1 2012-09-19 22:51:01

Temat: Mezoterapia a rozstępy

Mezoterapia jest zabiegiem, który polega na wprowadzaniu (za pomocą zastrzyków) w głąb skóry specjalnych substancji czynnych. Do uszkodzonych tkanek wstrzykuje się specjalnie opracowane koktajle, które mają na celu przywrócenie znajdującym się w nich fibroblastom funkcji tworzenia włókien kolagenu. Słyszałam, że mezoterapia skutecznie zwalcza rozstępy, a dzieje się to właśnie poprzez uelastycznienie skóry i przywrócenie w niej prawidłowych procesów.
Czy któraś z Was stosowała może mezoterapię jako zabieg przeciw rozstępom? Czy efekt był wart swojej ceny?

2 2012-11-29 16:22:19

Odp: Mezoterapia a rozstępy

Mezoterapia jest rzeczywiście świetnym zabiegiem , szczególnie na odmłodzenie skóry, czy wypadanie włosów. Przynosi również poprawę w przypadku celulitu i rozstępów, jednak nalezy pamiętać, że są to problemy, z którymi cieżko walczyć. Nie należy się zatem spodziewać, że mezoterapia stanie się tu złotym środkiem i panaceum na całe zło. Dla zainteresowanych zabiegiem polecam ten artykuł: http://dermedicus.pl/blog/index.php/201 … ezoterapi/

3 2013-01-21 22:42:05

W takim razie czy ta terapia daje większe efekty niż kremy czy ampułki, balsami przeciw rozstępom? Mam z tym wielki problem i chciałabym się pozbyć ale o tej terapii słysze pierwszy raz.

4 2013-03-13 08:47:22

Mezoterapia może pomóc jedynie na świeże rozstępy. Tak samo jak laser, czy peelingi. Starych raczej nią nie usuniesz, bo są po prostu za głębokie. Za to znalazłam chyba przełomowe informacje w leczeniu rozstępów na blogu marekwasiluk.pl/skuteczne-usuwanie-rozstepow-rf-mikroiglowa/ bardzo ciekawa metoda i dyskusja.

5 2013-03-14 08:34:35

Ja co prawda nie miałam do czynienia z mezoterapią, ale mikrodermabrazją. Wydałam na to kupę kasy, a i tak rozstępy nie zniknęły. Potem pojawiły się kolejne na udach i zaczęłam stosować krem. Stosuję go 3 miesiące i już tych czerwonych rozstępów nie widać w zasadzie. Kupiłam sobie Striagen-DS. Jest piekielnie drogi, ale bardzo wydajny i już mogę powiedzieć że skuteczny. Ja stosowałam go regularnie i pewnie między innymi dlatego widać efekty.

6 2013-04-15 11:20:00

Może ich nie widać bo zbladły? A blade rozstępy usuwa się jeszcze gorzej niż czerwone? to nie wynik stosowania kremu a tego ze rozstęp się zabliźnił

7 2013-11-03 16:02:56

Ale mezoterapia to zawsze wstrzykiwanie w skórę różnych substancji? Czy to zależy jaki rodzaj mezoterapii? Czytałam o mikroigłowej, to nakłuwany jest tylko naskórek, ale na tyle płytko, że nie ma ran i nie leci krew, ale odpowiednio głeboko, żeby kosmetyki dobrze wnikneły. Podobno te białe zabliźnione rozstępy też można zmniejszyć. Ale najlepsze efekty są przy tych jeszcze różowych.

8 2014-08-31 20:22:25

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Stosuję się ją przede wszystkim w profilaktyce przeciwzmarszczkowej. Mezoterapia doskonale sprawdza się w przypadku usuwania cellulitu, rozstępów a także w przypadku leczenia łysienia.
Lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera preparat, który jest podawany strzykawką o cieniutkiej igle. W przypadku mezoterapii kwasem hialuronowym zabiegi stosuje się co 3 tygodnie – w seri 3 razy. W przypadku koktajli zabiegi należy wykonywać co 10-14 dni w seriach minimum 4 zabiegi.

9 2015-05-07 10:14:23

Krem na rozstępy - https://nuvialab.com moje rozstepy maja cztery lata a krem uzywam od dwoch tygodni i widze roznice. A takze skora stala sie bardziej napieta i delikatna.

Ostatnio edytowany przez dana35153 (2015-05-07 10:14:45)

10 2015-06-26 07:35:55

Ja stosuje od dłuższego czasu i jestem zadoowlona.

