1 2019-05-31 13:31:19

Temat: Moczenie nocne u starszego dziecka

Czy któraś z Was miała taki problem ze starszakiem? Syn ma 8 lat i nigdy nie było z nim problemów jeżeli chodzi o suche przesypianie nocy, odkąd go odpieluchowałam. Teraz nagle zaczął budzić się w nocy zasikany. Niby nie ma stresów, dobrze się uczy, nie chodzi nerwowy, a jednak coś się dzieje. Co mogę zrobić, żeby mu pomóc? Bardzo się martwię.

2 2019-06-04 09:44:57

Odp: Moczenie nocne u starszego dziecka

Jeżeli takie cos pojawilo sie nagle to problem ma na 99% podloże neurologiczne lub zwiazane z dojrzewaniem organizmu. Bez badan sie nie obejdzie.

3 2019-06-10 14:43:38

Moze to cos zwiazanego z dojrzewaniem chlopca?

4 2019-06-22 08:55:38

Mówicie, że dojrzewanie? A nie za wcześnie to? Jakie badania powinniśmy zrobić? Szczerze mówiąc bardzo się niepokoję.

5 2019-06-23 22:21:08

Nie ma co stawiać diagnoz na słowo honoru. Przecież nikt z was nie jest lekarzem, a dojrzewanie to kwestia indywidualna każdego dziecka i nie ma co moczenia tłumaczyć w taki sposób. Idz do lekarza i poprowadź przed wizytą koniecznie dziennik mikcji. Na stronie suchyporanek.pl masz taki do pobrania. Jest też karta nastrojów, gdzie możesz z dzieckiem przeanalizować dzień czy byly jakies sytuacje stresujące.

6 2019-06-26 00:52:23

A ta aplikacja, która jest do pobrania z tej strony jest przydatna? Do czego ona służy? U nas jest taki problem, z tym, że mam córkę, której zdarza się przynajmniej raz w tygodniu zmoczyć łóżko.

7 2019-06-30 20:02:28

ściągasz sobie apkę do dzienniczka mikcji, zapisujesz tam wszystkie wpadki, sytuacje. Potem jak idziesz do lekarza to jesteś w stamnie odpowiedzieć mu na wiele pytań posiłkując się telefonem. Brardzo przydatne