1

Temat: Wilcze głody po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie.
Odstawialam  dwa miesiace temu  tabletki antykoncepcyjne  Vibin . Musialam ze wzgledu  na coraz wieksze  migreny oraz  zapalenie zyly.Tabletki bralam kilka lat , przepisane ze wzgledu na endometriozę.
W pierwszym miesiacu   czulam sie niezle , troche pobolewala  glowa , dostalam ataku migreny   ale  to co od dwoch  tygodni sie dzieje jest nie do opanowania i nie wiem  skad sie to moglo wziac. Mianowicie mam straszne glody. Co bym nie zjadla to za chwile  juz jestem   bardzo glodna.Dodam ,ze odzywiam sie zdrowo, jem sporo warzyw , gotowanergo miesa , kasze...A momentami tak mnie ssie ,ze az robi sie slabo.
Czy to  ma  zwiazek z  jakimis zaburzenia   hormonalnymi po odstawieniu.? czy to sie unormuje?Zrobilam TSH  i Badanie w anty TPO - wyniki w  normie.
Bylam u ginekologa to zlecil mi tylko cytologie i usg.
Nie moge sobie z tym poradzic. Dostalam juz  dola , chce mi sie plakac.Nie da sie tak  funkcjonowac.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam

2

Odp: Wilcze głody po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

ja po anty miałam i głód i cellulit. staraj się jeść dużo błonnika, to wtedy jednak nie będzie aż tak czuć tego głodziku.

3

Odp: Wilcze głody po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

no oczywiście, że tak. Jeśli brałaś kilka lat hormony, to wyobraź sobie w jakim szoku jest teraz organizm, gdy ich nie dostaje. Po odstawieniu anty praktycznie zawsze się obrywa smile