1

Temat: Jaka powinna być dieta przy helicobacter pylori?

Niestety podejrzenia lekarza potwierdziły się. Mam helicobacter pylori. Właśnie zaczynam dzisiaj kurację antybiotykami. Lekarz powiedział, że muszę mieć ścisłą dietę najlepiej do końca życia, bo bakteria ta lubi się nawracać. Nie powiedział tylko co powinnam jeść. Bardzo proszę o informację co mogę jeść, a czego mi nie wolno.

2

Odp: Jaka powinna być dieta przy helicobacter pylori?

W takiej diecie trzeba jeść często, ale w małych ilościach. Najlepiej 4-6 posiłków dziennie, a odstępy między nimi nie powinny być dłuższe niż 3 godziny. Poza tym unikać potraw cięzkostrawnych i smażonych, przypraw, alkoholu i papierosów. Absolutnie nie jeść w pośpiechu i skupiac się podczas posiłków na jedzeniu a nie np. na rozmowie, oglądaniu telewizji czy czytaniu gazety. W miare możliwości wystrzegać się nabiału-jajek i tłustych serów, surowych warzyw, wędzonych i marynowanych ryb oraz słodyczy, lodów, czekolady, chałwy itp. Z tłustych mięs tez najlepiej zrezygnować. Poza tym, nawet jesli zjesz któreś z tych produktów, stwierdzisz, że Ci nie zaszkodziły i czujesz się dobrze, wcale nie oznacza to, że wszystko jest w porządku. W diecie nalezy uwzględnić też witaminę C i B.

3

Odp: Jaka powinna być dieta przy helicobacter pylori?

Słodyczy się wystrzegać! Jeść często ale mało, omijać produkty wzdymające. I nie jeść bardzo gorących potraw. Poza tym wiele osób pije np. napar siemienia lnianego. Proponuję też poczytać o miodzie manuka, różne opinie niektórym pomaga. Znajoma natomiast brała serię antybiotyków i jednocześnie jadła ten miód.