1

Temat: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Kilka dni temu byłam na pokazie kosmetyków pewnej bardzo znanej firmy. Osoby prowadzące pokaz przekonywały kobiety, że w wieku 30 lat należy rozpocząć stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Szczerze mówiąc były bardzo przekonujące. Zastanawiam się czy rzeczywiście tak jest, czy to tylko taki chwyt marketingowy, aby jak najlepiej sprzedać nową serię przeciwzmarszczkową dla 30-latek? Jeden krem do twarzy kosztuje 150 zł.

2

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Otóż nie musisz kupować kremu za 150zł.. wybór kremu zależy od Ciebie w jakim przedziale cenowym on będzie:)
Im kobieta dojrzalsza tym więcej potrzebuje nawilżenia, substancji, które będą hamować starzenie się skóry (mało elastyczna, ziemista). W sklepowych drogeriach, aptekach znajdziesz kremy 30+..,które mają dobrane odpowiednie ilości substancji aktywnych np. kwas hialuronowy.

3

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ale jak myślicie jakie kremy sa najlepsze dla nas trzydziestolatek ? Bo ja też mimo, że chodzę po sklepach nie wiem sama już jakie wybierać, jakie składniki są ważne po 30stce w kremach ? Poza tym moja kosmetyczka mi powiedziała, że we wszystkich kremach jest to samo a skóra przyjmuje to co jej potrzebne, czyli można stosować krem dla 50 plus nawet - skóra się przez to nie rozleniwi ani nic, tylko weźmie te składniki z tego co potrzebuje. Co o tym sądzicie ?

4

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Kremy +50 zawierają już inne substancje niż te dla trzydziestolatek...Popularne, a co najważniejsze - skuteczne składniki używane w kosmetykach dla kobiet po 30. roku życia, to: neuropeptydy, antyoksydanty: koenzym Q10 oraz witaminy E i C, kolagen i ekstrakt z czerwonego wina. (krem do skóry mieszanej Age Fitness2, Biotherm, 50 ml, 250 zł; krem na dzień Nivea Visage Q10 Plus, Nivea, 50 ml, 35 zł; krem Hydracid C20, SVR, 30 ml, 120 zł, w aptekach).
Skóra kobiet w wieku +50 jest 10 razy cieńsza niż skóra dziecka. Dzieje się tak, ponieważ kobiety w ciągu całego swojego życia tracą ok. 50% kolagenu. Skóra staje się szorstka i sucha a na twarzy, szyi i dekolcie zaczynają pojawiać się głębokie bruzdy i widoczne pionowe zmarszczki. Głównym zadaniem kremu jest poprawnie  gęstości skóry. W składzie preparatu muszą znajdować się natłuszczające olejki i fitoestrogeny - najczęściej pochodzą one z soi. Podstawowe składniki kremów dla pań po 50. roku życia to najczęściej: witamina A w czystej postaci (retinol), która stymuluje odnawianie komórek. Sprawia, że zmarszczki wypełniają się i stają się mniej widoczne. Ponadto wygładza nierówności skóry. Kolagen, który nie wnika w głąb skóry, ale tworzy na niej ochronny film przez to skóra jest lepiej nawilżona. Koenzym Q10, zwany również eliksirem młodości, chroni komórki, pobudza metabolizm i regeneruje. Nawilża i uelastycznia skórę, rozjaśnia przebarwienia, spłyca zmarszczki. Oraz kwas hialuronowy, który  pomaga zachować skórze młody wygląd i zapewnia prawidłowe nawodnienie, wygładzając tym samym naskórek i chroniąc skórę przed nadmiernym wysuszeniem. (NeOvadiol, Vichy, 50ml, 90 zł, w aptekach;Orchidea Vital, Krem rewitalizujący na dzień, Garnier, 50 ml, 50 zł; Przeciwzmarszczkowy krem na dzień Precision, Ultra Correction Line Repair, Creme de Jour, Chanel, 50 ml, 450 zł)

5

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Mnie np bardzo odpowiadają kosmetyki z AA. Mają również osobną  serię kosmetyków dla 30+. Wszystko trzeba jednak najpierw wypróbować, ponieważ akurat twoja skóra może ich nie tolerować. Ja np od razu dostałam uczulenia po użyciu 2 kremów popularnej firmy Liren. Skóra piekła, zrobiła się czerwona i szorstka jak tarka.

