1 2012-10-05 09:42:41

Temat: Nadmiar woskowiny w uszach

Jako 5-latka pewnego pięknego dnia przestałam słyszeć. Przerażenie moich rodziców było ogromne. Lekarz po badaniach poinformował, że mam nadmiar woskowiny w uszach i po wykonaniu zabiegu zacznę słyszeć. Tak się też stało, ale problem pojawia się do tej pory. Nie tracę słuchu aż tak bardzo, ale co jakiś czas muszę się pojawić u laryngologa. Wiem, że są domowe sposoby na usunięcie woskowiny, ale nigdy tego nie robiłam i szczerze mówiąc trochę się boję, że zamiast sobie pomóc to zaszkodzę. Czy stosowałyście preparaty, które są aptekach do usuwania woskowiny?

2 2012-10-10 10:22:04

Odp: Nadmiar woskowiny w uszach

Jest kilka preparatów, nawet dostępnych bez recepty, które pomagają w usunięciu woskowiny. Jest taki środek jak CERUMEX MD i jest on w kroplach. Nalezy wlac kilka kropli do ucha i odczekać jakiś czas, aż woszczyna się rozpuści. Później wypłukać najlpeiej pod prysznicem letnia wodą. W zasadzie nie powinno się w ogóle używać patyczków higienicznych do czyszczenia uszu, a już na pewno nie, gdy wiemy, że ucho jest zatkane woszczyną. Wtedy można tylko pogorszyć sytuację, wciskając ją dalej, co może uszkodzić przewód słuchowy. Musiałabys zakrapiac uszy regularnie i przemywac je woda, wtedy nie powinno dojść do zatykania.

3 2018-07-26 08:50:23

Odp: Nadmiar woskowiny w uszach

A ja ze strony portalu https://www.fonix.pl/bol-uszu/swedzenie … -oznaczac/ dowiedziałam się, że swędzenie ucha jest jedną z częstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów do laryngologa. Na tę przykrą dolegliwość częściej skarżą się kobiety w średnim i starszym wieku, lecz może ona dotyczyć każdego. Pewne warunki mogą też sprzyjać pojawianiu się swędzenia w uszach. Przyczyn tej dolegliwości może być wiele, a ich poszukiwanie może być długie. Nierzadko zdarza się, że nie udaje się ich znaleźć, a leczenie jest tylko objawowe i czasem nawet nieskuteczne. Jedną z przyczyn swędzenia uszu może być izolowany świąd przewodu słuchowego zewnętrznego. W tych przypadkach u pacjenta nie występują żadne inne objawy poza swędzeniem w uchu. Do chorób, które także mogą się przyczyniać do powstawania tej dolegliwości, należy grzybicze zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego. Podejrzewa się także, że alergia kontaktowa może mieć wpływ na pojawienie się tego objawu.

Ostatnio edytowany przez cassan (2018-07-26 08:50:29)