1 2012-10-04 19:11:40

Temat: Nadmierne owłosienie u kobiet

Co prawda przyczyny nadmiernego owłosienia u kobiet nie stanowią wyłącznie problemy natury endokrynologicznej, ale i tak ten dział wydał mi się na umieszczenie tego tematu najodpowiedniejszy.

Z nadmiernym owłosieniem u kobiet mamy do czynienia wówczas, gdy włosy pojawiają się w miejscach dla niej nietypowych, głównie jest to twarz (tak zwany wąsik), ramiona, klatka piersiowa, czasem plecy. Problem może być spowodowany czynnikami dziedzicznymi, przyjmowaniem niektórych leków, głównie jednak pojawia się z powodu zaburzeń hormonalnych - nadmiaru wytwarzanych przez organizm hormonów męskich (androgenów), ale też zbyt dużą wrażliwością mieszków włosowych na działanie tych hormonów.

Jak sobie radzicie z tym problemem? Czy kuracje hormonalne przyniosły u Was zadowalające efekty?

2 2012-10-04 19:34:49

Odp: Nadmierne owłosienie u kobiet

Należy też zdać sobie sprawę, że choć zawsze jest to problem natury estetycznej, to jednak niekoniecznie wymaga interwencji lekarza. Poważny problem zaczyna się wówczas, kiedy przyrost pojawiających się włosów następuje bardzo szybko i pojawiają się one w coraz to nowych miejscach. Wtedy zwykle mamy już do czynienia z hirsutyzmem, który współistnieje z takimi chorobami jak choroba Cushinga lub zespół policystycznych jajników. Dllatego jak najszybciej należy udać się do lekarza, który określi podłoże problemu i podejmie leczenie.

Oczywiście dopóki nie ustąpią przyczyny natury medycznej warto, choćby dla poprawy własnego samopoczucia, próbować samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym usunąć nadmierne owłosienie. Tu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju metody depilacji - kremy, woski, depilatory elektryczne, golenie, zabiegi laserowego usuwania włosów, elektroliza. Kobiety, u których pojawiające się włoski mają ciemny kolor, mogą spróbować je rozjaśnić, co znacznie zmniejszy ich widoczność.

3 2012-12-04 13:18:27

Odp: Nadmierne owłosienie u kobiet

A może mi ktoś napisać gdzie jest granica między naturalnym owłosieniem, a takim które jest już niepokojące? Zauważam pewne objawy u bliskiej mi osoby i zaczynam się niepokoić...

4 2013-11-28 17:09:48

Odp: Nadmierne owłosienie u kobiet

Miałam ten problem ze względu na problemy z tarczycą (co prawda nie występował on w skrajnej postaci). Odpowiednio dobrane leki nieco pomogły, ale nie do końca - resztę reguluję już w gabinecie kosmetycznym.

5 2018-08-01 09:04:36

Odp: Nadmierne owłosienie u kobiet

Ketokonazol Zespol Cushinga sprzedam leki

Ketokonazol pod nazwą Keto, 200 mg.
Cena 2zl tabletka.
Listki po 10 tabletek.
Producent President Inter Pharma Co, Tajlandia.
Ważny do 04.2023.

Jest lekiem stosowanym w chorobie Cushinga, od 12 roku życia.

Ketokonazol jest lekiem z wyboru w leczeniu grzybic powierzchownych i układowych.

Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com

6 2018-11-06 11:49:30

Odp: Nadmierne owłosienie u kobiet

Zdecydowanie to hormony są głównym powodem nadmiernego owłosienia i nie ma co się z tym kłócić.
Osobiście polecam kurację hormonalną + depilację laserową, która usunie owłosienie na bardzo długi czas.