6

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ostatnio zaczęłam stosować specjalistyczny krem z Ziaji właśnie dla skóry 30+, nie mogę go wprawdzie jeszcze ocenić, ale myślę, że lepiej przeciwdziałać niż walczyć ze zmarszczkami, kiedy już się pojawią.

7

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Podaję się, że kremy przeciw zmarszczkowe zwłaszcza pod oczy powinna zacząć używać kobieta, która skończyła 25  rok życia.

8

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Dokładnie tak- już od 20 roku życia włókna kolagenowe i elastynowe zaczynają być ciut słabsze, także w wieku 25 lat już trzeba profilaktycznie używać kosmetyków PRZECIWzmarszczkowych, o odpowiedniej konsystencji i doborze składników aktywnych, aby opóźnić proces starzenia się skóry, zwłaszcza pod oczy. ja juz tyle mam i używam Olay wink Ale tez trzeba uważac żeby nie przedobrzyc i nie obciążać skóry zbyt nasyconymi kremami np w wieku 25 kupic krem dla 55 bo to bez sensu, i możemy jeszcze pogorszyć sprawę.  natomiast najważniejsze jest nawilżenie skóry , odpowiedni poziom nawilżenia sprawia że zmarszczki później się pojawiają.
Natomiast w wieku 45+ juz stosuje się inne kremy- na zmarszczki które już sa, aby je spłycić i zniwelować, wygładzić skórę i działac liftingująco. także nie szalejcie smile

9

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Uważam, że zdecydowanie tak. Łatwiej nam  będzie walczyć ze zmarszczkami w wieku lat 50, kiedy naprawdę się pojawią smile
Ja kupiłam sobie całą serię kosmetyków Firmy SORAYA  Bio Repair - właśnie dla 30 latek
Myślę, że składniki są tak dobrane, że dostarczają naszej skórze tego co potrzebuje właśnie taka 30 latka smile
Dla kazdego wieku pewnie coś innego, a więc chyba trzymajmy się kosmetyków przeznaczonych dla naszego przedziału wiekowego smile

10

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

jeśli sprzedawca Ci to mówił, to znaczy, że chce sprzedać towar i reszta go nie obchodzi

11

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb, kondycji cery. Może lepiej zainwestować w kosmetyki nawilżające? Intensywnie regenerujące. Polecam Cherry Blossom Krem na dzień Neobio, rewitalizuje i odświeża suchą skórę dzięki zawartości wyciągu z kwiatów wisni oraz olejku z nasion moreli.

www.biopiekno.pl - Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne i mineralne.

12

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie trzeba odrazu wydawać majątku na krem przeciwzmarszczkowy w wieku 30 lat smile Ja na swoje pierwsze zmarszczki kupiłam przeciwzmarszczkowy krem regenerujący z olejem szafranowym z linii soraya świat natury. Używam go niedługo, ale widać już pierwsze efekty smile Moja skóra jest wygładzona, wygląda nieco młodziej, zaobserwowałam już spłycenie pierwszych zmarszczek, więc myślę, że jak poużywam go dłużej, to kosmetyk ten może okazać się absolutnym hitem big_smile

13

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Na pewno nie zaszkodzi go używać smile

14

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja stosuję po prostu krem lekko natłuszczający na noc i mocno nawilżający na dzień - mam dość suchą skórę, a przez to, że robię strasznie dużo min, to już w wieku lat 17 miałam kurze łapki wokół oczu tongue

15 Ostatnio edytowany przez dardarikus (2013-08-13 14:20:12)

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja mam 21 lat i juz mi się zaczynają pojawiać zmarszczki pod oczami ale ciągle nie mogę się zebrać żeby kupić krem pod oczy :\mieszkania do wynajęcia gdańsk

