1

Temat: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone tabletki na bóle menstruacyjne? U mnie njagorszy jest ból krzyża przez pierwsze dwa dni okresu. Paracetamol pomaga, ale nie do końca. Możecie poleciić coś mocniejszego?

2

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Wiesz co, miałam ten problem i nawet silne leki mi nie pomagały ale nie tędy droga, idź do ginekologa, zapytaj o antykoncepcję i będziesz miała problem z głowy, ja biorę vines ponad rok i nie wiem co to bóle menstruacyjne

3

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Moim zdaniem też najlepiej pójśc do ginekologa tylko zanim jakaś antykoncpecja hormonalna będzie rozważana to dobrze by było w ogóle sprawdzić, czy są jakieś problemy czy po prostu taka 'uroda'

4

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Witam. temat może troszeczkę inny, ale również "palący" tz nietrzymanie moczu. Nie tylko przy menstruacji, ale przy niej zdarza się często. Lekarz u mnie wykluczył podłoże chorobowe, a ja dalej nie wiem co się dzieje. Czy któraś z was dziewczyny ma ten problem ?. Porad w dobraniu odpowiednich podpasek i bielizny chłonnej udzielają mi panie farmaceutki z apteki DOZ, bo mają szeroki wybór takich akcesoriów.Ale może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby. Temat na czasie

5

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Gruszka, skoro choroby wykluczone to może nerwy? Masz jakoś więcej stresu teraz? Ile masz lat w ogóle?

6

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

A wiesz, że nie pomyślałam o tym, może coś w tym jest. Problem niestety jeszcze dalej trwa, ale jestem dobrej myśli. Pozdrawiam

7

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Mi na bóle menstruacyjne pomaga gardan, wcześniej próbowałam róznych środków przeciwbólowych i rozkurczowych, ale efekty marne, jednak gardan z tych bez recepty jest najsilniejszy. No i termofor z ciepłą woda na brzuch też się sprawdza.

8

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Termofor i pod kocyk, spać. Leki przeciwbólowe oczywiście. Na dłuższą metę zauważyłam, ze w okresach w których uprawiałam dużo sportu same miesiączki i pms były łagodniejsze (w tych dniach nie ćwiczyłam i tak).

9

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

U mnie w te dni ból występuje głównie w pierwszy dzień, nie biorę żadnych tabletek. To ból naturlany

10 Ostatnio edytowany przez misia89 (2019-05-31 20:21:15)

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

u mnie sport też sie raczej nie sprawdza na walkę z bólem menstruacyjnym. Poza tym jak mam okres to jestem tak ocięzała ze nawet nei myśle o tym, żeby zmusić się do większego wysiłku. Na silny ból, szczególnie pierewszego i drugiego dnia okresy tez biore gardan. To jedyny lek, ktory działa tak szybko i przynosi mi ulge w cierpieniu.

11 Ostatnio edytowany przez elizka (2019-06-05 13:54:53)

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Gdzie tam!!!! Jaki sport, PMS to jest coś okropnego, nie do wytrzymania, jak można w tym czasie myśleć jeszcze o jakiejś aktywności? Czytałam że antykoncepcja hormonalna http://antykoncepcjanamiare.pl/jakich-w … cepcyjnej/ może pomóc jak wynika z tych badań więc może warto iść i zapytać o nią ginekologa?

12

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Ja zazwyczaj biorę szybki, gorący prysznic i bóle przechodzą smile Wiem, że nie które dziewczyny piją melisę i pomaga.

13

Odp: Dokuczliwe bóle menstruacyjne

Na mnie to nie działało, powiem nawet że pogarszało sprawę bo mam alergię na niektóre zioła. Od przeciwbólowych tabletek wiecznie miałam mdłości. Moja rodzinna lekarz poradziła mi żeby skonsultować to z ginekologiem i faktycznie, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych vines faktycznie pomaga a są to niskodawkowe tabletki, dobrze tolerowane nawet przez młode dziewczyny