1 2012-10-14 19:11:26

Temat: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Witam.. smile Od paru dni w prawej pachwinie zrobił mi się dosyć duży, bardzo bolący guzek..Mysle, że może byc to spowodowane powiekszonymi węzłami chłonnymi.. Dodam, że wcześniej w tym miejscu zrobił mi sie syfek, którego "męczyłam" , aby wyszedł. Lała się troszkę ropa. Jednak 2 tygodnie wcześniej mialam również chore więzadła przy uszach, a miesiąc temu infekcję pochwową, która powoli wraca. Więc nie mam pojęcia czym wszystko jest spowodowane. Czy mam się czym przejmować?

2 2012-10-24 10:23:07

Odp: powiekszone węzły chłonne pachwinowe

Jesli występuje dopiero parę dni, to prawdopodobnie jest to zapalenie mieszka włosowego i tamten "syfek" znowu się zrobił. Możesz spróbować go zasuszyć. Na wacik trochę spirytusu acetylosalicylowego i przetrzeć. Mozna też smarować maśćmi na zmiany skórne. Jeśli nic to nie da, to rzeczywiście może być to węzeł chłonny-infekcja mogła wpłynąc na jego powiększenie. Mówisz też, że infekcja wraca, więc zarejestruj sie jak najszybciej u ginekologa, jeśli on także stwierdzi, ze chodzi o węzeł i wyda mu się to niepokojące, może dać si skierowanie do onkologa na biopsję. Ale może to nie być konieczne. Nie chcę Cię straszyć smile Z resztą najlepiej, jak zobaczy to lekarz.

3 2017-03-22 11:50:38

Czy może byc to objaw czegoś groźnego?

4 2017-03-22 13:30:54

Ostatnio edytowany przez jmali (2017-03-22 13:31:01)