1

Temat: Pękające pięty - co robić ?

Od pewnego czasu mam problem z moimi piętami - skóra stała się na nich zgrubiała, mocno przesuszona, a ostatnio nawet zaczęły pękać. Pękanie jest na tyle bolesne, że przeszkadza w poruszaniu się. Bardzo proszę o porady co mogę zrobić w domu, żeby pozbyć się tego krępującego i uciążliwego problemu? Czy są jakieś maseczki, maści lub kremy, może kąpiele z dodatkiem jakich specyfików, które są naprawdę skuteczne?

2

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Należy zdać sobie sprawę, że pękanie skóry pięt jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale też - a może przede wszystkim - może być przyczyną pojawienia się krwawień, ropnych zmian, jak również infekcji. Aby pozbyć się problemu należy pięty systematycznie pielęgnować, używając do tego specjalnie dobranych kosmetyków i regularnie wykonując różne zabiegi.

Pielęgnację zaczynamy od ścierania warstwy rogowej dobrym, aczkolwiek delikatnym, pumeksem, który należy wymieniać co dwa miesiące. Oprócz pumeksu warto sięgać też po tarkę, która usunie to z czym pumeks sobie nie poradził. Ponadto regularnie należy wykonywać peelingi - po nałożeniu kosmetyku masować całe stopy przez kilka minut. Kolejnym krokiem jest nakładanie dobrego kremu specjalnie przeznaczonego do suchej i zrogowaciałej skóry pięt, niemniej tu już konieczne jest wyleczenie krwawiących zmian. Aby efekt był jeszcze lepszy można  grubą warstwę kremu nałożyć na stopy, po czym założyć bawełniane skarpetki i trzymać tę ,,maseczkę" przez całą noc, w miarę możliwości co noc aż do ustąpienia problemu.

Świetnie sprawdza się witamina A, w aptece można kupić krem z jej zawartością lub kapsułki - tutaj należy po jednej rozgnieść i wsmarować w pięty, po czym założyć skarpetki i przespać noc. Oprócz tego warto wymoczyć stopy w wodzie z siemieniem lnianym, które doskonale zmiękcza skórę. W tym celu kilka łyżek nasion należy zalać 2 litrami wrzącej wody, a gdy ostygnie wymoczyć w tej mieszance nogi, ale na koniec nie spłukiwać, a poczekać aż wsiąknie w skórę.

3

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Mam bardzo kłopotliwe pięty. Są popękane ciągle a domowe zabiegi pumeksem oraz tarką nie zdzierają tego martwego naskórka, który powinien zejść. Stosowałam też kremy z witaminą A bezpośrednio na pięty oraz trzymałam te zwanej wyżej maseczki. JEdnak to nic nie daje. Najgorzej jest w zimie , kiedy stopy nie mają czym oddychać. Nie wiem co mogę jeszcze z tym zrobić.

4

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Pękające pięty to naprawdę bolesna sprawa, wiem coś o tym, co próbowałam chyba wszystkiego... maści, kremów. Aż się wybrałam do salonu kosmetycznego specjalizującego się w podologii, bo już nie wiedziałam co z sobą począć... I Pani z gabinetu Cosmedica w Koszalinie ocalila moje pięty i przyniosła mi prawdziwą ulgę, teraz regularnie chodzę i dbam o swoje pięty, bo nie chce je doprowadzić do takiego stanu jak były poprzednio...

5

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Po co iść do gabinetu kosmetycznego, kiedy można samemu poradzić sobie z problemem popękanych pięt. Polecam krem Callus, szybko działa, znajdziesz go w dobrych aptekach w Warszawie.

6

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Wygodne buty i stosowanie preparatów z mocznikiem zdecydowanie poprawi wygląd pięt. Do ścierania twardego naskórka nie używać ostrych pumeksów tylko takie w formie papierów ściernych, raz w tygodniu zakładać na starte stopy skarpetki nawilżające (a potem można stosować je trochę rzadziej ), regenerujące i zmiękczające naskórek exclusive Cosmetics Spa dla stóp, są rewelacyjne.

7

Odp: Pękające pięty - co robić ?

pekajace piety porazka, mialam tak i w sumei jakies tam zluszczania w domu malo co pamagaja:( w salonie kosmetycznym sie z tym rozprawilam, mialam taki zabieg w dwóch krokach nie pamietam dokładnych nazw, ale wiem ze na bazie amerykanskich kosmetyków PCA Skin, a rezultat super, szkoda ze nie pamietam dokładnych nazw tych kosmetyków... poszukajcie w necie tej nazwy moze wyskoczy

8

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Tak naprawdę każdy sposób powodujący zmiękczenie , oraz złuszczenie warst rogowych naskórka na pietach jest skuteczny. O ile nie jest tam czynny proces chorobowy. Miałam jakiś czas temu problemy z gruba skora probowalam klasycznych metod czyli scinania skorek. Raz za grubo scielam i powstala rana długo gojaca bo w niekozystnym miejscu. Musiałam chodzic do kosmetyczki która skierowala mnie do dermatologa. Musiałam brac antyiotyk w formie masci w związku z rana. Lekarz poinformowal mnie ze w warunkach domowych wystarczy regularny peeling np. pumeksem i stosowanie potem bardzo intensywnie nawilzajacych masci/kremow. Ew specjalistycznych np. firmy shool. Maja pelna game i sama używam tego zmiękczacza do skorek w foremie kremu. Rewelacja

9

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Zmiekczenie ok, ale na ile? Po wysuszeniu bedzie znowu to samo. Ja juz próbowałam i nic dopiero jak zaczelam stosować preparat Urgo to mi pomogło. Zasklepiło mi piętę, rana została zagojona i przestała pękać skóra.

10

Odp: Pękające pięty - co robić ?

Na pękające pięty świetny jest EPIKREM dla mnie jest on bardzo skuteczny nawet na głębokie pęknięcia, posmaruje kilka razy i zapominam o bólu,