1 2012-10-16 17:37:36

Temat: Nadwyrężenie kręgosłupa

Nigdy nie przypuszczałam, że kręgosłup może tak boleć, a tym samym tak bardzo utrudnić wykonywanie codziennych czynności. Nie przypuszczałam, dopóki samej mnie to nie spotkało. Przyznaję, że nie dbałam o kręgosłup - nie zwracałam uwagi, aby podczas długotrwałego siedzenia przed komputerem robić przerwy, a sam kręgosłup miał właściwe podparcie, nie zwracałam uwagi na to w jaki sposób podnoszę ciężary, nie wzmacniałam ćwiczeniami jego mięśni. Ale jak to się mówi - mądry Polak po szkodzie, więc kiedy w końcu go nadwyrężyłam wzięłam się ostro do pracy.

Nadwyrężenie kręgosłupa objawia się bólem kręgosłupa, który dokucza nam podczas zginania się, podnoszenia przedmiotów, a nawet siedzenia. Jego podłożem najczęściej jest osłabienie mięśniowo-szkieletowe współistniejące z nadmiernym napięciem lub naciągnięciem i przewlekłym skurczem mięśni. 

Kiedy się pojawi na początek najlepiej jest wziąć jakiś dostępny bez recepty lek (paracetamol, ibuprofen, nurofen), można też przyłożyć ciepły okład (z czystej wody albo soli fizjologicznej) lub nagrzewać gorące miejsce specjalną poduszką elektryczną. Jeśli natomiast działania nie przynoszą pożądanego skutku, koniecznie należy udać się do lekarza.

Aby do nadwyrężeń nie dopuszczać warto wzmocnić mięśnie grzbietu oraz kręgosłupa, świetnie do tego celu sprawdzi się pływanie lub ćwiczenia jogi - sprawdziłam na sobie, więc szczerze polecam! smile

2 2012-10-17 09:35:39

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Witaj, mnie bardzo pomogła taka dziwna trochę metoda, ale no polecam bo u mnie zadziałało, nie mam pojęcia dlaczego. Oto jak boli kręgosłup na noc nacieramy go ciepłym ( nie gorącym ) olejem rycynowym i ubieramy się w jakiś ciepłu podkoszulek, sweterek na to, tak żeby było jak najcieplej. Oczywiscie olejek brudzi , więc lepiej założyć coś starego. No i po takiej nocy z olejem na prawdę jest poprawa , u mnie ból był nieznośny a mam problemy żołądkowe i nie mogłam się ciągle faszerować lekami, stąd właśnie ta metoda dla tych co nie chcą jechać na lekach, a efekt - przynajmniej - u mnie był taki sam i dłużej nawet nie miałam bóli żadnych. To tak jakby ten olejek rycynowy nawet podleczył trochę kręgosłup.

3 2012-12-18 13:26:03

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Najlepszą metodą jest chyba kołnierz ortopedyczny, ja mam problemy z samodyscypliną,a tym samym z utrzymaniem prawidłowej postawy - no dobra, po prostu nie pamiętam, żeby sie nie garbić albo wstać raz na czas od komputera, a trzymanie się prosto to najlepszy sposób nie tylko na uniknięcie, ale też wyleczenie bólu kręgosłupa.  Kołnierz poleciła mi znajoma pani doktor - noszę go oczywiście tylko w domu i powiem wam, że nie narzekam już na ból pleców. No, chyba, że czasem źle śpię, ale na dobre ułożenie ciała w czasie snu chyba nie ma recepty, no bo trudno sypiać w kołnierzu albo gorsecie.

4 2014-07-01 20:35:57

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Nalepszym rozwiazaniem jest... prawidlowa higiena kregoslupa. Gorset ortopedyczny spowoduje tylko że pogoszymy sobie nasze samopoczucie i sprawność. A co gorsza może dojśc do zmian innych elemetnow układu kostnego. Wiem że łatwo sie mówi higiena kregosłupa. W pracy jest jak jest ale po pracy to od nas zależy co robimy. Bardzo dobry jest basen na poprawe kondycji naszych pleców, wzmocnienie mieśni, zbudowanie prawidłowej sylwetki ciała. Podobno nawet ten "pajaczek" co reklamuja dziala. Moja babcia ciągle mi mówiła jak siedziałam przy stole nie garb sie bo ci tak zostanie... I zostalo ale 2 lata ćwiczeń i moj kregosłup jest spowrotem prościutki tak jak powinien być.

5 2015-04-26 15:06:01

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Skuteczna może się okazać mata medivon. W moim przypadku mata masująca była idealnym rozwiązaniem na okropne bóle kręgosłupa. Dzięki masażerowi plecy się rozluźniły, nie odczuwam napięcia dlatego nie bolą. Matę stosuję przed komputerem, tv i w samochodzie, dzięki temu nie odczuwam bólu, bo plecy są masowane.

