Temat: Elastopatia

Moja siostra choruje na elastopatię. Jest już po operacji kolana, niebawem będzie miała zabieg na drugie kolano. Ma poważne problemy z kręgosłupem i lekarze rozważają również jego zoperowanie. Siostra coraz gorzej chodzi, bo choroba ciągle się rozwija. Oczywiście jest załamana tym wszystkim. Chciałabym się dowiedzieć czy są jakieś ćwiczenia, które mogłaby wykonywać przy elastopatii, ale w domu? Każdy wie, że ćwiczenia dobrze wpływają na samopoczucie. Myślę, że ruch bardzo by jej pomógł w walce z chorobą.

2

Odp: Elastopatia

O ile dobrze kojarzę, to osoby z elastopatią umieją bez problemu wyginac mocno palce itp i są ogólnie bardzo giętkie. Wiele osób nawet nie wie, że jest to choroba. Jeśli zależy Wam na cwiczeniach, to raczej nie moze być to nic obciążajacego, jedynie proste ćwiczenia, aby rozruszać stawy. Dobrym pomysłem będzie na pewno basen. Tutaj może chyba korzystać do woli, bo w wodzie nie powinno być okazji do zbyt dużego obciążenia stawów. A za to jest to dobra okazja do wzmocnienia mięśni. Tak więc ruch jest jak najbardziej wskazany, tyle że w trochę ubozszej i bardzo umiarkowanej wersji.