1

Temat: budowa pochwy

Z góry proszę o konstruktywne odpowiedzi bardzo mi na tym zależy. Mam pytanie odnosnie wejscia do pochwy wiem jak powinno wyglądac z anatomii ale u mnie wygląda to nieco inaczej. Problem pojawia się podczas współżycia. Otóż czy zaraz przy wejsciu do pochwy, przy jej rozciąganiu mam wyczuwalna kosci okalające wejscie do pochwy i to po obu stronach wiec samo wejscie do pochwy rozszerza sie tylko do tego momentu i jest bardzo wąskie. Ginkolog zaznaczył, że jestem tez po prostu ciasna ale podczas stosunku czuje jak członek wręcz ociera sie o kosci okalajace wejscie i czuje spory dyskomfort i ból. Dodam, że jestem bardzo drobną i niską osobą. Byłam z tym u ginekologa i niby nic nie moze z tym zrobic taka moja natura tylko, ze zaznaczył, że w takim wypadku poród naturalny nie jest możliwy tylko cesarka ale nie ubolewam nad tym az tak wazne zeby dzidzius był zdrowy niewazne jak przyjdzie na swiat. Czy moze u niektorych z was tez tak to wygląda? Jak sobie z tym radzicie podczas seksu? czy istnieje zabieg, który mozna wykonac i zmienic te wade?

2

Odp: budowa pochwy

Nie wiem czy akurat na to istnieje jakiś zabieg. Nie wiem też niestety, w jakim mieście mieszkasz, ale jeśli w Krakowie (lub masz tu względnie blisko), to polecałabym ci wizytę w Intima Clinic u dra Tomasza Basty. To klinika ginekologii estetycznej, przede wszystkim poprawiają tu sprawy związane z komfortem funkcjonowania w “tych” rejonach kobiecego ciała. To bardzo profesjonalne miejsce, sama chodzę tu od kilku lat i jestem mega zadowolona, więc myślę, że tobie też mogliby tu jakoś pomóc:) Powodzenia!

3

Odp: budowa pochwy

Ja miałam problemy z wyglądem pochwy po porodzie. Do tego stopnia, że się zdecydowałam na plastykę przedniej i tylnej ściany pochwy, w szpitalu Mazovia w Warszawie polecam taki zabieg wykonać. Mają naprawdę bardzo dobre warunki, zachowują dyskrecję, można się poczuć komfortowo, personel to zapewnia. U mnie zabieg dał pożądane rezultaty, czuję się o wiele wiele lepiej, nie mam problemów z infekcjami i życie seksualne uległo znacznej poprawie.