1 2012-10-06 23:36:41

Temat: Bąble na dłoniach

Na moich dłoniach pojawiły się niewielkie bąbelki. Najpierw był jeden, a teraz mam ich już kilka, obawiam się, że za chwilę będzie ich jeszcze więcej. Bąbelki są swędzące, wypełnione płynem, ale nie bolą. Przyznaję, że jest to dla mnie dosyć krępujące, zwłaszcza, że wykonuję pracę biurową, w której dłonie są wizytówką.
Co to może być? Czy jestem w stanie skutecznie się ich pozbyć domowymi sposobami, czy też jednak muszę udać się do dermatologa?

2 2013-01-20 22:23:45

Odp: Bąble na dłoniach

Wygląda mi to na kurzajki. Moja siostra ma na dłoniach. To jest właśnie coś takiego jak bąbelki z powietrzem czy jakimś płynem. W aptece jest mnóstwo preparatów na kurzajki, wystarczy zapytać.

3 2013-01-23 11:27:38

Odp: Bąble na dłoniach

A może to jakiegoś typu odciski? Spowodowane przez pracę rąk, może jakieś złe rękawiczki czy pierścionki.

4 2014-06-27 10:39:50

Odp: Bąble na dłoniach

Ja też mam takie bąbelki wypełnione płynem surowiczym i z cała pewnością nie są to kurzajki... Zauważyłam ze u mnie pojawiają sie cyklicznie, pani dermatolog sugerowała ze to moze od środków czystości, ale przekonałam sie że raczej nie o to chodzi.
U mnie takie bąbelki pojawiają się zawsze po tym kiedy coś dźwigam- niosę w rękach reklamówki z zakupami. W tych miejscach gdzie występował ucisk po 1-2 dniach powstaja takie bąble. Potem zaczynają swędzieć i stopniowo pekać a skóra sie złuszcza. Potem wraca do normy czasem na długi czas- mój facet juz wie ze nie moge dźwigać wiec teraz rzadziej je mam. Niestety nie znalazłam póki co żadnego sposobu na ich pozbycie poza unikaniem czynnika który je wywołuje- u mnie wysiłku. Jeśli ktoś ma jakieś magiczne rozwiązanie to chętnie sie zastosuje smile

5 2017-02-13 14:47:11

Odp: Bąble na dłoniach

A badałyście się pod kątem pęcherzycy?  Nie wiem, czy któraś z Was wie czym jest i jak objawia się ta choroba, bo jest ona niezwykle rzadka. Tutaj https://rodzinazdrowia.pl/co-to-jest-pe … najdziecie informacje o niej. Ja prawdę mówiąc nigdy nie widziałam na żywo chorego dotkniętego tą chorobą, ale trafiłam kilka dni temu na ten artykuł i objawy, które macie wyglądają mi właśnie na pęcherzyce. Przeczytajcie ten artykuł i zapytajcie swojego lekarza, czy jest pewien, że to nie pęcherzyca. Polecałabym tez konsultacje z innym lekarzem.

Ostatnio edytowany przez cassan (2017-02-13 14:47:35)