16

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja mam 32 lata i używam już kremu przeciw zmarszczkom, ale delikatnego (tak myślę, bo jest on dla kobiet 35+). Jest to krem Dermika Lily Skin - ochrona piękna na dzień. Krem bardzo dobry, kosztuje ok. 60 zł, a myślę, że mógłby spokojnie kosztować sporo więcej, bo klasa kosmetyku jest wysoka smile Polecam szukać dla siebie kosmetyków polskich firm - tańsze niż inne, a czasem dużo lepsze big_smile

17

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Witam ja proponuje orginalny krem firmy Malak BIO z Maroka jest super zakupiłam go w.tanisklepik.eego.pl naprawdę rewelacja.

18

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Witam :-) mam 27 lat, zmarszczek nie miałam żadnych aż do czasu gdy zaczęłam się odchudzac i zgubiłam 16 kg, zmarszczki zaczęły się w kącikach ust i kreski aż do połowy drogi do nosa. Moja kosmetyczka mi powiedziała, że to właśnie od odchudzania bo bardzo szybko zgubiłam te kg, w zaledwie 3 miesiące. A po drugie zawsze byłam gruba i gdy rano się budziłam to miałam strasznie tłustą twarz, to było okropne. Nigdzie nie chciałam zostawać na noc bo spaliłabym się ze wstydu. A teraz gdy się budze rano to twarz jest sucha. Jak się okazało przesuszylam ją do tego stopnia, że zrogowaciała i wyskakuje na niej mnóstwo wyprysków. Dostałam polecenie nawilzac ja i to bardzo w tych miejscach w których zrogowaciała. Moja pani kosmetyczka powiedziała mi jakie witaminy powinny te kremy zawierać. Poszłam więc do apteki i pierwsze co to kupiłam sobie żel vichy do mycia twarzy i dostałam książeczkę vichy z produktami ich plus mnóstwo próbek vichy. Są po różnym wieku. Moją uwagę zwróciła próbka dla kobiet po 60 roku życia. Nie zamierzałam wyrzucać żadnej tylko je wypróbować bo to tylko małe próbki. Rozłożyłam tę próbkę sobie na tydzień i właśnie mi się skończyła. Efekty : wszystkie wypryski zniknęły, moja twarz jest nawilzona, mało tego jest taka gładka że nie mogę wyjść z podziwu oraz nabrała promiennych kolorów. Ech gdyby nie to, że jest po 60+ to bym nadal go używała. Ale nie wiem co może mnie później spotkać.

19

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Witam, znalazłam ostatnio kosmetyki Novange, chciałam je kupić mojej mamie, ale sa bardzo drogie. Ostatnio zobaczyłam ich ofertę na złotych wyprzedażach, tym sklepie internetowym.
Cena bardzo kusi, aż parę stów taniej (?!) Od razu wydawało mi się to niezłą promocją, zastanawiam się czy nie jest to jednak aż za tanio jak na takie porządne kosmetyki.
Ktoś zna ten sklep, zamawiał już coś z niego? Chciałabym upewnić się czy to uczciwa firma, bardzo zależny mi na tym zakupie:) Chcę zrobić niespodziankę  mojej mamie:)
z góry dziękuję

20

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja mam 30 lat, właśnie ostatnio skończone i z tej okazji zakupiłam sobie w prezencie krem 30+ przeciwzmarszczkowy Dermika Biogeniq. To jakaś nowa linia kosmetyków, ja jestem świeżą trzydziestką, więc do siebie pasujemy smile Narazie jestem z tego kremu zadowolona, mam nadzieję, że na dłuższą metę też się sprawdzi smile

21

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Pewnie, że nie trzeba odrazu wydawać strasznie dużych kwot na kremy przeciwzmarszczkowe. Owszem, warto już stosować kremy przeciwzmarszczkowe, ale niekoniecznie nie wiadomo jakich firm smile Ja używam kremu Sorayi - świat natury z woskiem akacjowym. Krem jest świetny, a kosztuje raptem niecałe 20 zł smile