11 2015-12-03 19:34:24

Odnośnie rozstępów to czasami nawet laserem nie udaje ich się całkowicie usunąć (oczywiście są wtedy bardzo mało widoczne). To zależy od ich wieku - stare rozstępy (białe, przypominające blizny) są trudne a praktycznie niemożliwe do usunięcia (czym starsze tym trudniej usunąć) ale można znacznie poprawić stan i wygładzić skórę, co spowoduje że rozstępy staną się mniej widoczne. Dosyć skutecznymi metodami w tej kwestii są: zabiegi laserowe, dermabrazja mechaniczna i laserowa. Jedyną metodą usunięcia rozstępów poza ostatecznością czyli chirurgicznym usunięciem rozstępów (ale na skutek operacji powstanie blizna) jest podobno rf mikroigłowa. Wygląd skóry mogą poprawić też np. peelingi ziołowe i chemiczne,mezoterapia i wiele innych. Ze świeżymi rozstępami (czerwone, do 6 - 10 miesięcy od powstania) sprawa jest o wiele łatwiejsza ich usuwanie jest prostsze wymaga mniejszej ilości zabiegów. Do ich usuwania wykorzystuje się zabiegi tj. mikrodermabrazja, dermabrazja. mezoterapia, peelingi chemiczne i ziołowe, zabiegi laserowe i rf mikroigłową, a także leczenie farmakologiczne retinoidami. Reasumując to mezoterapia połączona np. mikrodermabrazją czy peelingiem chemicznym może przynieść naprawdę dobre efekty w przypadku rozstępów świeżych (czerwonych), w przypadku starych rozstępów mała szansa na usuniecie, ale bardzo prawdopodobne, że staną się one mniej widoczne.

12 2016-10-21 14:57:42

Z rozstępami najlepiej jednak zawalczyć laserem, który im wcześniej zastosowany tym lepsze efekty przynosi. W krakowskim salonie Vici Clinic dysponują jednym z najnowocześniejszych laserów- ResurFx. Zabiegi nim są bezpiecznie, skuteczne i przynoszą rewelacyjne efekty. W Vici na pierwszy taki zabieg można dostać 50% rabat, warto skorzystać, a dla osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu potrzeba od 3 do 5 zabiegów.

13 2016-10-26 02:11:55

Le sevrage de notes au Togo, fait des fois croire aux gens , de l&eosuq;rxtérieur, que nous ne sommes pas doués dans notre pays.Peace!!!

14 2016-10-26 02:11:56

Le sevrage de notes au Togo, fait des fois croire aux gens , de l&eosuq;rxtérieur, que nous ne sommes pas doués dans notre pays.Peace!!!

15 2017-03-04 11:37:56

Sprawdźcie oferte mezoterapia.pl. Ja byłam tam jakis czas temu. Teraz wybiera sie tam moja przyjaciółka. Także walczą z rozstępami, także każda cos tam znajdzie dla siebie

16 2017-03-13 12:42:38

Mi mezoterapia pomogła, w Klinice Estetica we Wrocławiu robiłam zabieg swego czasu i zdecydowanie nastąpiła znaczna poprawa. Rozstępy niemal całkowicie zniknęły, także takie zabiegi na pewno przynoszą efekt, jak macie duże problemy z rozstępami to polecam pomyśleć o tym zabiegu i wybrać się do dobrej kliniki.

17 2017-03-29 23:07:14

Moja mama również robiła tą Mezoterapię ale w Krakowie w Klinice Estetica i była mega zadowolona efektem. Za tydzień równiez się tam wybiera na jakiś peeling twarzy nawet ja miałam ochotę z nią iść no ale coś mi wypadło także jestem umówiona na za 2 tygodnie na nawilżanie ciała

18 2017-03-31 11:28:19

Klinika Estetica bardzo profesjonalnie wykonuje takie zabiegi widać, że osoby tam pracujące znają się na tym co robią. Robiłam tam kilka zabiegów i efekt zawsze świetny

19 2017-05-31 20:08:16

bylam w ciazy blizniaczej i tak jak po pierwszej ciazy rozstepy jakos wybiegalam smile tak po drugiej juz nie dawalam sobie rady... ostatecznie zdecydowalam sie na leczenie Dermapenem w Anlaya Day Spa naprawde bardzo sobie chwale! bezbolesnie i idealnie wygladzily mi skore. Poecam miejsce: cisza, spokoj i ogromny komfort psychiczny smile

20 2017-06-14 05:33:53

Bibitka dziękuję za polecenie Klinika Estetica jestem z Katowic i nawet nie wiedziałam, że mają tam swój oddział. Umówiłam się na mezoterapię termin za 2 tygodnie mam tylko nadzieję, że faktycznie pełen profesjonalizm i będą efekty... dam znać... smile

21 2017-06-20 21:32:19

ja z rozstępami po ciąży byłam w Klinice Beauty Skin w Warszawie i przyznam że nie spodziewałam się że tego typu zabiegi są tak bezbolesne i szybkie. Usuwałam metodą laserową za naprawde niewielkie pieniadze, a komfort zabiegu i w ogóle obsługa mega! Naprawde polecam - cudowne, sprawdzone miejsce

22 2017-08-28 13:59:03

ja polecam mezoterapię mikroigłową w połączeniu z karboksyterapią na usunięcie blizn. Zabieg nazywa się Carbolift i mi bardzo pomógł smile