie no nie?. Oprócz tego normalnie przyjmuję salofalk w czopkach , bałam się czy będzie się coś działo jak wezmę imbir ale nie mam jakichś reakcji negatywnych póki co. Imbir rozgrzewa cały organizm, oprócz tego ma szereg innych dobrych właściwości, codziennie ssę sobie mały kawałeczek i sama jestem ciekawa, czy może coś mi pomoże.