22

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie ma czegoś takiego czy należy - to wszystko zależy od Twojej skóry. Jeśli jest w dobrym stanie to nie ma takiej potrzeby, ale jeśli pojawiają się zmarszczki to trzeba działać.
Np. HB ma swoje Bio-serum relaksujące, powinno ci pomóc. I szybciej reagujemy na zmiany, tym lepsze będą efekty ich tuszowania.
Pozwolenie zmarszczkom na rozwój powoli będzie niszczyło ci skórę!

23

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Mozna też  już w tym wieku pomyslec o zabiegu jakim jest mezoterapia. Ja w salonie Cec efekt w Zielonej Górze robiłam zabieg cytocare. I naprawde dziewczyny żaden krem nie da Wam wlasnie takich efektów jak taki zabieg. I efekty co wazne sa widoczne  już po 2gim zabiegu.

24

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Też zaraz wkroczę w 30-tkę ale jakoś zmarszczek nie zauważyłam nawet minimalnych i też się zastanawiałam czy aby nie zacząć jakiś kremów przeciwzmarszczkowych stosować ale wyszłam z założenia, że to bez sensu skoro nie mam zmarszczek!! Więc używam kremów nawilżających z minerałami itp odżywiam skórę jak się da ale stosuję kosmetyki naturalne więc... Moim ulubieńcem jest krem pod oczy z morza martwego, w ogóle mam słabość do kosmetyków z MM. Też się naczytałam sporo że są najbardziej skuteczne i wcale nie takie drogie jak niektóre sądzą. Jak się poszuka to się znajdzie dobry i w przystępnej cenie. O nim mówię kwiatyupominki.net/krem-pod-oczy-morze-martwe-20-ml-p-182.html
ale może po prostu mam dobre geny smile Będę sobie tak tłumaczyć do pierwszej zmarszczki, oby jak najpóźniej zauważonej hihii

25

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie ma takiej granicy jak wiek, po prostu kiedy zaczyna się cokolwiek dziać to musicie działać, w przeciwnym wypadku nie zauważycie jakichkolwiek efektów.
Zaniedbane zmarszczki kończą się bardzo źle, będzie miały brzydko wyglądającą skórę, szybko będziecie wyglądały coraz gorzej. Nie idźcie tą drogą!

26

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja jestem przed 30dziestką, ale ze zmiennym trybem pracy nie zawahałam się podjąć decyzję o zakupie kremu przeciwzmarszczkowego. Najpierw poczytałam opinie. Kupiłam KREM + SERUM 2 w 1 na dzień i noc do cery normalnej i mieszanej i po prostu stosuję. Rzeczywiście odkąd stosuję ten krem mam wrażenie, że skórę mam bardziej napiętą i wygładzoną.

27

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Dla mnie najlepszy na zmarszczki jest Koenzym Q10 Gal, zapobiega tworzeniu się zmarszczek i spłyca zmarszczki już istniejące. Ponadto pobudza komórki skóry do właściwego funkcjonowania i uodparnia je na działanie temperatury i promieni UV. Świetnie nadaje się pod makijaż, daje efekty rozjaśnienia, a także łagodzi mikrourazy i zaczerwienienia.

28 Ostatnio edytowany przez tetrus (2015-12-18 15:29:33)

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie dajmy się zwariować. Krem przeciwzmarszczkowy po 30-tce  to nabijanie kasy koncernom kosmetycznym.
________________________________
Rehabilitacja Wrocław Drukarnia sitodrukowa Wrocław

29

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nieprawda. Koenzym Q10 naprawdę pomaga, tyle, że trzeba go stosować regularnie. Inaczej faktycznie może nie być efektu. Akurat ten Gala jest bardzo tani, także to nie jest obciążenie dla budżetu

30

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Według mnie należy zadbać przede wszystkim o odpowiednie nawilżenie skóry - to podstawa. Jeśli zaś idzie o kosmetyki przeciwzmarszczkowe to ja zdecydowałam się na te delikatniejsze, gdzie na opakowaniu jest zaznaczone 25+.

