1 2012-10-07 13:03:39

Temat: Antykoncepcja

Witam.  Mam problem, który szczerze mówiąc mnie martwi. Brałam tabletki antykoncepcyjne NARAYA później daylette przez 9 miesięcy, z powodu choroby węzłów chłonnych po konsultacji z lekarzem, odstawiłam tabletki. Po 2 miesiącach ponownie się z nim skontaktowałam i rozpoczęłam ponowne zażywanie Daylette. Wzięłam tabletkę 1 dnia okresu (mój okres trwał tylko 2 dni, gdzie zawsze trwał max 4, co mnie zaniepokoiło, ale podobno mógł by to skutek nagłej dawki hormonów ) mw. 2 Dni temu gdzie do konca opakowania było 9 tabletek , wystąpiło u mnie krwawienie.. ból podbrzusza ( Jak przy miesiączce) trwa to do dzisiejszego dnia. Kontaktowałam się z lekarzem i wizytę mam dopiero 12, Więc bardzo proszę o opinię czy radę. Może powinnam zrobić badanie HCG by być spokojniejsza..

2 2012-10-07 19:17:01

Odp: Antykoncepcja

Z doświadczenia wiem, że jak wracałam do tabletek to często w pierwszym miesiącu stosowania zdarzały się różne problemy. Albo okres był za krótki, albo dostawałam go jeszcze w trakcie kończenia opakowania. Mój ginekolog twierdzi, że takie skutki uboczne mogą występować do trzech miesięcy. U nie przeważnie w drugim miesiącu wszystko się regulowało. Jeśli masz podejrzenie, że możesz być w ciąży i stąd te problemy to jak najbardziej zrób sobie badania. Będziesz spokojniejsza.