1 2012-10-09 14:45:03

Temat: Medycyna chińska

Medycyna chińska kształtowała się przez tysiąclecia. Oparta na wiedzy o naturze i jej głównych elementach tj. rośliny, zwierzęta, skały a także ludzie zakładała, że przyroda kryje w sobie lekarstwa na każdą chorobę. Chińczycy głęboko wierzyli, że lepiej jest dbać o zachowanie zdrowia niż walczyć z chorobą. Wiedzieli też jak dokonać jednego i drugiego.
Swe mądrości lecznicze spisali po raz pierwszy już w III w. p.n.e. w "Żółtego Cesarza Księdze Medycyny Wewnętrznej". Przedstawili w niej siły rządzące światem i człowiekiem, czynniki warunkujące zdrowie i powodujące choroby oraz metody ich zwalczania.
W 1587r. opublikowali traktat, który był pisany przez wieki który zawiera 8160 recept opartych na 1871 substancjach głównie pochodzenia roślinnego.
W niektórych przypadkach medycyna wschodu połączyła się z medycyną zachodu. Chodzi tutaj o przypadki nowotworowe. Medycyna zachodnia stosuje radioterapię, chemioterapię i chirurgię w zwalczaniu raka, chińska pracuje nad wzmocnieniem odporności organizmu, poprawieniem jego tolerancji na leczenie farmakologiczne, stymulując do samodzielnej walki z komórkami nowotworowymi i mechanizmami regeneracyjnymi.
Chińczycy swą wiedzę systematycznie, cierpliwie i konsekwentnie doskonalą do dzisiaj umiejętnie łącząc doświadczenie tradycyjnego lecznictwa z nowoczesną technologią. Chińskie powiedzenie: "Trudno wyleczyć człowieka na trzy dni przed śmiercią, łatwiej jest wyleczyć go na trzy lata przed chorobą".

Firma z którą współpracuje, właśnie takie ma założenie: Naturalne suplementy, które mają zapobiec chorobie lub wyleczyć już istniejącą. Wzmocnić nasz organizm przed różnymi wirusami a przede wszystkim odbudować nasz organizm żebyśmy mogli się cieszyć zdrowiem przez długie lata. Ma ona do zaoferowania suplementy regenerujące, wzmacniające i oczyszczające organizm oraz badania irydologiczne.

2 2013-01-30 17:49:10

Odp: Medycyna chińska

Jakimi składnikami firma się zajmuje? Co polecacie?

3 2013-01-30 18:41:53

Odp: Medycyna chińska

Medycyna chińska to bardzo stara opowieśc. Mnóstwo wiedzy i jeden cel aby zapobiegać chorobom a nie je leczyć. Zgadzam się z tym doskonale.

4 2016-03-18 10:53:14

Odp: Medycyna chińska

Pozytywne mam doświadczenia jeśli chodzi o medycynę naturalną ze sklepem Tiens – zdrowieztiens.pl. Robią szybką wysyłkę, zbiera się punkty lojalnościowe, a z kartą klienta zawsze jest o kilkadziesiąt procent taniej cały asortyment.

5 2018-04-17 08:21:53

Odp: Medycyna chińska

Medycyna chińska niestety często skupia się na wyleczeniu jednego problemu. Kosztem powstania drugiego. A potem zajmuje się dopiero problemem, który sama wywołała. To częste.