1

Temat: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Z powodu uciążliwości noszenia okularów, jak również dlatego, że w pewnych okolicznościach zwyczajnie się nie sprawdzają (np. uprawianie sportów, kluby, dyskoteka) ostro przymierzam się do zakupu szkieł kontaktowych. Właściwie jestem już zdecydowana, ale wciąż nie wiem na co powinnam zwrócić uwagę, aby wybrać takie, które sprawdzą się najlepiej. Oczywiście mogę poradzić się optyka, ale zwykle mam obawy, że optyk będzie zachwalał to, co jemu najlepiej opłaci się sprzedać.

Wiem, że są szkła jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, a nawet kwartalne - które dla kogo są najlepsze? Jakie są ich orientacyjne ceny?
Jaką markę polecacie? Czy te zakupione w internecie się sprawdzają? Czy przy wyborze należy kierować się tą samą numeracją co w przypadku szkieł okularowych?

2

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Też niedawno zaczęłam stosować soczewki. Z początku strasznie niewygodne były, ale juz się przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie teraz chodzenia przez cały dzień w okularach, które  zresztą zawsze gdzieś zostawiałam smile Na początek wzięłam sobie Acuvue jednodniowe, teraz juz mam miesieczne, bo taniej wychodzą. Kupowałam je w aptece, ale kolezanka mi raz mówiła, że zamawiała na allegro i w świetnej cenie. Wyszło na to, że miała dwa opakowania w tej samej cenie, za która ja kupowałam jedno. Może tez trafiła na promocje, ale rzeczywiście opłaca się kupować je w internecie.

3

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Leosia, jaki jest orientacyjny koszt takich soczewek i w czym jednodniowe są wygodniejsze od na przykład miesięcznych? Te jednodniowe się po prostu wyrzuca, a miesięczne trzeba moczyć w płynie? Byłam już pytać w Vision Express, dowiedziałam się, że koszt badania to 89 zł, ale jeśli zakupię dwa opakowania soczewek (niestety nie wiem jakiego rodzaju), to otrzymam 30% zniżki zarówno na badanie, jak i na soczewki. Widziałam też sporo sklepów internetowych - myślicie, że można im zaufać i warto zaryzykować z powodu niższej ceny?

4 Ostatnio edytowany przez małaGosia (2013-05-06 13:21:40)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Ja też zaczęłam stosować soczewki jednodniowe. Przyzwyczajenie do okularów i to, że w nich mi po prostu dobrze przemówiło za tym, że nie są to soczewki np. miesięczne. Ja kupuje u optyka, od razu trafiłam na takie które mi odpowiadają bo z tego co słyszałam niektórzy wypróbowują kilka firm zanim znajdą odpowiednią. Ja kupuje po 6zł za parę, jak biorę więcej sztuk to kosztują 5zł. Jak chcesz sprawdzić czy soczewki Ci odpowiadają zacznij od jednodniowych i kup co najmniej 2 pary bo chyba nikomu nie udało się ich założyć prawidłowo za pierwszym razem smile

5 Ostatnio edytowany przez dynamical (2015-08-07 15:12:13)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Według mnie najlepiej wybrać się do optyk Gliwice. Musi być dobry, bo inaczej nic z tego nie będzie....Doradzi ci co wybrać, żebyś była w pełni zadowolona. Inaczej nic z tego nie wyjdzie. Ja polecam dobry zakład przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach. Miła i profesjonalna obsługa. Jakby ktos potrzebował kontakt, to podaje namiary: http://optyk-gliwice.pl/

6

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Najlepsze dla narządu wzroku są soczewki jednodniowe. W przypadku tych dwutygodniowych czy miesięcznych osadzają się na ich powierzchni złogi białkowe. Co prawda można je czyścić specjalnymi płynami, ale nie zawsze robimy to w sposób prawidłowy. Zresztą nie powinniśmy posiadać tego samego ciała obcego na oku.
Polecam zapoznać się z opisami soczewek kontaktowych na stronie JakieSoczewki.pl, zanim zdecydujemy się na któreś z nich.

