1 2012-10-05 09:42:41

Temat: Nadmiar woskowiny w uszach

Jako 5-latka pewnego pięknego dnia przestałam słyszeć. Przerażenie moich rodziców było ogromne. Lekarz po badaniach poinformował, że mam nadmiar woskowiny w uszach i po wykonaniu zabiegu zacznę słyszeć. Tak się też stało, ale problem pojawia się do tej pory. Nie tracę słuchu aż tak bardzo, ale co jakiś czas muszę się pojawić u laryngologa. Wiem, że są domowe sposoby na usunięcie woskowiny, ale nigdy tego nie robiłam i szczerze mówiąc trochę się boję, że zamiast sobie pomóc to zaszkodzę. Czy stosowałyście preparaty, które są aptekach do usuwania woskowiny?

2 2012-10-10 10:22:04

Odp: Nadmiar woskowiny w uszach

Jest kilka preparatów, nawet dostępnych bez recepty, które pomagają w usunięciu woskowiny. Jest taki środek jak CERUMEX MD i jest on w kroplach. Nalezy wlac kilka kropli do ucha i odczekać jakiś czas, aż woszczyna się rozpuści. Później wypłukać najlpeiej pod prysznicem letnia wodą. W zasadzie nie powinno się w ogóle używać patyczków higienicznych do czyszczenia uszu, a już na pewno nie, gdy wiemy, że ucho jest zatkane woszczyną. Wtedy można tylko pogorszyć sytuację, wciskając ją dalej, co może uszkodzić przewód słuchowy. Musiałabys zakrapiac uszy regularnie i przemywac je woda, wtedy nie powinno dojść do zatykania.