1

Temat: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Jestem w 3 miesiącu ciąży i na razie przytyłam niewiele. Zastanawiam się ile tak w ogóle powinno się przytyć w czasie ciąży ? Jakie są normy ? Czy to jest tak, że na koniec tyje się bardziej ?

2

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Przybieranie na wadze to często indywidualna cecha przyszłych mam. Na dodatkowe kilogramy wpływa szereg czynników. Należy do nich między innymi stan zdrowia przyszłej mamy, jej naturalna budowa ciała oraz waga dziecka lub ciąża mnoga. Niebagatelne znaczenie ma również sposób odżywiania w okresie ciąży. Nieprawdą jest, że w tym okresie należy jeść za dwóch. Zwiększenie kaloryczności diety o 500- 600 kcal na dzień zazwyczaj w zupełności wystarcza potrzebom rozwijającego się płodu. Nadmierny przyrost masy ciała nie sprzyja przebiegowi ciąży i może być przyczyną komplikacji porodowych. Największy przyrost wagi występuje zwykle w drugim trymestrze ciąży. Całość uzyskanych kilogramów to zwykle około 14. Połowa z tej wartości jest tracona w czasie porodu i połogu.

3

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Chyba nie ma reguły. Moja mama w czasie ciąży przytyła 25 kg. Ja też jestem w trzecim miesiącu i przytyłam 5 kg. Podobno to niewiele. Podejrzewam, że najwięcej tyje się w ostatnich miesiącach, lub jest to opuchlizna, a nie dodatkowe kilogramy tłuszczyku.

4

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

W 3 miesiącu nie przytyjesz jakoś znacznie - najgorzej jest pod koniec ciąży! Ja odżywiałam się normalnie, a przytyłam aż 24 kilogramy. To kwestia predyspozycji. Ale im mniej przytyjesz tym lepiej dla Ciebie, bo będziesz miała mniej pracy ze zrzucaniem wagi... W mojej szkole rodzenia w Krakowie - położne mówiły, że na tycie nie ma się już wpływu - to czysta fizjologia - oczywiście nie można przesadzać z jedzeniem! Bo tak naprawdę takie maleństwo wiele nie potrzebuje pożywienia, żeby rosnąć;)!

5

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Witam, troche sie tym interesowałam i optymalnie w trakcie całej ciąży kobieta powinna przytyć ok 11-12kg. W pierwszych miesiacach ciaży często przyrost wagi  jest niewielki. Czasmi dopiero ok 4-5 miesiąca- 'zaczyna coś być widać'. Zwłaszcza że najbardziej intensywny rozwój oraz przyrost na wadze dziecka przypada na ostatni trymestr ciąży w związku z czym my również w tym okresie najwiecej przybieramy na wadze. Z resztą bardzo wiele zależy od ogólnej budowy kobiety. Jak pani będzie drobna (150 cm wzrostu 45 kg wagi) to dość wcześnie zacznie być widoczna i odczuwalna różnica. Natomiast jeśli pani jest ogólnie raczej bardziej przy kości to przed długi czas może nie być widoczna zmiana. W USA odsetek ludzi chorobliwie otyłych jest na prawdę wysoki i przypadki w których kobieta (z otyłością) zjawia sie w szpitalu z bólami brzucha okazuje się być w zaawansowanej ciąży nie są wcale juz takie rzadkie wink Na szczęście u nas jeszcze nie jest tak źle.

6 Ostatnio edytowany przez cassan (2017-09-06 10:20:01)

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Wszystkiego o wadze w czasie ciąży dowiesz się z artykułu http://atlasmedyczny.pl/ Wbrew pozorom, tycie w czasie ciąży nie zaczyna się wcale już od pierwszych tygodni jej trwania. Mimo, że niektóre kobiety czują, że już w pierwszych tygodniach ciąży tyją to jednak zdecydowanie częściej spotykane są odwrotne sytuacje. Często słyszy się o kobietach, które często wymiotują i mają kiepski apetyt, początkowo nawet tracą na wadze w ciąży. Warto jest jednak zdawać sobie sprawę, że nie jest to jednak pożądana sytuacja, choć czasem jednak ma miejsce.

7

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Ja jeszcze w ciąży co prawda nie byłam, ale moja znajoma tak i przytyła 12 kg. Wyczytała, że już po porodzie te 12 kg zejdzie bez problemu, zaś wszystko to, co powyżej, będzie trzeba zrzucić.

8

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

Podobno około 10-12 kg jest w normie, gdzies widziałam taką tabelkę z wyliczeniem co ile wazy i co potem schodzi po porodzie, poszperaj w internecie, napewno znajdziesz. Ja pamietam tylko tą liczbe kg a szczegółów niestety nie.

9

Odp: Ile powinno się przytyć w ciąży ?

To zależy od wagi wyjściowej. Norma to ok 10 kg +/- 2 kg. W przypadku otyłej osoby najlepiej jest w ogóle nie przytyć. Więc ta norma nie dotyczy wszystkich ciężarnych mam. Tak przynajmniej twierdzą lekarze.