7

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

najlepiej idź do okulisty, profesjonalista dokładnie dobierze Ci szkła kontaktowe, nie ma sensu konbinować, bo źle dobra będą tylko wpływały na pogorszenie się Twojej jakości widzenia, dobry okulista to podstawa. A w jakim mieście szukasz okulisty?

8

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Najlepiej wybrać się do okulisty. Mi dobrał soczewki, które sprawdzają się od kilku lat - to 2tygodniowe od J&J wink

9

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Też myślę, że najlepiej jak soczewki dobierze doświadczony specjalista. W Poznaniu znam super Panią doktor, która mi wybiera soczewki, nazywa się Pawlik, gabinet przyjemny i cenowo ok.

10

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Z własnego doświadczenia wydaje mi się, że wybór odpowiednich soczewek zależy tylko od Ciebie. Mi wybierał lekarz, jednak się nie sprawdziły, dopiero po wypróbowaniu trzech rodzajów znalazłam soczewki odpowiednie dla siebie:)

11 Ostatnio edytowany przez talia (2017-03-16 13:41:48)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Oj nie wiem czy ryzykowałabym samodzielne wybieranie szkieł kontaktowych... Najlepiej jest wybrać się z tym do dobrego optometrysty albo optyka po uprzednim badaniu okulistycznym. Dzięki temu soczewki będą dobrane odpowiednio. Często moc soczewek jest inna niż kiedy nosimy okulary. Poza tym w grę wchodzi równiez krzywizna soczewki.

Bez wątpienia soczewki są bardzo wygodne jeśli jesteście krótkowidzami
https://www.mojepierwszesoczewki.pl/co- … -leczenie/

Ale zabierzcie się za temat profesjonalnie !

12

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

powiem wam, że ja bym samodzielnie nie ryzykowała z doborem, najlepiej jednak jak można się doradzić specjalisty... sama długo szukałam i jeszcze sporo nie to kosztowało, a teraz siostra znalazła akcję z soczewkami Bausch&Lomb, gdzie można dostać badanie i zestaw soczewek gratis (miesięczne) i przynajmniej to nic nie kosztuje... ona się zgłosiła jakoś w grudniu, ale to chyba jeszcze obowiązuje, więc można poszukać w necie info ;P

13

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Serio obowiązuje? ja brałam udział, znaczy, próbowałam, ale niestety nie zakwalifikowałam się do akcji darmowego testowania. Może tym razem się uda, dzięki za info! smile

14

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

ja mam złożona wade i musze isc zrobic badanie na dobieranie szkieł , koszt okolo 100 zł

15

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Anite napisał/a:

Serio obowiązuje? ja brałam udział, znaczy, próbowałam, ale niestety nie zakwalifikowałam się do akcji darmowego testowania. Może tym razem się uda, dzięki za info! smile

szukaj na ich stronce wyprobuj.miejtonaoku.pl są nowe kody, ale na pewno trzeba się spieszyć

16

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

a jak już próbowałam, ale się nie dostałam, to mogę wysłać jedną ankietę, czy nie? próbował ktoś?

17

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

można próbować do skutku, musisz się śpieszyć bo kody się kończą smile ale jeszcze kilka jest na blogach, widziałam że na jeilliebean jeszcze sa

18 Ostatnio edytowany przez stapka18 (2018-04-20 08:57:51)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

O tym czy możesz nosić soczewki czy nie to decyduje okulista, zobacz sobie: http://cmp.krakow.pl/poradnia-okulistyczna. Nie ma tak, że wybierasz sobie firmę, kupujesz, zakładasz i już. A jak masz uczulenie? Albo nie możesz nosić z innych powodów?