Szkół jest kilka, spotkałam się z opiniami kosmetyczek, ze powinno się używać np. kremów pod oczy i na powieki dla kobiet o 10 lat starszych, czyli - jeśli masz 30 lat, powinnaś stosować kremy dla 40+. Z drugiej strony, inna kosmetyczka, przekonywała, że nie można skóry przyzwyczajać do zbyt "progresywnych" kosmetyków.

31

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja mam 24 lata i już używam delikatnych kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy. Więcej o kremach możecie przeczytać w tej Sekrety Makijażu Anny Trzpioła jest  rewelacyjna!

32

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Z tego co wiem, już mniej więcej od 20 roku życia można stosować kremy przeciwzmarszczkowe, aczkolwiek trzeba to robić w stopniu umiarkowanym - czyli nie codziennie, ale raz na jakiś czas.

33

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Sama się nad tym zastanawialam, ale to wszystko zależy w jakiej kondycji jest twoja skóra. Mysle ze powinnaś odwiedzić takie porady ekspertów i będzie Tobie po prostu też ławtej to ocenic paulaschoice.pl/pl/n/50

34

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

nie wiekiem trzeba się kierować, ale stanem skóry, jeśli za wcześnie zastosujesz krem przeciwzmarszczkowy, to co będzie Ci pomagać później? Poza tym kosmetyki przeciwzmarszczkowe często bardzo liftingują skórę i mogą dawać uczucie ściągnięcia, mogą przez to wysuszyć skórę. Dobierz krem do potrzeb skóry. Jeśli nie chcesz mieć za wcześnie zmarszczek, to dbaj o nawilżenie, bo to największy powód pojawienia się zmarszczek, dotyczy to również skóry ciała

35 Ostatnio edytowany przez lisa (2014-09-30 10:15:54)

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

kremów przeciwzmarszczkowych można używać już od 20 roku życia (czytałam gdzieś, ze to niby w tym wieku skóra zaczyna się starzeć), grunt to wybierać odpowiednie kremy, jak masz 20 lat to raczej nie będziesz używała kremu 50+, na pierwsze oznaki starzenia masz bardzo wiele kremów np. Sensilis Premiere, jeszcze cenna uwaga: lepiej takie kremy kupować w aptekach, mają wyższą skuteczność i faktycznie wygładzają zmarszczki, jak kupisz taki krem za 10 zł to cudów nie oczekuj, ja od 2 miesięcy używam tego Sensilis Premiere, moja skóra jest gładsza, jest bardziej rozświetlona no i podobno nie wyglądam na swój wiek, ale młodziej, właśnie takich komplementów oczekuje kobieta, która sięga po kremy przeciwzmarszczkowe smile

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

To faktycznie prawda, że pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się już po 20-tce. Dlatego warto dbać o nawilżenie i napięcie odpowiednie skóry już wtedy, zaprocentuje to na późniejsze lata. Zamiast później używać bardziej inwazyjnych metod, warto wcześniej zadbać o profilaktykę.

37

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

wg mnie jeżeli się pojawiaj pierwsze zmarszczki to warto już zacząć coś stosować. Przy okazji mogę polecić akcję "moja perfekcyjna skóra"" na ofemin gdzie można co nieco poczytać o pielęgnacji ale tez np zapisać się do testów kosmetyków

38

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Dziewczyny !
Zmarszczki to utrata wody ze skóry, skóra traci elastyczność, marszczy się i opada. Zresztą nie tylko na twarzy smile
Ja osobiście piję okolo 2 litrów wody dziennie, 3 razy w tygodniu ćwiczę i używam naturalnych kosmetyków
Odkąd koleżanka pokazała mi magiashea.pl - jako 34 latka wiem że problem wolnych rodników nie będzie mnie dotyczył jeszcze wiele wiele lat smile
Mam nadzieję że i wy będziecie pięknymi, jędrnymi i szczęśliwymi przedstawicielkami naszego społeczeństwa 30+
smile

39

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Według mnie stosowanie typowego kremu przeciwzmarszczkowego powinno się zacząć dopiero, gdy pojawiają się pierwsze „prawdziwe” zmarszczki, a nie mimiczne. Wcześniej wystarczy stosować maseczki nawilżające czy parówki ziołowe. Kremu przeciwzmarszczkowego zaczęłam używać dopiero po 40. Wybrałam intensywne nawilżenie i odbudowę głębszych warstw skóry z Aminocare.

