1

Temat: Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Od lat stosuję do twarzy dosyć dobre kremy, z jednej strony oczekuję od nich dobrego nawilżenia, a z drugiej działania przeciwzmarszczkowego. Przyznaję, że na drogie, markowe kosmetyki mnie nie stać, ale sięgam po to z tzw. średniej grupy cenowej, uważnie przy tym zwracam uwagę na skład i podane działanie. I o ile nie mam problemu z właściwym wyborem kremu odpowiedniego dla mojej cery i problemu, o tyle nie bardzo wiem jak go nakładać na twarz, aby dobrze się wchłonął, ale nie zaszkodzić jej delikatnym mięśniom i nie rozciągać skóry. Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi i informacje na ten temat wink.

2

Odp: Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Świetnie, że poruszyłaś ten temat. Sama zawsze się zastanawiam, czy podczas nakładania kremów nie popełniam błędów. Podobno powinno się wklepywać krem w twarz, ale słyszałam także, że nie wklepywanie jest idealne, ale rozprowadzanie kremu w różnych kierunkach.

3

Odp: Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Właściwe nakładanie kremu na twarz jest gwarancją, że kosmetyk optymalnie wniknie w skórę i będzie działał właściwie, a ponadto że poprzez nadmierne naciągnie nie naruszymy delikatnej struktury skóry. Robiąc to niedbale, szybko i zapominając o higienie niestety bardzo szybko możemy swojej twarzy zwyczajnie zaszkodzić.

Przede wszystkim krem nakładamy na dokładnie oczyszczoną i przemytą tonikiem twarz. Następnie samymi opuszkami palców warto pobudzić krążenie skóry - zaczynamy od czoła, poprzez policzki, a kończymy na brodzie i podbródku. Krem najpierw nakładamy w zagłębienie dłoni, rozcieramy go palcem (lekko ogrzany będzie się lepiej wchłaniał) i dopiero wtedy aplikujemy na twarz.  Nasmarowane dłonie przykładamy i lekko przyciskamy do policzków, potem kolejno do czoła i brody. Tak nałożony krem delikatnie wklepujemy w skórę, nigdy jednak nie wcieramy i nie wsmarowujemy, gdyż powoduje to rozciąganie naskórka i powstawanie zmarszczek. Krem pod oczy wklepujemy natomiast od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Kosmetyk nakładamy punktowo, a potem opuszkami palców bardzo delikatnie rozprowadzamy na całej powierzchni wokół oczu.