19 Ostatnio edytowany przez Tuberoza (2018-04-20 10:34:20)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Ja kiedyś kupowałam szkła z rossmana . I przyznam że jak za taką cenę ok były. Ale później na okulary przeszłam.

20 Ostatnio edytowany przez Child20 (2018-08-23 14:15:24)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczów wink
Poszukuję właśnie jakiegoś dobrego zakładu optycznego na terenie Katowic. Niestety, wzrok mi się nieco pogorszył i potrzebuję nowego zestawu szkła+oprawki. Czy znacie może coś sprawdzonego w tym zakresie tematycznym na terenie Katowic? Cena oczywiście nie może być zaporowa, ale dobrze by było, żeby jakość była odpowiednia.

Z tego co udało mi się rozeznać wśród znajomych z Katowic, to dobre opinie zbiera http://optykus.pl/ Czy ktoś z Was miał może styczność z tym zakładem optycznym i może coś więcej w tym zakresie doradzić? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady i sugestie w tym temacie smile

Ale, jak widzisz, prawdą jest to, co mówią. Że czas leczy rany.

21 Ostatnio edytowany przez Asahi (2018-08-30 14:25:44)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Hej wszystkim. Czy znacie jakąś sprawdzoną klinikę okulistyczną? Zastanawiam się w tym momencie, czy na przykład ta klinika okulistyczna będzie dobrym wyborem. Co na ten temat myślicie?

Jaki ród, taki płód.

22 Ostatnio edytowany przez cassan (2019-01-28 01:34:37)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Może cześć z Was nie zgodzi się ze mną, ale moim zdaniem najszybciej i najwygodniej jest dobrać soczewki u okulisty lub optyka. Wiem, że większość z Was kupuje soczewki kontaktowe przez internet, ale przecież pomoc w doborze soczewek nie obliguje Was do ich kupna w tym salonie optycznym, a przynajmniej ja tak nie uważam i w ten sposób dobrałam soczewki acuvue oasys

23

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Według mnie znajomi jak najbardziej będą w stanie w tym zakresie tematycznym pomóc. Nie powinno być z tym większych trudności.

Człowiek jest istotą prawdziwie poetyczną: stwarza sam siebie poprzez swoją działalność.

24 Ostatnio edytowany przez jamka3 (2019-02-20 20:03:12)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Sami nie dobierzemy, potrzebna nam do tego pomóc okulisty. To że znamy swoją wadę wzroku to jeszcze za mało, zazwyczaj moc szkieł troszkę inaczej się określa. Jeśli poszukujecie naprawdę dobrej poradni okulistycznej to na Śląsku polecam Pryzmat, mają jeden gabinet w Gliwicach i jeden w Rybniku, również na miejscu salony optyczne, można wyjść od okulisty z soczewkami. Dobre rozwiązanie bo zawsze jest łatwiej jak specjalista pokaże jak zakładać, zdejmować. To kwestia wprawy też na pewno ale mając od początku dobrą technikę jest dużo łatwiej. Przy dużej wadzie warto się jeszcze zastanowić nad możliwą laserową korekcją. Również takie zabiegi są w Gliwicach wykonywane. Cena do 3 tys zł, myślę że korzystnie biorąc pod uwagę ile kosztują dobre szkła i oprawki do okularów oraz wspomniane soczewki kontaktowe.

25 Ostatnio edytowany przez Skalska00 (2019-03-01 11:20:30)

Odp: Jak wybrać dobre szkła kontaktowe?

Też mi się wydaje, że samemu dobrać sobie szkła kontaktowe to graniczy z cudem, ja tutaj mimo wszystko zaufałabym osobom, które się na tym znają i w tym specjalizują - w końcu z jakiegoś powodu są w tym miejscu, w którym są. Zobacz sobie tutaj: https://blikpol.pl/kontaktologia kontakt z doświadczonym lekarzem jest takim "must have" w takich przypadkach.

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej: http://glamglasses.pl/