Temat: Czy matka karmiąca może farbować włosy?

Byłam w moim ulubionym salonie fryzjerskim i dowiedziałam się, że nie zafarbują mi włosów, ponieważ jeszcze karmię dziecko. Niestety nie było mojej fryzjerki, do której chodzę od kilku lat i zostałam potraktowana jakbym chciała zrobić krzywdę własnemu dziecko poprzez zafarbowanie swoich włosów. W pierwszym trymestrze ciąży rzeczywiście fryzjerka odradziła farbowanie, ale później robiłyśmy to regularnie. Pierwszy raz spotkałam się z opinią, że będąc matką karmiąca nie wolno mi farbować włosów. Co Wy na to?

2

Odp: Czy matka karmiąca może farbować włosy?

Już kiedys na forum pisałam, że najlepiej się powstrzymać przed farbowaniem włosów w pierwszych 3 miesiącach ale później można. Pierwszy raz też słyszę, że podczas karmienia nie wolno farbować włosów. Szczególnie jesli zrobi to fryzjerka i ewentualnie użyje naturalnej farby.

3

Odp: Czy matka karmiąca może farbować włosy?

Witam, moja fryzjera odradziła mi farbowanie podczas karmienia piersią. Nie pytałam w sumie dlaczego tylko się dostosowałam. Ale jestem ciekawa teraz czym się kierowała. Jeśli byłaby jakaś profesjonalna albo skonsultowana z ginekologiem odpowiedź byłoby super. wink

4

Odp: Czy matka karmiąca może farbować włosy?

Farbowanie włosów nie jest wskazane w ciąży. Jednak dla bezpieczeństwa polecam farba do włosów firmy Santa Verte. Farby do włosów Santa Verte to produkty o zmniejszonej do minimum ilości środków chemicznych.

www.biopiekno.pl - Kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne i mineralne.