1

Temat: Wspaniałe właściwości zwykłej witaminy A

Ostatnio odkryłam cudowne działanie zwykłej maści z witaminą A. Maść kupiłam w aptece za niecałe 3 zł, ale uważam, że jej właściwości są bezcenne wink. Kiedy mam drobną rankę, przesuszenia, jakiekolwiek zmiany na skórze (również na twarzy), to maść doskonale je łagodzi i zdecydowanie przyspiesza leczenie. Ostatnio nawet rankę po opryszczce posmarowałam witaminą A i z ogromnym zaskoczeniem stwierdziłam, że strupek zszedł znacznie szybciej niż zwykle.

Witamina A jest zbiorczą nazwą grupy organicznych związków chemicznych, retinoidów, z których najważniejszy jest retinol, pełniących w organizmie funkcję niezbędnego składnika pokarmowego, rozpuszczalnej w tłuszczach witaminy.

Jeśli chodzi o wpływ witaminy A na nasz wygląd, to reguluje ona wzrost tkanki nabłonkowej i innych komórek organizmu, utrzymuje prawidłowy stan skóry, włosów i paznokci. Jej głównym źródłem w organizmie jest spożywana z pokarmem pochodzenia roślinnego prowitamina A (głównie β-karoten), ale też wątroba zwierząt. Najwięcej prowitaminy A zawiera marchew, liście brokułu, słodkie ziemniaki, jarmuż, szpinak, dynia, kapusta warzywna pastewna.

Tak jak wspominałam - na ranki i wszelkie zmiany skórne możemy stosować maść z witaminą A, niemniej warto wspomagać się także od środka przyjmując wit. A w postaci kapsułek.

2

Odp: Wspaniałe właściwości zwykłej witaminy A

Witam, czy w aptece tak po prostu poprosiłaś o maść z witaminą A czy ma ona może jakąs nazwę?
Zainteresował mnie ten produkt, ponieważ mam suchą skórę i potrzebuję nawilżenia i odżywienia. A widzę, że witamina A ma kilka właściwości, które pozwolą mi się pozbyć miejscowych przesuszeń skóry.

3

Odp: Wspaniałe właściwości zwykłej witaminy A

Od jakiegoś czasu stosuję plastry antykoncepcyjne i mam wysuszoną skórę bardzo w miejscach, gdzie je przyklejam. Zastosowałam właśnie w tych miejscach i w ogóle na całe ciało krem z witaminą A. Teraz już mnie nie martwią te wysuszenia bo ich nie ma. Skóra jakby odżyła smile W miejscach gdzie aż widoczna była ta zmaltretowana skóra nie ma śladu po przyklejanych plastrach.