1

Temat: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Od jakiegoś czasu mam zaparcia. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ źle się czuję, brzuch mam ciągle twardy i bolesny. Potrafię nawet tydzień się nie wypróżniać sad Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że to przez złe odżywianie i kazał mi pić herbaty przeczyszczające (nie działają). Akurat przy mojej diecie nie powinny występować takie problemy. Bardzo zdrowo się odżywiam, jem dużo nabiału, owoców i warzyw, codziennie piję łyżkę oliwy, nie piję alkoholu. Jak mogę sobie pomóc? Do jakiego lekarza się udać? I czym grożą długotrwałe zaparcia?

2 Ostatnio edytowany przez Paris (2012-10-07 15:23:26)

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Pytasz czym grożą długotrwałe zaparcia. Otóż mogą one spowodować różne, czasem niebezpieczne dla organizmu komplikacje. Powtarzające się zaparcia mogą być przyczyną pojawienia się stanów zapalnych jelita grubego, w ich wyniku mogą też utworzyć się kamienie kałowe, a te z kolei powodować odleżyny i owrzodzenia jelita, w skrajnych przypadkach nawet jego niedrożność. Niestety sprzyjają też pojawieniu się różnych chorób, w tym odbytnicy i odbytu (zwłaszcza żylaków i szczeliny odbytu). Ogólnie mają też wpływ na cały organizm, w tym na zanieczyszczenie go toksynami, bo przecież nieusuwane resztki pokarmowe zalegają, a tym samym dostają się do krwi.

Z tym problemem powinnaś udać się do lekarza gastrologa, na pewno wskaże Ci właściwe sposoby leczenia, niemniej sama powinnaś zwrócić uwagę na dużą ilość wypijanych płynów, właściwą dietę zawierającą duże ilości błonnika pokarmowego oraz sporą ilość ruchu.

3

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

U nas w domu na zaparcia cierpi moja mama,ja i moja trzyletnia córeczka,to chyba rodzinne.Obie z mamą próbujemy naturalnych sposobów.Ostatnio kupując w aptece córeczce Dicopeg-Junior dowiedziałam się,że jest też dla dorosłych i kupiłam.Naprawdę działa,polecam.

4

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

U nas nikt nie ma i nie miał problemu w całej rodzinie, wszyscy odżywiamy się zdrowo ale u córki zaparcia występują z przerwami od roku, badania nie wykazały nieprawidłowości, ale zapytam lekarza czy możemy stosować dicopeg junior, córka ma 12 lat.

5 Ostatnio edytowany przez Gimia (2016-01-06 11:48:19)

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

W dużej mierze zaparcia biorą się z złej diety oraz braku ruchu. Ale mogą też być objawem choroby. Sama nie dawno miałam dosyć duży problem z zaparciami, na które pomagał mi tylko dicopeg, domowe sposoby nawet w minimalnym stopniu nie działały.  Przyczyną moich zaparć było to, że jadłam zbyt dużo białka.

6

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Moja córka tez kilka lat cierpiała na zaparcia i nie było wiadomo
właściwie dlaczego, odżywiała się w porządku, piła dużo wody, badania
nic nie wykazały. Zmieniała nawet lekarza dwa razy, bo obecnie trudno
trafić na specjalistę. I to co się okazało przeszło nasze oczekiwania -
problemy z przewodem pokarmowym były spowodowane zgromadzeniem się w
jelitach pasożytów. Wykryto jej to w Lalimedzie pod Lublinem, córka tam
pojechała z polecenia od znajomej. Z tego co mi opowiadała to jest
centrum z medycyną naturalną, niekonwencjonalną, więc pewnie nie dla
każdego, no ale cóż - córce pomogli.

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Polecam kapsułki na przeczyszczenie marki Abtei, których skład oparty jest na bazie, skutecznego na poprawienie pracy układu trawiennego, oleju rycynowego. Zażywane regularnie poprawiają pracę jelit, udrożniają je i umożliwią regularne wizyty w toalecie.

apo-discounter.pl/abtei-kapsulki-na-przeczyszczenie-p-21462.html

8

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Mnie zawsze pomaga dicopeg. Kiedyś brałam ten dla dzieci ale już nie jest w ciąży więc zaczynam brać ten mocniejszy aczkolwiek i ten i ten działa równie dobrze. On nie uczula a jestem mega alergiczką wiec możecie sami spróbować. Czasami starałam się leczyć kompotem ze śliwek , czy sokiem z jabłek ale niestety nie działały zbyt dobrze.

9

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Trzeba unikać zaparć za wszelką cenę, dziwię się jak wiele osób tej przypadłości wcale nie leczy a przecież to prosta droga do hemoroidów.  Warto iść z tym do lekarza i stosować coś co pomaga, dicopeg też, zmienić dietę na wysokobłonnikową kto może oczywiście.

10

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Gimia napisał/a:

W dużej mierze zaparcia biorą się z złej diety oraz braku ruchu. Ale mogą też być objawem choroby. Sama nie dawno miałam dosyć duży problem z zaparciami, na które pomagał mi tylko dicopeg, domowe sposoby nawet w minimalnym stopniu nie działały.  Przyczyną moich zaparć było to, że jadłam zbyt dużo białka.

