1 2012-10-12 16:25:56

Temat: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Z powodu uciążliwości noszenia okularów, jak również dlatego, że w pewnych okolicznościach zwyczajnie się nie sprawdzają (np. uprawianie sportów, kluby, dyskoteka) ostro przymierzam się do zakupu szkieł kontaktowych. Właściwie jestem już zdecydowana, ale wciąż nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę, aby wybrać takie, które sprawdzą się najlepiej. Oczywiście mogę poradzić się optyka, ale zwykle mam obawy, że optyk będzie zachwalał to, co jemu najlepiej opłaci się sprzedać.

Wiem, że są szkła jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet kwartalne - które dla kogo są najlepsze? Jakie są ich orientacyjne ceny?
Jaką markę polecacie? Czy te zakupione w internecie się sprawdzają? Czy przy wyborze należy kierować się tą samą numeracją co w przypadku szkieł okularowych?

2 2012-10-22 14:43:45

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Też niedawno zaczęłam stosować soczewki. Z początku strasznie niewygodne były, ale juz się przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie teraz chodzenia przez cały dzień w okularach, które  zresztą zawsze gdzieś zostawiałam smile Na początek wzięłam sobie Acuvue jednodniowe, teraz juz mam miesieczne, bo taniej wychodzą. Kupowałam je w aptece, ale kolezanka mi raz mówiła, że zamawiała na allegro i w świetnej cenie. Wyszło na to, że miała dwa opakowania w tej samej cenie, za która ja kupowałam jedno. Może tez trafiła na promocje, ale rzeczywiście opłaca się kupować je w internecie.

3 2012-10-22 22:01:49

Leosia, jaki jest orientacyjny koszt takich soczewek i w czym jednodniowe są wygodniejsze od na przykład miesięcznych? Te jednodniowe się po prostu wyrzuca, a miesięczne trzeba moczyć w płynie? Byłam już pytać w Vision Express, dowiedziałam się, że koszt badania to 89 zł, ale jeśli zakupię dwa opakowania soczewek (niestety nie wiem jakiego rodzaju), to otrzymam 30% zniżki zarówno na badanie, jak i na soczewki. Widziałam też sporo sklepów internetowych - myślicie, że można im zaufać i warto zaryzykować z powodu niższej ceny?

4 2013-05-06 13:20:21

Ja też zaczęłam stosować soczewki jednodniowe. Przyzwyczajenie do okularów i to, że w nich mi po prostu dobrze przemówiło za tym, że nie są to soczewki np. miesięczne. Ja kupuje u optyka, od razu trafiłam na takie które mi odpowiadają bo z tego co słyszałam niektórzy wypróbowują kilka firm zanim znajdą odpowiednią. Ja kupuje po 6zł za parę, jak biorę więcej sztuk to kosztują 5zł. Jak chcesz sprawdzić czy soczewki Ci odpowiadają zacznij od jednodniowych i kup co najmniej 2 pary bo chyba nikomu nie udało się ich założyć prawidłowo za pierwszym razem smile

Ostatnio edytowany przez małaGosia (2013-05-06 13:21:40)

5 2015-08-07 15:11:56

Według mnie najlepiej wybrać się do optyk Gliwice. Musi być dobry, bo inaczej nic z tego nie będzie....Doradzi ci co wybrać, żebyś była w pełni zadowolona. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ja polecam dobry zakład przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach. Miła i profesjonalna obsługa. Jakby ktos potrzebował kontakt, to podaje namiary: http://optyk-gliwice.pl/

Ostatnio edytowany przez dynamical (2015-08-07 15:12:13)

6 2015-09-14 13:31:42

Najlepsze dla narządu wzroku są soczewki jednodniowe. W przypadku tych dwutygodniowych czy miesięcznych osadzają się na ich powierzchni złogi białkowe. Co prawda można je czyścić specjalnymi płynami, ale nie zawsze robimy to w sposób prawidłowy. Zresztą nie powinniśmy posiadać tego samego ciała obcego na oku.
Polecam zapoznać się z opisami soczewek kontaktowych na stronie JakieSoczewki.pl, zanim zdecydujemy się na któreś z nich.

7 2016-10-14 12:05:12

najlepiej idź do okulisty, profesjonalista dokładnie dobierze Ci szkła kontaktowe, nie ma sensu konbinować, bo źle dobra będą tylko wpływały na pogorszenie się Twojej jakości widzenia, dobry okulista to podstawa. A w jakim mieście szukasz okulisty?

8 2016-11-23 10:22:38

Najlepiej wybrać się do okulisty. Mi dobrał soczewki, które sprawdzają się od kilku lat - to 2tygodniowe od J&J wink

9 2016-11-29 15:13:16

Też myślę, że najlepiej jak soczewki dobierze doświadczony specjalista. W Poznaniu znam super Panią doktor, która mi wybiera soczewki, nazywa się Pawlik, gabinet przyjemny i cenowo ok.

10 2017-01-02 11:39:05

Z własnego doświadczenia wydaje mi się, że wybór odpowiednich soczewek zależy tylko od Ciebie. Mi wybierał lekarz, jednak się nie sprawdziły, dopiero po wypróbowaniu trzech rodzajów znalazłam soczewki odpowiednie dla siebie:)

11 2017-03-16 13:40:50

Oj nie wiem czy ryzykowałabym samodzielne wybieranie szkieł kontaktowych... Najlepiej jest wybrać się z tym do dobrego optometrysty albo optyka po uprzednim badaniu okulistycznym. Dzięki temu soczewki będą dobrane odpowiednio. Często moc soczewek jest inna niż kiedy nosimy okulary. Poza tym w grę wchodzi równiez krzywizna soczewki.

Bez wątpienia soczewki są bardzo wygodne jeśli jesteście krótkowidzami
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/co- … -leczenie/

Ale zabierzcie się za temat profesjonalnie !

Ostatnio edytowany przez talia (2017-03-16 13:41:48)