6 2015-06-23 18:38:19

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Polecam skuteczne ćwiczenia na bóle kręgosłupa metodą McKenziego, które pozwolą nie tylko pozbyć się przykrych dolegliwości bólowych, lecz także usuną przyczyny bólu, a tym samym zapobiegną jego ponownemu rozwojowi. Autor metody opracował program postępowania leczniczego, w którym oprócz technik wykonywanych przez terapeutę ważny jest sam ruch pacjenta, ćwiczenia i autoterapia wykonywana w domu.

centrumkompresjoterapii.pl

7 2015-09-21 12:39:14

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

W przypadku siedzącego trybu życia i rzadkiego uprawiania sportu, dojść może do nadmiernych przeciążeń w obrębie kręgosłupa. Sumują się wówczas mikrourazy i powstają zmiany zwyrodnieniowe, czego skutkiem jest ból. Ignorowanie tych dolegliwości powoduje stan przewlekły, który zakończyć się może dyskopatią lędźwiową. Jest to choroba zwyrodnieniowa krążka międzykręgowego, który zwany jest potocznie dyskiem. W celu jej diagnozy, wykonać należy badanie za pomocą rezonansu magnetycznego, np. w naszym centrum Rex Medica, które mieści się w Warszawie.

rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny-kregoslupa/

8 2015-09-30 14:41:50

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Ja się skusiłam na Ibalgin i plecy już nie bolą. Na stronie znamlek.pl  jest świetna baza leków i opinie, które nie powiem - bardzo się przydały. Mam dopiero 30 lat, a w krzyżu mnie łupie coraz częściej smile Chyba się starzeję smile Już nawet spokojnie nie mogę prasować bo ból mnie wykańcza... Teraz już jest lepiej smile

9 2015-12-09 11:09:40

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Moim zdaniem o zdrowie trzeba dbać. Nie ma co samemu diagnozować, bądź próbować po swojemu prorokować metody leczenia. Sam borykałem się z bólem pleców (trenuję siatkówkę). Ból często nawracał z powodu dużych przeciążeń i napięcia mięsni. Dopiero wizyta u fizjoterapeuty (Piotr Balcerzak z Lubina) pomogły uporać się z problemem. Pan Balcerzak zaplanował i objaśnił mi cały proces leczenia. Cały czas korzystam z jego usług. Umawiam się na masaże fizjoterapeutyczne, które chronią mnie przed nawrotem bólu. Należy pamiętać, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

10 2015-12-11 13:38:17

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Pamiętam moja mam również borykała się z problemami kręgosłupa, chodziła na różne masaże, ale chyba nie do fizjoterapeuty. Duchkacper, mógłbyś coś więcej o tych masażach fizjoterapeutycznych powiedziec?

11 2016-01-05 11:14:56

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Najlepiej będzie jak skontaktujesz się z Panem Balcerzakiem, bo nie mam wiedzy, by ci to dokładnie objaśnić

12 2016-01-21 10:08:48

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Ja jak żonę boli kręgosłup, zawsze wieczorem ją masuje.

13 2016-02-20 20:22:12

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Ja na takie masaże chodziłam do fizjol i bardzo mi to pomogło, najważniejsze że udało mi się pokonać problem ze wstawaniem po dłuższym siedzeniu bo nieraz nie mogłam się absolutnie dźwignąć, no i przestały mnie tez budzić nocne bóle więc zdecydowanie widzę poprawę

14 2016-03-02 10:35:04

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Na pewno w takiej sytuacji nie zaszkodzi też masaż leczniczy. Dzięki niemu można dobrze wzmocnić kręgosłup no i dolegliwości po kilku sesjach zazwyczaj ustają. Mi to pomogło, a byłam w Warszawie w tym gabinecie http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze … leczniczy/ także, jakby ktoś potrzebował to można spokojnie iść, bo to fachowcy,a  to niestety nie wszędzie jest takie pewne.

Ostatnio edytowany przez dynamical (2016-03-02 10:35:13)

15 2016-03-07 08:43:16

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

masaż leczniczy czasami potrafi zdziałać cuda szczególnie jeśli mamy do czynienia z nadwyrężonym kręgosłupem

16 2016-03-19 15:14:12

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Uwaga! Żadnego masażu, jeśli nie mamy prześwietlenia, bo po masażu możemy się przez chwilę dobrze czuć, a później, w skrajnych przypadkach nawet przestać chodzić. Byłabym ostrożna z masażami. Rehabilitacja, to co innego

17 2016-04-06 07:47:52

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Myślę, że masaż u profesjonalnego rehabilitanta może pomóc. Tylko oczywiście rehabilitant musi znać się na rzeczy.

