1 2012-10-08 15:31:32

Temat: Komputery cyklu

Choruję na tarczycę, w związku z czym nie mogę stosować antykoncepcji hormonalnej. Słyszałam natomiast, że bardzo dobrze w takiej sytuacji sprawdzają się tak zwane komputery cyklu, opierające się na dokładnej analizie płodności na podstawie przebiegu zmiany temperatury. Co jest bardzo istotne, komputery cyklu mają bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjną, bo na poziomie aż 99,36% w skali Perla, są też niezwykle proste w zastosowaniu. Niestety nie orientuję się jak to wszystko dokładnie działa, będę więc wdzięczna za wszystkie informacje na ten temat.

2 2012-10-08 16:52:47

Odp: Komputery cyklu

Rzeczywiście komputery cyklu są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą stosować innych metod antykoncepcji jak tylko naturalne. Obecnie na rynku znajdują się komputery Lady-Comp, Baby-Comp i Pearly, wszystkie posiadają certyfikat urządzeń medycznych nadany przez jednostkę notyfikującą Dekra Certyfication GmbH z siedzibą w Stuttgarcie.

Tak jak piszesz - komputery cyklu mają bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjną (na poziomie 99,36%), została ona określona badaniami klinicznymi. Dzięki bardzo dokładnym pomiarom i porównaniom otrzymanych wyników do posiadanej bazy danych o cyklach, urządzenie określa każdego dnia płodność kobiety a tym samym informuje, w którym momencie cyklu kobieta się znajduje i czy ma dzień płodny, czy też niepłodny. Pomiar temperatury dokonywany jest przez niezwykle dokładny sensor, a dzięki posiadanej szerokiej bazie danych nawet najbardziej nieregularne cykle miesiączkowe są prawidłowo rozpoznawane i nawet wpływ innych czynników (zmiana stref czasowych, zmiany temperatury wywołane chorobami, nieregularny tryb życia) nie ma znaczenia dla poprawnej oceny płodności. Jedyne czego oczekuje się od kobiety, to aby codziennie rano, przed wstaniem z łóżka, przez ok. 30-40 sekund zmierzyła pod językiem swoją temperaturę. Pomiar jest natychmiast automatycznie zapisywany i analizowany, a po chwili otrzymuje się informację co do stanu płodności.

3 2012-10-08 17:09:22

Odp: Komputery cyklu

Dodałabym do tego, że choć komputery cyklu są tak przyjazne kobiecie, to jednak nie każda z nas może je z powodzeniem stosować. Producenci nie polecają ich kobietom, które mają problemy natury medycznej dotyczące cyklu, z zespołem policystycznych jajników, stosującym leki wpływające na temperaturę ciała, ale także tym, które nie chcą powstrzymywać się od współżycia w czasie swojej płodności. W tych przypadkach po prostu komputery cyklu nie sprawdzą się jako jedyna antykoncepcja hormonalna, choć oczywiście można je stosować w celu obserwacji swojego organizmu.

Wyświetlacz Pearly pokazuje zakres temperatur od 34,50 do 41,00° C z dokładnością do 0,01 stopnia, ale gdy okaże się, że kobieta ma gorączkę, to na wyświetlaczu pojawi się literka "F", wówczas zalecane jest przerwanie pomiaru. Podobnie jest w czasie przeziębienia z podwyższoną temperaturą lub przyjmowana leków obniżających gorączkę - należy pominąć pomiary temperatury i skorzystać z funkcji prognozy płodności. Komputery te, jak widać, są naprawdę bardzo inteligentnymi urządzeniami wink.

4 2012-10-11 07:53:26

Odp: Komputery cyklu

Dziewczyny dzięki za poruszenie tego tematu. Od dawna chciałam się dowiedzieć jak działają komputery cyklu. Prezerwatyw nie lubię, a antykoncepcja hormonalna w moim przypadku jest wykluczona ze względu na problemy nowotworowe w mojej rodzinie. Chętnie wypróbuję na sobie komputer cyklu.

5 2012-11-06 21:02:54

Odp: Komputery cyklu

Ja bym chetnie sie dowiedziala,  czy ktoras z was stosuje i czy dobrze sie z tym czujecie, w sensie czy nie reagujecie panika jak sie @ spoznia wink
Ile macie zielonych swiatelek wink
Piszcie jesli macie
I jak to jest przy karmieniu piersia, bo to sie laczy z nieregularnymi cyklami

6 2012-11-12 16:38:28

Odp: Komputery cyklu

Ja używam cyclotestu. Ma fajną funkcję, że można wprowadzić dane o śluzie płodnym a to jeszcze podwyższa skuteczność. Ogólnie polecam komputerki i tą metodę

7 2014-07-02 13:02:32

Odp: Komputery cyklu

Ja używałam komputery cyklu i bardzo się bałam że zajdę w ciaże. Lekarz bardzo mnie uspokajał i tłumaczył że nie moge się stresować bo to rozregulowuje mój cykl i mogę zajść w ciąże. Lekarz przepisał mi jakieś tabletki Lorazepam chyba na uspokojenie i lepszy sen. Po kilku dniach terapii uspokoiłam się i nie boje się że zajdę w ciaże. Bo wiem że komputer dobrze oblicza wraz z moim lekarzem kiedy jestem płodna a kiedy nie.
Jak odczuwasz podobne obawy popros lekarza o coś na uspokojenie. Albo niech wytłumaczy ci na czym to działa. Byś sie dobrze czuła

8 2014-12-10 15:49:22

Odp: Komputery cyklu

Do wyznaczania dni płodnych i niepłodnych aktualnie korzysta się z zaawansowanych technologicznie testerów. O ile wspomniany komputer cyklu używa czujnika temperatury, o tyle monitor płodności Persona bada skład hormonów w moczu. Za pomocą pasków testowych badamy pierwszą porcję oddanego rano moczu. Paski gromadzą hormony (LH i Estradiol lub E3G), których poziom odczytuje minitor i wskazuje czy dzień jest płodny czy nie.

apo-discounter.pl/persona-monitor-podnoci-p-52417.html

9 2014-12-26 15:41:24

Odp: Komputery cyklu

Nie zdecydowałabym się na taką antykoncepcję. Jak masz problem z PCO, zawiedzie.