A skąd wiesz, że to o białko chodziło? Ja też mam z tym spory problem. Jem bardzo dużo warzyw, owoców + dodatkowo suszony błonnik, piję dużo płynów i NIC. Istna masakra.
Od jakiegoś czasu właśnie się zastanawiam, czy to czasem nie mięso jest przyczyną moich problemów i myślę nad rezygnacją z niego (choć lubię).

11

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

kamilayx napisał/a:

Trzeba unikać zaparć za wszelką cenę, dziwię się jak wiele osób tej przypadłości wcale nie leczy a przecież to prosta droga do hemoroidów.  Warto iść z tym do lekarza i stosować coś co pomaga, dicopeg też, zmienić dietę na wysokobłonnikową kto może oczywiście.

Byłam u lekarza. Jak powiedziałam, że wypróżniam się raz na 1-2 tygodnie to odparła z uśmiechem "niemożliwe".
Kazała pić dużo płynów i jeść owoce i warzywa - co robię od zawsze i nic.
Żadnego skierowania, żadnego zainteresowania.

12

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Koniecznie zmień lekarza, teraz naprawdę zaparcia można skutecznie leczyć, a już na pewno nie można ich bagatelizować, przecież to prowadzi do powstawania hemoroidów! Jedyny plus to taki że sama możesz kupić i stosować np dicopeg skoro lekarza nie widzi problemu i przeciwwskazań

13

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Też uważam, że nie ma co bagatelizować a lekarzy trzeba sobie wybierać z głową smile

14

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Ja polecam brać jakieś suplementy wspomagające układ pokarmowy, np Turmeric, który kosztuje ledwo ponad 10zł w ichemia.pl a wspomaga bardzo dobrze. Dwie kapsułki dziennie z posiłkiem i mi pomaga. Działa także przeciwzapalnie oraz bakteriobójczo na bakterie w drogach żółciowych i przewodzie pokarmowym.

15

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

w sumie muszę się z Tobą zgodzić, bo ja miałam sporo problemy ze wzdęciami, gazami i zaparciami, piłam sporo ziół, próbowałam z jakimiś domowymi sposobami, ale nic nie pomagało, dopiero jak zaczęłam wspomagać się cholestilem max to zauważyłam, że problem zaczął mijać, a ja się nie stresowałam rewolucją w brzuchu na spotkaniach.

16

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Tak zdecydowanie! z zaparciami nie ma zartow. nie wolno tego bagatelizowac zreszta chyba samopoczucie wypelnienia mowi samo za siebie. ja nie moglam tak funkcjonowac! dietetyczka polecila mi dicopeg 10g i dziala. rozpuszczam saszetke i jest. dziala szybko i co najwazniejsze skutecznie

17

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

najważniejsze, że widzisz poprawę ja dopóki nie natrafiłam na cholestil max to nie mogłam sobie poradzić z zaparciami, wieczne uczucie wzdęcia, masakra, nie czułam się komfortowo, czułam się jakbym wiecznie była spuchnięta, na szczęście problemu już dawno za mną.

18

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Zaparcia pamiętam że czytałam kiedyś taki artykuł na jakims portalu że zaparcia są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i trzeba naprawdę bardzo uważać i zapobiegać im. Ja przeważnie używam CholestilMax na problemy trawienne i pomaga mi a jak problem się nadal nasila to konieczna jest wizyta u specjalisty

19

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Problemy z oddaniem stolca wymuszają parcie, które zwiększa ciśnienie w obrębie jamy brzusznej, w tym także w splotach naczyń żylnych okolicy odbytu. Przy częstych zaparciach obrzęk naczyń krwionośnych może pozostać na stałe. Pojawiają się wówczas guzki krwawnicze, czyli główne objawy choroby hemoroidalnej.

Pozdrawiam, doradca Magnetoplag.

20

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

na zaparcia najlepsza zdrowa i zbilansowana dieta a gdy już dopadają polecam Dicopeg 10g. nie uzależnia a szybko pomaga

21

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

A próbowałaś może naturalnych środków na zaparcia, sporo można o tym przeczytać np na necie?? Albo też bardzo dobry jest cholestil digest bez recepty można go dostać w aptece

22 Ostatnio edytowany przez Marcela (2017-11-08 21:00:23)

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

W takich sytuacjach lepiej poszukać dobrego lekarza i zadziałać konkretnie. Zaparcia mogą się czasem kończyć bardzo tragicznie. słyszałam o sytuacjach, kiedy przez takie coś konieczna była operacja i kolostomia https://www.convatec.pl/produkty/opieka … olostomiia Jeśli ktoś nie wie, co to takiego.

