1

Temat: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Od jakiegoś czasu coraz bardziej dokuczają mi bóle reumatyczne, niestety nie udało się ustalić ich przyczyny. W chwili obecnej przyjmuję przepisane przez lekarza leki, smaruję bolące miejsca maściami, w tym końską, ale chciałabym wiedzieć co jeszcze mogłabym zrobić, żeby sobie pomóc? Czy istnieją jakieś dodatkowe, może domowe, sposoby, pomagające złagodzić tę dolegliwość?

2

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

W leczeniu chorób reumatycznych bardzo ważne jest leczenie kompleksowe, wielotorowe. Jednym słowem obok farmakologii należy równocześnie prowadzić odpowiedni tryb życia, stosować właściwą dietę, poddać się rehabilitacji, a czasem też psychoterapii. Nie ma jednej metody leczniczej, gdyż każdy chory wymaga odmiennego sposobu leczenia, zależnego od rodzaju i indywidualnego przebiegu choroby.

Tak jak wspomniałam w leczeniu można dodatkowo stosować różne zabiegi lecznicze, są to masaże, ćwiczenia usprawniające, masaże wodne (hydroterapia), elektroterapia (diatermia), termoterapia (leczenie ciepłem lub zimnem, czyli krioterapia), ultrasonoterapia, można też skorzystać z leczenia sanatoryjno-uzdrowiskowego lub poddać się medycynie alternatywnej, np. akupunkturze, akupresurze czy homeopatii. 

Myślę, że przy wyborze metod wspomagających leczenie farmakologiczne najlepiej jest jednak zdać się na lekarza, który wybierze najwłaściwsze i najskuteczniejsze dla danego pacjenta. Bardzo ważne jest też, aby przed poddaniem się jakimkolwiek metodom leczenia alternatywnego skonsultować to z lekarzem prowadzącym, a tym bardziej nie wolno odstępować od ustalonego przez niego trybu leczenia.

3

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Moim zdaniem najlepiej zwiększać swoja wiedzę - czytać, czytać, rozmawiać z ludźmi, którzy też chorują i ze swoim lekarzem. Ze źródeł informacyjnych polecam bardzo dobry blog chłopaka, który od 12 lat choruje na RZS - rezasta.net. Wiele sie dowiecie o różnych stronach reumatyzmu u młodych osób, ale i nie tylko.

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

W przypadku maści końskiej, polecam Pferdebalsam, który stosuje się w celu złagodzenia bólów mięśniowo–stawowych, w tym reumatycznych. W jej skład wchodzi arnika, rozmaryn, mięta, tymianek, jałowiec, drzewko herbaciane czy sosna górska. Składniki te uśmierzają ból mięśni, mają działanie odkażające, antyseptyczne i dają uczucie chłodu.

sklepikseniora.pl/masc-konska-chlodzaca-500-ml-p1711.html

5

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Znam ten ból Około roku temu miałam badania i okazało się że mam schorzenie kręgosłupa. Bolało mnie strasznie. Mimo licznych leków postanowiła także działać troszkę na własną rękę i wynalazła sklep dignity w którym zakupiłam matę Medivon. Okazało sie że jednak postąpiłam dobrze, bo mata zredukowała poziom bólu do minimum. I nie działała tylko doraźnie, ale pomagała na długi czas. Naprawdę mogę ją polecić innym osobom cierpiącym z powodu bólu

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Termoterapia, czyli leczenie ciepłem, przynosi ulgę w reumatyzmie. Dlatego polecam koc elektryczny HD 100 firmy Beurer, który dostępny jest w naszym e-sklepie. Wykonano go z elastycznych włókien, dzięki czemu można nim łatwo otulić całe ciało. Koc posiada sześciostopniowy system regulacji temperatury. Poza tym wyposażono go w technologię Smart, która zapewnia stałą i optymalną temperaturę bez konieczność ciągłego włączania i wyłączania.

7

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Polecam Green Lipped Mussel zawierający sproszkowany wyciąg ze specjalnie hodowanych w Nowej Zelandii małż zielonych, który zawiera wysoką zawartość żelaza, glikozaminoglikanów (w tym siarczan chondroityny), betainy, nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i kwasu krzemowego. Dzięki synergii działania z zawartej w nim kurkumie, kwasie hialuronowym i kolagenie, pomaga utrzymać prawidłowy stan stawów, kości i mięśni.

suplemencikowo.pl/GreenLippedMussel

8

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Masaż klasyczny - zmniejsza sztywność i napięcie mięśni, poprawia miejscowe krążenie krwi i stan ukrwienia tkanek. Oklepywanie, rozcieranie, ugniatanie, niektóre elementy można robić samemu. Elektroterapia  wykorzystuje się prąd elektryczny nieszkodliwy. W efekcie zmniejszają się dolegliwości, poprawia się ukrwienie tkanek. Rodzajem elektroterapii jest jontoforeza, polegająca na wprowadzeniu w chore miejsca środka przeciwbólowego.

9

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Może to tylko np. niedobory magnezu? Ja Ci polecam spróbować suplementami np. Chela Mag B6. Mi pomogło, a wcześniej też myślałam, że to reumatyzm, a się okazało, że to niedobory magnezu. Spróbuj nic Cię to nie kosztuje przecież smile

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Polecam maść przeciwreumatyczną Analgol, która składa się z kamfory, mentolu, a także olejków (sosnowego, jałowcowego i terpentynowego). Osoby, którym doskwierają bóle stawowe, mięśniowe i kończyn, nerwobóle, lumbago czy rwa kulszowa, powinny kilka razy dziennie, wcierać ją w bolące miejsca.

sklep. profarm. com. pl/ analgol. html

11

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

Witam. Powiem krótko. Udać się do lekarza-----on WAM da coś właściwego. Nic nie stosujcie od siebie.

12

Odp: Reumatyzm - jak sobie pomóc?

W walce z reumatyzmem polecam zajrzeć na stronę znajdzlekarza.pl/swiadomypacjent/walczysz-z-reumatyzmem-zmien-diet