1 2012-09-27 12:20:32

Temat: Wysuwający się dysk

Mój brat ma bardzo poważny problem z wysuwającym się dyskiem. Ból potrafi go unieruchomić w najmniej oczekiwanym momencie. Lekarz twierdzi, że można to zoperować, ale jest ryzyko, że po takiej operacji będzie skazany na wózek inwalidzki. Ja uważam, że powinien iść jeszcze do innego lekarza, aby to skonsultować. Niestety brak ślepo wierzy jednemu lekarzowi. Czy są jakieś ćwiczenia, które mógłby wykonywać w domu? A może powinien się udać na jakieś rehabilitacje?

2 2012-10-11 12:11:41

Odp: Wysuwający się dysk

Znam podobny przypadek z rwą kulszową w roli głównej. Objawy były te same, diagnoza i zalecenia lekarza podobne. Jednak nie było operacji, ale to indywidualna decyzja każdej osoby. Ma to swoje plusy, bo jesli problem z wypadającym dyskiem dotyka osoby młodej to nie będzie ona musiała przez resztę zycia cierpieć z tego powodu. A jest to dolegliwość która nie ustępuje, lecz raczej często i nieoczekiwanie nawraca. Sporym minusem jest natomiast niepowodzenie takiego zabiegu, bo wtedy zostaje się kaleką, tak jak wspomniałaś-jest się przywiązanym do wózka. Jest bardzo mało przypadków niepowodzenia tej operacji, ale jednak istnieje. Jesli ktoś chce się jej poddać, to powinien to poważnie przemyśleć. Jest to jednak jedyny skuteczny sposob na wypadający dysk.

3 2013-03-27 15:12:09

Odp: Wysuwający się dysk

Jest wiele metod w fizjoterapii, które przyczyny bólu pleców rozkladaja na czynniki pierwsze. Specjalistyczna diagnostyka fizjoterapeutyczna (czyli nie tylko slepe patrzenie na wyniki badan typu RTG, MR) pozwala zastosowac szereg metod. Niezbedny jest bezposredni wywiad i badanie aby do tego dojesc i to ocenic. Zapraszam na strone rehabilitacjakinesio gdzie znajduje sie rowniez kontakt. pozdrawiam goraco i zycze powodzenia!

4 2013-04-05 10:47:47

Odp: Wysuwający się dysk

Lekarze lubią każdy ból kręgosłupa diagnozować jako "wypadający dysk". Często jest to błędna diagnoza i problem bólu leży w nadmiernie napiętych mięśniach lub więzadłach, np. miednicy. Objawy podobne do dyskopatii daje np. podrażnienie więzadła krzyżowo-guzowego. Zdecydowanie warto wybrać się do doświadczonego rehabilitanta, który to zbada i powie co z tym zrobić i myślę, ze rehabilitant moze tu pomóc bardziej niż lekarz.

5 2014-07-01 20:32:16

Odp: Wysuwający się dysk

To że brat wierzy lekarzowi to chyba dobrze? Powinnismy mieć do nich zaufanie. Wypadajacy dysk można oczywscie probowac leczyć we wczesnym etapie tego schorzenia przez zabiegi, ćwiczenia, rehabilitacje. Oczywiscie wzmacniamy mieśnie plecow ktore uniemożliwiaja wypadanie tego dysku ale nadchodzi taki moment że... Musimy mieć operacje. Lekarz ma obowiazek powiadomić o ew komplikacjach w tym przypadku kalectwa bo jakby nie patrzeć - będzie grzebać w kręgosłupie. Podejrzewam jednak że te komplikacje są bardzo rzadkie i powinien jednak zdecydowac się na zabieg operacyjny. Wiecej zaufania do lekarzy czy tam szeroko okeslonej służby zdrowia.