1 2012-09-29 09:27:07

Temat: Irydologia

Irydologia to ocena aktualnego stanu naszego zdrowia, ale przede wszystkim prognozowanie występowania chorób i profilaktyka. Inaczej mówiąc, jest to "studiowanie" tęczówki oka, aby z jej wyglądu wywnioskować o aktualnych i przyszłych chorobach człowieka. Twoje oczy nie są już zatem tylko i wyłącznie zwierciadłem duszy, lecz także i ciała. Dostarczają informacji o predyspozycjach do niektórych chorób, pozwalają ocenić stan Twojego zdrowia. Na tęczówce zapisany jest stan zdrowia narządów wewnętrznych i zewnętrznych oraz informacja o tym, jakimi chorobami jesteśmy dziedzicznie zagrożeni.
Jeszcze parę lat temu irydologia była uznawana za oszustwo, ponieważ jak można "czytać z oczu" dziś to uznana dziedzina medycyny. Coraz więcej osób z niej korzysta, może ze względu na wygodę badania.
Irydologia potrafi w dużej ilości przypadków, bez żadnych dodatkowych badań, określić co się dzieje w organizmie pacjenta, rozpoznając chorobę w stadium, kiedy jest ona praktycznie niewykrywalna innymi metodami.
Oko jest jednym z najbardziej wrażliwych narządów naszego ciała. Bardzo szybko reaguje na zmiany w układzie krwionośnym i nerwowym, które zazwyczaj są wynikiem procesów chorobowych zachodzących w organizmie. Dzieje się tak dlatego, iż właśnie w oku umiejscowione są zakończenia połączeń nerwowych powiązanych z każdym narządem wewnętrznym i każdą częścią naszego ciała. Stąd właśnie wygląd tęczówki zdradza obecny stan naszego zdrowia, a także zmiany jakie zaszły w przeszłości lub jakie mogą się jeszcze pojawić.
Diagnoza z tęczówki jest bezbolesna i nieszkodliwa dla oczu. Lekarz ogląda sobie gałki oczne w lampie szczelinowej, dzięki temu wszystkie zmiany na ich powierzchni są dokładnie widoczne. Stawiając diagnozę uważnie ogląda całe oko. Zwraca uwagę na kształt i umiejscowienie źrenicy, odcień bieli gałki ocznej oraz wygląd spojówki. Głównie jednak koncentruje się na tęczówce.
Odpowiedzialny irydolog nie może zniechęcać pacjenta do leczenia się u lekarzy medycyny konwencjonalnej. Po wykryciu choroby można rozpocząć profilaktykę i zapobieganie jej dalszemu rozwojowi, np. za pomocą ziołolecznictwa. W przypadku podejrzenia poważnych, czy przewlekłych schorzeń irydolog powinien skierować pacjenta na badania specjalistyczne.
Ocena irydologiczna nie jest   równoznaczna z diagnostyką lekarską. Obu tych metod nie wolno ze sobą porównywać szukając w nich konkurencyjności Jest to metoda uzupełniająca.

IRYDOLOGIA MA GŁÓWNIE ZASTOSOWANIE W PROFILAKTYCE ZDROWOTNEJ, W WIELU PRZYPADKACH POTRAFI ZASTĄPIĆ BOLESNE I KOSZTOWNE BADANIE.