1 2012-09-22 23:05:16

Temat: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

Akupunktura jest alternatywną metodą leczniczą, polegającą na nakłuwaniu ciała specjalnymi igłami. Nakłuć tych dokonuje się w odpowiednich punktach, zlokalizowanych wzdłuż tzw. linii energetycznych (meridianów), odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych.
Akupunkturę stosuje się do zmniejszania u pacjentów bólu i przywracania w organizmie energii niezbędnej do jego sprawnego funkcjonowania. Technika ta wywodzi się ze Wschodu, ale obecnie uznawana jest w wielu krajach, również u nas ma coraz szerszą rzeszę swoich zwolenników.

Obecnie poważnie rozważam poddanie się akupunkturze w celu redukcji dokuczającego mi bólu kręgosłupa, przedtem chciałabym jednak zapytać czy któraś z Was może poddawała się takim zabiegom i jeśli tak, to czy okazały się skuteczne?

2 2013-01-31 10:35:08

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

Nigdy nie poddawałam sie akupunkturze i nawet nie wiem czemu by to miało służyć?

3 2013-01-31 10:36:13

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

Na jakie, że tak powiem dolegliwości działa zabieg akupunktury??;)

4 2013-02-05 21:18:32

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

Czy akupunktura działa? Nie próbowałam nigdy „na sobie”, ale mam koleżankę, która od jakiegoś czasu korzysta z tej metody (koleżanka jeździ do doktora, który najpierw skończył studia z zakresu konwencjonalnej medycyny, a który to zajmuje się tez akupunkturą) i uważa, ze to naprawdę działa. Z tego, co wiem to przed pierwszym zabiegiem pan doktor zbiera bardzo szczegółowy wywiad o swoim pacjencie. Zainteresowałam się tą metodą jak zobaczyłam ze ta moja rzeczona koleżanka pewnego dnia posiąpywała nosem i wyglądało na to, ze rozłoży ją przeziębienie. Pojechała na zabieg i następnego dnia wyglądała jak nowo narodzona! Akupunktura to bardzo stara metoda leczenia, ale z tego, co czytałam, ma naukowe fundamenty. W „punktach akupunkturowych” znajduje się duża liczba zakończeń nerwowych oraz mniejszy opór elektryczny. Stymulowanie tych punktow ma działanie lecznicze, bo działają dwa mechanizmy: neurofizjologiczny- odpowiada za blokowanie impulsów bólu oraz neurohormonalny, który zwiększa m.in. poziom endorfin co ułatwia powrót do zdrowia. Co ciekawe, WHO uznalo akupunkturę za oficjalną metodę leczenia.

5 2013-02-05 21:35:00

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

janinka napisał/a:

Na jakie, że tak powiem dolegliwości działa zabieg akupunktury??;)


Akupunktura posiada szeroki zakres wskazań. Leczy się za jej pomocą niektóre schorzenia, ale także jest stosowana przy łagodzeniu objawów występujących przy niektórych chorobach. Poza tym ma również zastosowanie w medycynie estetycznej ( przy likwidacji zmarszczek, redukcji opuchnięć pod oczami, poprawie wyglądu skóry). Najlepsze efekty osiągane są w leczeniu chorób układu krążenia (nadciśnienie, choroba wieńcowa, zaburzenie krążenia mózgowego i obwodowego, żylaki, miażdżyca), migren i bólów głowy innego pochodzenia, chorób oczu, chorób uszu, nosa i gardła, przewlekłego zapalenia zatok, zapalenia oskrzeli, choroby jelit, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, choroby wątroby, depresji, nerwic i stanów lękowych, rwy kulszowej, korzonków, zapalenia nerwu trójdzielnego, dyskopatii, zespołu bolesnego barku, ostrych i przewlekłych bóli mięśni, porażenia nerwu twarzowego.
Odnośnie przeciwwskazań to znalazłam informacje, ze akupunktura nie powinna być stosowana u osób mocno osłabionych i starszych (powyżej 85 lat), kobiet w ciąży, u osób po rozległym zawale serca, przy bardzo wysokim nadciśnieniu tętniczym, w ciężkich chorobach zakaźnych i w chorobach o podłożu nowotworowym.

6 2014-06-29 23:48:45

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

Przez większość dzieciństwa miałam problemy z zatokami. Leczyłam sie u różnych specjalistów, rózne leki brałam itd. Zasadniczo bez wiekszego efektu. Któregoś razu rodzice stwierdzili ze spróbujemy czegoś innego i zaprowadzili mnie na akupunkturę. Muszę powiedzieć, że mimo iż wcale nie byłam taka mała (jakieś 12-13 lat) to wspominam to raczej traumatycznie. Byłam na kilku zabiegach i za każdym razem jak miałam jechać na następny wpadałam w panike i próbowałam wymyślić powód dla którego nie moge tam jechać. Igły miałam wbijane w twarz i dłonie było to co najmniej nieprzyjemne a momentami bolesne. Na szczeście po jakimś czasie rodzice zrezygnowali z tego pomysłu bo nie było widać żadnej poprawy a ja już byłam mocno zestresowana.

7 2017-01-26 20:22:16

Odp: Czy akupunktura rzeczywiście działa ?

zapewne zależy na co ,zależy na kogo i zależy gdzie - jak zwykle. ja moge sie tylko wypowiedziec za siebie - mnie akupunktura pomogła na bóle głowy. faszerowałam się wcześniej lekami i nic mi nie pomagało. typowo domowe sposoby to w ogóle porażka. trafiłam na naturalną medycyne w Sosnowcu i to był strzał. na początku ból był coraz lżejszy aż w końcu przestałam go odczuwać.