40

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ja również polecam kremy Aminocare. Teraz z okazji walentynek na stronie "qubikamed" wybrane kremy są tańsze o 50 zł!!! Sprawdźcie.

41

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Wchodząc na FB QubikaMed trafiłam na post, krem Aminocare o 100 zł taniej 6-8 marca. Zróbcie sobie prezent, albo powiedzcie swojemu facetowi wink Słyszę coraz więcej świetnych opinii, warto wypróbować, zwłaszcza w takiej cenie.

42

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

mymaster napisał/a:

Według mnie stosowanie typowego kremu przeciwzmarszczkowego powinno się zacząć dopiero, gdy pojawiają się pierwsze „prawdziwe” zmarszczki, a nie mimiczne. Wcześniej wystarczy stosować maseczki nawilżające czy parówki ziołowe. Kremu przeciwzmarszczkowego zaczęłam używać dopiero po 40. Wybrałam intensywne nawilżenie i odbudowę głębszych warstw skóry z Aminocare.

Niestety, nie mogę się z Panią zgodzić. Nasza skóra zaczyna się ""starzeć"" już około 25 roku. Nawet jeśli nasze zmarszczki nie są widoczne lub są tylko mimiczne, warto sięgnąć po pielęgnację prewencyjną, której celem będzie spowolnienie starzenia. Ze swojej strony polecam dermokosmetyki Vichy, w których bogatej palecie bez trudu znaleźć można takie, które spełnią oczekiwania skóry nawilżając ją odpowiednio i działając przeciwstarzeniowo. Próbki naszych preparatów dostępne są w aptekach prowadzących sprzedaż.

Pozdrawiam,
Ekspert Vichy

43

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Jakiś czas temu natrafiłam w sieci na kremy La Milu w sumie skusiłam się na wypróbowanie i do dnia dzisiejszego nie żałuję. Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie były widoczne już po pierwszym tygodniu stosowania. Jeśli miałabym jakiś krem polecić to na pewno będzie to La Milu.

44

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Wszystko zależy od skóry, ale wg mnie tak, zdecydowanie warto zainwestować w dobry krem przeciwzmarszczkowy

45

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

trochę kremów już na sobie wypróbowałam, część też moja mam i faktycznie warto w dobry krem zainwestować. ja sobie chwalę taką serię kremów przeciwzmarszczkowych Merino z placentą. Na aanatural.pl mają na nie promocję nawet.

46

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

myślę że to nie jest dobry czas

47

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie oszukujmy się ale jedna kobieta w wieku 30 lat wygląda jak nastolatka, a inna jakby była grubo po 40. Niestety to wszystko jest bardzo indywidualną sprawą. Chociaż zazdroszczę tej pierwszej grupie bo daleko mi do nich ;P nie mniej zamiast tych super kremów i innych zabiegów bardziej inwazyjnych wolę raczej suplementy. A jeszcze takie co działają to juz wogóle ;p Długo szukałam i trafiłam na kwas hialuronowy firmy hepatica w kapsułkach, po kilku tygodniach efekt widoczny.