23

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

ja na zaparcia stosuję dicopeg 10g, jest szybki i bardzo skuteczny. do tego reguluje pracę jelit. polecam. w domu zawsze go mam pod ręką, chociaż u mnie pomogła zmiana diety i zaparcia pojawiają się bardzo sporadycznie teraz

24

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

A próbowałaś może jakiegoś suplementu na trawienie np cholestil digest?  Podobno na trawienie bardzo dobrze działa, pobudza jelita itd. Ewentualnie możesz oczywiście starać się pobudzać jelita w sposób naturalny, ale to już twój wybór

25

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Do długotrwałych zaparć nie wolno dopuszczać może to grozić poważnymi kłopotami później. Od razu powinniśmy reagować, z tego co się orientuję bardzo dobre są tabletki na ten problem o nazwie Cholesti digest także można spróbować

26

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

aniela napisał/a:

Od jakiegoś czasu mam zaparcia. Jest to bardzo uciążliwe, ponieważ źle się czuję, brzuch mam ciągle twardy i bolesny. Potrafię nawet tydzień się nie wypróżniać sad Lekarz pierwszego kontaktu twierdzi, że to przez złe odżywianie i kazał mi pić herbaty przeczyszczające (nie działają). Akurat przy mojej diecie nie powinny występować takie problemy. Bardzo zdrowo się odżywiam, jem dużo nabiału, owoców i warzyw, codziennie piję łyżkę oliwy, nie piję alkoholu. Jak mogę sobie pomóc? Do jakiego lekarza się udać? I czym grożą długotrwałe zaparcia?

Ludziom bardzo często wydaje się, że zdrowo się odżywiają. Sam to przerabiałem. Jeżeli chcesz "udrożnić" wypróżnianie się to poczytaj sobie o Diatomicie. Jest to naturalny środek, który oczyszcza jelita ze złej flory bakteryjnej, złogów, etc. Zacząłbym u Ciebie od dawki 0,5 g i zwiększałbym co kilka dni aż doszedłbym do dawki 3 g dziennie. Diatomit (inaczej ziemia okrzemkowa) jest proszkiem, ważne żeby był amorficzny. Sprawdź diatomit firmy Perma Guard. Według mnie, może to rozwiązać u Ciebie problem wypróżnień całkowicie.

Trzeba umieć sobie pomóc smile www.lenimenti.com

27

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

może to zespół jelita wrażliwego ? Ja na moje straszne zaparcia stosowałam preparat intesta z maslanem sodu, no i moje jelita nareszcie zaczęły normalnie pracować, ja jestem bardzo zadowolona z efektów i mojego samopoczucia smile

28

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Zaparcia to jest duży problem, te godziny w toalecie i nic oraz potworny ból. U mnie właśnie jest podejrzenie zespołu jelita drażliwego, właśnie z zaparciami. Konieczna jest zmiana diety, na taką która jest bogata w błonnik. Ja dodatkowo brałam błonnik, ale choć na początku mi pomógł, potem źle się po nim czułam. W tej chwili stosuję probiotyk z błonnikiem, Biopron IBSymbio i czuje znaczna ulge. Aniela, próbowałaś probiotyków? Może mikroflora w jelitach jest niekorzystna?

29

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Jelita to poważna sprawa ,to co jednej osobie pomoże ,drugiej może zaszkodzić. Z mojej strony mogę jedynie doradzić aby w takich sprawach skorzystać z porady specjalisty,dobrego proktologa. Mam w rodzinie przypadek,gdzie był potrzebny zabieg proktologiczny,który wykonuje się  między innymi w Szpitalu św. Elżbiety w Mokotowskim Centrum Medycznym. Dzięki specjalistom tam pracującym, pod okiem docent Kołodziejczak,wszystko skończyło sie szczęśliwie. Ale zaczęło się niewinnie od wzdęć ,biegunek i innych dolegliwości jelitowych. Więc naprawdę w takich przypadkach oddajmy się w ręce doświadczonych lekarzy.

30

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

A próbowałaś może specjalnej szwajcarskiej mieszanki ziół na zaparcia - "Drimo"?

31

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Może te zaparcia wynikają z siedzącego trybu pracy, braku aktywności. Sam błonnik nie pomoże, jak np. nie pijecie dużo wody. No i samo nastawienie, stres różnie wpływa...

32

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

iwona61 napisał/a:

A próbowałaś może specjalnej szwajcarskiej mieszanki ziół na zaparcia - "Drimo"?

A co to jest ten strączyniec? Widzę, że główny składnik ale pierwsze słyszę?

33

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Wklej tutaj jadłospis, to zobaczymy, bo Ty możesz nas zapewniać, że jesz dobrze, ale może nie jest tak kolorowo.

34

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Dzień dobry,
Długotrwałe zaparcia mogą prowadzić do powstania choroby hemoroidalnej. W pierwszej kolejności zachęcam do wprowadzenia do diety produktów bogatych w błonnik, oraz zwiększyć aktywność fizyczną w ciągu dnia. Zapraszam również do odwiedzenia naszej strony internetowej: hemoroidy.info.pl, która jest kompendium wiedzy nt. przyczyn, objawów i możliwości leczenia hemoroidów.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl

35

Odp: Długotrwałe zaparcia-czym to grozi?

Nie oszukujmy się, najskuteczniejsza jest zmiana sposobu żywienia. Ja przez wiele lat nie chciałam się z tym pogodzić aż córka namówiła mnie na wizytę u pani Beaty Ślebzak Cebuli. Okazało się, że dobrze dobrana dieta wcale nie musi być tak straszna