1

Temat: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

W sklepach jest cała gama kremów przeciwzmarszczkowych. Zauważyłam, że niektóre z nich mają w składzie kwas hialuronowy. Czy kremy które go zawierają są skuteczniejsze? Jakie ma właściwości ten kwas?

2

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

A ja kupiłam sobie teraz taki świetny krem z kwasem hialuronowym właśnie- http://www.nantes.pl/seria-lift/serum-z … nowym.html i powiem Wam ze po miesiącu stosowania, te wszystkie drobne zmarszczki ładnie się wygładziły. Naprawdę polecam.

3

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Kwas hialuronowy to juz podstawowy składnik wszystkich kremów przeciw zmarszczkom. Łączy z sobą włókna kolagenowe i elastylowe w skórze właściwej i wiąże cząsteczki wody, a to sprawia, że skóra jest bardziej sprężysta, jędrna i nawilżona. Ciekawi mnie natomiast od czego zależy skuteczność takich kremów. Wiadomo, że sa i droższe i tańsze, a mimo że każdy zawiera kwas hialuronowy, to nie każdy da porządany efekt. Czy więc efekt zależy od ilości kwasu hialuronowego w kremie czy od pozostałych jego składników? Może któraś z Was wie coś więcej na ten temat? smile

4

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

koala987, skuteczność kremu z zawartością kwasu hialuronowego zależy głównie od tego jaki udział czystego kwasu znajduje się w składzie produktu. Przeczytałam jednak, że cząsteczka kwasu hialuronowego użytego w kremie nie jest w stanie przeniknąć przez skórę, dlatego tak skuteczne - w porównaniu z innymi kosmetykami (kremy, maseczki, serum) - są wszelkie wypełniacze, które wstrzykuje się bezpośrednio w  głębsze partie skóry.
W kremach kwas hialuronowy występuje w stężeniu ok. 0,5 - 1 %, przede wszystkim ma działanie nawilżające i chroni skórę przed wysuszeniem, ale w połączeniu z innymi składnikami działa odmładzająco.

5

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Zgadzam się z Tobą, i w sumie jeśli patrzec na te wszystkie kremy , to maja one niewielką ilośc kwasu hialuronowego, dlatego własnie najlepiej jest stosowac serum, jest ono bogatsze i bardziej skoncentrowane własnei w składniki odżywcze.

6

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

a z podwórka medycyny estetycznej:
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze. Jego zawartość wraz z wiekiem zmniejsza się. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia. Jest to zabieg w pełni bezpieczny i prawie bezbolesny (przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu). Technicznie jest to śródskórny, bądź podskórny zastrzyk wykonywany bardzo cienką igła. Jest to obecnie najpopularniejsza na świecie i najbezpieczniejsza forma wypełniania zmarszczek.

7

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Jesli chodzi o dobre i sprawdzone serum z kwasem hialuronowym to polecam Serum z kwasem hialuronowym Nates.
W miesiąc pozbyłam sie drobnych zmarszczek.

8

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Moja kosmetyczka tez mi wspominała o tych kremach. Tak sie własnie sama zastanawiałam czy kupic i chyba sobie jednak zamówie skoro tak wiele osób je poleca.

9

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Zawsze mozecie dziewczyny wybrać tez odpowiedni zabieg w gabinecie medycyny estetycznej. Ja polecam szczególnie mezoterapie bo efekty są swietne. A jesli szuakcie dobrych gabinetów to w stolicy mogę polecić ELite na Pereca.

10

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Wazne jednak żeby znalezc dla siebie odpowiedni kosmetyk nawilżajacy. A tutaj już raczej radziłabym siegnąc po coś zdecydowanie bardziej profesjonalnego jak Paulas Choice.

11 Ostatnio edytowany przez Specjalista Aspazji (2014-07-28 19:39:46)

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Kwas hialuronowy wykorzystuje się także zabiegów wypełniania zmarszczek wink To substancja podobnej do tej, która naturalnie występuje w naszej tkance łącznej, ale z biegiem lat znika. Preparat podaje się w fałdy nosowo wargowe, opadnięte kąciki ust, podkrążone oczy, zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki między brwiami i „ kurze łapki”.

12

Odp: Co to jest kwas hialuronowy i jakie ma właściwości?

Wiadomo ze kwas hialuronowy ma naprawde świetne własciwosci i jeśli nie możemy pogodzić się z widokiem w lustrze i razi nas kazda zmarszczka, zastosujmy taki własnie krem Paula Choice RESIST-Ultra-Light-Super-Antioxidant-Concentrate-Serum