48

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

profilaktycznie najlepiej zacząć i wcześniej wink

49

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Często czytałam, że powinno się używać kremów przeciwzmarszczkowych od 25 roku życia i sama tak robię smile

50

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Produkcja kolagenu i elestyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry zaczyna spadać po 25 roku życia. Właśnie wtedy należy zacząć stosować pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe. Po 30 roku życia i dalej warto zdecydować się na mezoterapie igłową, która odżywi twarz i zadziała o sto razy lepiej niż najlepszy i najdroższy krem przeciwzmarszczkowy. Powtarzana co kwartał spowoduje, że będziemy się wolniej starzeć. Wówczas wystarczy krem z średniej półki cenowej (do 50zł). Pamiętajmy, że aktywne składniki zawarte w kremie wchłaniają się tylko w około 5% hmm

51

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

, the Jews INVENTED Hollywood, when could the WASPs have controlled it?  If you're talking about pre-wollyHood movie-making, there wasn't much of that before those Russian Jews invented their California la-la-land of Hollywood.

52

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

, the Jews INVENTED Hollywood, when could the WASPs have controlled it?  If you're talking about pre-wollyHood movie-making, there wasn't much of that before those Russian Jews invented their California la-la-land of Hollywood.

53

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Ogolnie powinno sie uzywac kremow przeciwzmarszczkowych zanim zmarszczki sie pojawia- chodzi o to, by opoznic moment ich pojawienia sie na skorze. Ja mam 32 lata i uzywam kremu nawilzajaco-wygladzajacego rose revita, z eveline wink stosunkowo tani, a dobrze wygladza i cera juz sie nie przesusza.

54

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Bielenda ma dobre kosmetyki przeciwzmarszczkowe, sama używam  kremu liftingująco nawilżającego 40+ przeciwzmarszczkowego i jego  stosuje głównie na twarz choć ostatnio i na szyję. A ich ekspresowy korektor zmarszczek jest wprost niesamowity

55

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Skóra zaczyna się starzeć już po 25. roku życia. Natomiast po 30. roku życia ilość fibroblastów, komórek skóry odpowiedzialnych za wytwarzanie kolagenu i elastyny, zaczyna drastycznie spadać - co 10 lat tracimy 10% fibroblastów.

marokosklep. com

marokosklep.com

56 Ostatnio edytowany przez Walewska (2019-05-17 06:53:03)

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Dziewczyny polecam nie zwracać uwagi na to czy na kremie jest napisane czy jest przeciwzmarszczkowy czy nie...Prawda jest taka że ŻADEN krem nie będzie działał na zmarszczki bo nie ma w sobie składników, które mogą wniknąć tam gdzie tworzą się zmarszczki. I nie ma takiego dobrego dzialania.

Polecam botoks ale jedynie  u lekarza. Odpowiedzialny lekarz nie wykonuje usługi na życzenie pacjenta bez rozpoznania problemu. To tak jakby chory sam się zdiagnozował i poprosił lekarza o wypisanie recepty na konkretny lek. Pamiętajmy też, że to nie jest sposób na odmładzanie skóry, tylko zmodyfikowanie nadmiernej mimiki. Nie polecam iść do kosmetyczki

Jeśli mogę tutaj polecić dobry gabinet medycyny estetycznej to będzie to Arte Clinic:
https://arteclinic.pl/korekcja-zmarszczek

Bardzo duże doświadczenie oraz profesjonalne zabiegi.

57

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

oczywiście, ze tak smile a pani Walewska strasznie próbuje widzę, że wszystkich nawrócić na botoks smile

...Więc kimże w końcu jesteś?
- Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro.

58

Odp: Czy w wieku 30 lat należy już stosować kremy przeciwzmarszczkowe?

Nie do końca się zgadzam z tym botoksem... oczywiście jest to metoda na zmarszczki które już są od wielu lat. Ale przecież można im zapobiegać już od najmłodszych lat, co najwazniejsze to nawilżenie skóry. I także warto jest zastosować kremy przeciwzmaszczowe, które mają w swoim składzie kwas hialuronowy. Oczywiście nie dotrze on do najgłębszych warstw skóry ale będzie ją stymulować do działania i zapobiegania utraty kolagenu. Więc uważam, że kremy przeciwzmarszczkowe jak najbardziej powinno się stosować po 25 roku życia. A botoks jak już jest za późno wink