1

Temat: Medytacja - czy pomaga w leczeniu chorób ?

Medytacja znaczy tyle co zagłębianie się w myślach, rozważanie. Ma na celu samodoskonalenie się, jest stosowana w jodze i w religiach oraz naukach Wschodu, a od pewnego czasu wykorzystywana również przez szkoły psychoterapeutyczne.
Medytacja zakłada osiągnięcie wielu możliwych celów, a wśród nich jest poprawa zdrowia fizycznego, wpływ na samopoczucie psychiczne czy też osiągnięcie kontroli nad ciałem i umysłem.
W związku z tym zastanawiam się czy i w jakim zakresie medytacja może pomagać w leczeniu chorób? Czy można ją uznać jako alternatywę tradycyjnej medycyny?

2

Odp: Medytacja - czy pomaga w leczeniu chorób ?

Też się nad tym zastanawiałam, czy medytacja może pomóc w walce z różnymi schorzeniami. Nigdy nie brałam udziału w medytacji, ale rozważam uczestnictwo w takich seansach. Zastanawiam się tylko, czy będę umiała, aż tak się zrelaksować i wyłączyć, aby medytacja była skuteczna. Ogólnie jestem bardzo energiczną osobą, zawsze mam głowę pełną myśli i obawiam się, że będę miała problem z "nudą"podczas medytacji.

3

Odp: Medytacja - czy pomaga w leczeniu chorób ?

Witam, jeśli chodzi o medytację i możliwość wyleczenia choroby w ten sposób to jest to możliwe. Alle trzeba mieć do tego dużą wiedzę i mało kto na świecie potrafi takie rzeczy na prawdę. Przeróżne seanse medytacyjne nie dadzą efektów, ponieważ człowiek podczas medytacji nie może oddziaływać na inną osobę nie w taki sposób jakby się mogło wydawać. Medytacja polega na zrozumieniu swojej świadomości, energii tego wszystkiego co znajduje się dookoła Nas. To ćwiczy się latami. Kiedy już osiągnie się takie zrozumienie energii, świadomości siebie samego to istnieje możliwość uleczenia ciała poprzez kontorlę energii, organizmów. Ale nie znam nikogo kto by to potrafił.