1

Temat: Puder brązujący

Już miesiąc minął od mojego urlopu. Opalenizny na twarzy już prawie nie widać, tym bardziej, że stosuję wysokie filtry będą. Chciałabym mieć lekko brązowy odcień skóry na twarzy, ale bez konieczności pojawiania się w solarium. Wiem, że są w drogeriach pudry brązujące. Na co powinnam zwrócić uwagę kupując taki puder i jak prawidłowo należy go nakładać?

2

Odp: Puder brązujący

Puder brązujący możesz użyć do przyciemnienia kolorytu cery, ale także jako różu do wymodelowania twarzy.
Aby jednak osiągnąć efekt przyciemnienia należy robić to etapami. Najpierw należy zastanowić się gdzie najszybciej nasza twarz się opala i to właśnie te miejsca (zwykle czoło, nos, brodę) należy delikatnie musnąć pędzlem zanurzonym w pudrze. Nigdy nie należy pudru nakładać dwa razy, czyli po zebraniu pędzlem już go nie dobieramy, za to ewentualny nadmiar warto delikatnie omieść. Kolejnym krokiem jest nakładanie niewielkiej ilości kosmetyku na szyję - po to, aby nie odcinała się od twarzy. Na koniec, już dla wyrównania całości, należy delikatnie omieść całą twarz czystym pędzlem, co pozwoli na połączenie się drobinek, a tym samym na osiągnięcie naturalnego efektu.

3

Odp: Puder brązujący

Witam, stosowanie pudru brązującego czy brązera pod inną postacią powinno być uzależnione od kolorytu Twojej cery. Jaką masz karnację? Jeśli stosujesz wysokie filtry w trakcie opalania mogę przypuszczać, że masz dość jasną skórę. Chodzi o to, żeby twoja twarz ni wyglądała po użyciu brązera, jak maska.