1 2012-09-25 17:09:23

Temat: Zwichnięcie stawu łokciowego - co robić ?

Moja siostra w wyniku upadku na wyprostowaną rękę doznała zwichnięcia stawu łokciowego. Oprócz uszkodzeń tkanki kostnej doszło do obrażeń tkanek miękkich oraz torebkowo-więzadłowych. Na szczęście nie zostały w jakiś poważny sposób uszkodzone naczynia krwionośne ani nerwy, a wiem, że w przypadku poważnych ich uszkodzeń czasem konieczna jest nawet amputacja (!). Zwichnięcie zostało nastawione, a staw unieruchomiony na trzy tygodnie.
Co w tej sytuacji teraz należy robić? Czy grożą jej jakieś powikłania?

2 2012-09-25 17:20:34

Odp: Zwichnięcie stawu łokciowego - co robić ?

Współczuję siostrze, bo wiem przez co przechodzi - sama bowiem miałam kiedyś zwichnięty staw łokciowy.
Teraz musicie odczekać wspomniane trzy tygodnie i zgłosić się do lekarza na zdjęcie usztywnienia. Na pewno zostanie wykonane prześwietlenie, a lekarz na jego podstawie powie co dalej.

Pytasz o ewentualne powikłania. Czasem występuje stała dysfunkcja stawu i problemy z wykonywaniem niektórych czynności manualnych, przy czym warto zaznaczyć, że może się tak stać pomimo zastosowania prawidłowego leczenia. Częściej jednak pojawia się przykurcz stawu łokciowego. Kolejnym możliwym powikłaniem jest możliwość wystąpienia tzw. skostnień, które mogą w niewielkim lub znacznym stopniu (zależy od rodzaju skostnienia) ograniczać zakres ruchu. To dlatego tak ważne jest, aby staw był unieruchomiony wystarczająco długo oraz aby zastosowano prawidłowe leczenie, a potem rehabilitację.

3 2014-07-01 21:22:36

Odp: Zwichnięcie stawu łokciowego - co robić ?

To musiało boleć. Ogolnie dobrze że szybko byla przeprowadzona akcja ratunkowa(tak myśle). Powikłania mogą być. Wiadomo może mieć ułatwione kolejne zwichniecia tego samego stawu. Przy zmianach pogody może mieć objawy bólowe, takiego rwącego bólu. Jeżeli ta reka byla jej dominujaca (prawo,lewo reczna) musi próbować jak najwiecej czynnosci wykonywać tą druga reka na pewno tych cieższych fizycznie. Nie można po takich urazach przemeczac stawu. Jeżeli rehabilitacja przebiegnie bez problemow to jedynie co zostanie jej to uraz psychiczny i obawa przed kolejnymi zwichnieciami.

4 2017-08-23 12:20:41

Odp: Zwichnięcie stawu łokciowego - co robić ?

Najpierw trzeba zrobić koniecznie usg stawu łokciowego. Polecam przychodnię orlik na warszawskiej pradze, tam mają tanio. Później skonsultować się z lekarzem, czy nie trzeba robić jakiejś operacji czy coś - to w najgorszym wypadku. Zazwyczaj trzeba nosić usztywniacz około miesiąca jak to nie jest groźne.

5 2017-10-09 10:28:18

Odp: Zwichnięcie stawu łokciowego - co robić ?

Najlepiej w takiej sytuacji szukać dobrej kliniki i specjalistów od rehabilitacji. Centrum Medyczne św. Franciszka to nowoczesna przychodnia w której można wykonać badania diagnostyczne i poddać się skutecznej rehabilitacji i kinezyterapii