18 2016-06-24 13:36:23

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Niestety powstawaniu zmian zwyrodnieniowych czy rozwojowi stanu zapalnego, nie tylko w stawach, ale i w kręgosłupie, sprzyja ubytek kolagenu. W tej sytuacji zażywać można suplement Normaflex, którego skład oparty jest na natywnym kolagenie typu II. To cząsteczka, która nie została w żaden sposób zmieniona, gdyż nie poddano jej działaniu czynników chemicznych, temperaturowych czy biologicznych.

normaflex.pl/

19 2016-06-25 21:32:08

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

masaże odradzam jeśli nie mamy dobrej kondycji stawów. Moja babcia stosuje arthroblock forte jak ją coś boli w kręgosłupie i stawach, regeneruje on stawy i wypełnia przestrzeń między nimi co sprawa że są elastyczne i nie bolą, zawiera też witaminy.

20 2016-07-14 12:03:03

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Masz racje, że pływanie jest bardzo dobrym sposobem na wszelkie bóle i kontuzje. Ja co prawda nie umiem zbyt dobrze pływać ale nawet pobyt na basenie i masaże w bąbelkach czy jacuzzi przynoszą ulgę smile

21 2016-07-20 09:02:36

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Zero masażu! w takiej sytuacji możesz tylko zaszkodzić sobie..

22 2016-09-28 10:36:58

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Na pewno zawsze w takiej sytuacji trzeba korzystać z zaleceń specjalisty, zdarza się też że potrzeba będzie dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny naturalnej. Korzystałam już z takich zabiegów w Natural Medical i mogę śmiało powiedzieć że praktycznie wróciłam do dawnej sprawności, jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia.

23 2016-10-03 14:33:52

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Też miewam problemy z kręgosłupem - lata chodzenia z ciężkim plecakiem i niewłaściwa postawa przy siedzeniu przy komputerze się do tego przysłużyły, że mam stwierdzoną wadę postawy. Staram się teraz temu przeciwdziałać, ale wiadomo, że nie zawsze da się pamiętać o prostowaniu w ciągu dnia. Ponadto ćwiczę prawie codziennie i leżę często po 20 minut na plecach na podłodze po powrocie z pracy.
Kiedyś sobie uszkodziłam odcinek lędźwiowy i to na tyle, że jakiekolwiek siedzenie było koszmarem, a że było to akurat wtedy, jak byłam na wyjeździe w Anglii, musiałam dużą część czasu wolnego poświęcić poszukiwaniu specjalisty, najlepiej polskiego, bo wtedy jeszcze miałam problemy z językiem. Pamiętam to, bo to był jedyny moment w moim życiu, kiedy naprawdę bałam się o stan kręgosłupa i czy to jest uleczalne. Na szczęście w miarę blisko mojego lokum była klinika http://panamedic.eu/lekarz/rehabilitacja/ i tam mnie skierowali na rehabilitację do super specjalisty, który w mig postawił mnie na nogi i polecił mi pływanie oraz masaże, których trzymam się do dziś.
Dzisiaj już nie jest źle, ale staram się nie przeciążać kręgosłupa, bo wtedy naprawdę się przestraszyłam, a to znaczy przypominanie sobie o prostowaniu się i trzymaniu prawidłowej postawy przy siedzeniu na fotelu komputerowym.
Jak macie jakiekolwiek podejrzenia, że coś jest nie tak albo jak ból jest nie do zniesienia, nie odkładajcie wizyty u lekarza, bo potem może być za późno, żeby zaradzić i objawy mogą się nasilić, a dolegliwość skomplikować.

Ostatnio edytowany przez drobek (2016-10-04 08:41:58)

24 2016-11-10 13:13:07

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Spróbuj iść do fizjoterapeuty, zrobią ci odpowiednie zabiegi i masaże a może zlecą ćwiczenia wzmacniające. Ja chodziłam z kręgosłupem do centrum rehabilitacji Osteomedis i mi przeszło, teraz tylko regularnie ćwiczę żeby bóle nie wróciły

25 2016-11-21 12:25:33

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Fizjoterapia to cudowne rozwiązanie. Nawet nie masaż, ale właśnie wizyta u specajlisty. Sama pracuję dużo przy komputerze i chodzę raz w miesiącu na zabieg do http://rehapro.com.pl/. Plecy mnie nie bolą, barki nie są napięte, głowa mnie nawet rzadziej boli:)

Ostatnio edytowany przez stapka18 (2016-11-21 12:25:49)

26 2017-02-20 16:14:44

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Ja też przekonałam się co to prawdziwy ból kręgosłupa po ciąży, choć od dziecka mam z nim problemy. U mnie joga nie pomaga, ćwiczenia takie korekcyjne też nie. Masaże tylko na chwilę, więc szkoda czasu. Jedyne co naprawdę pomaga to terapia manualna. Ja chodzę do Fizjomedu w Krakowie - to jest koło błoń. Miejsce mam z polecenia i rzeczywiście pracują tam prawdziwi fachowcy. Konkretni, wszystko chętnie omawiają, widać, że mają talent i doświadczenie w rękach. Kiedyś też byłam na turnusie sanatoryjnym. Tam miałam masaże i kroterapię i nie pomogły tak jak terapia manualna, więc polecam.

27 2017-05-12 18:42:42

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Tak naprawdę najważniejsze jest to aby wybrać takie miejsce, z takimi specjalistami, którzy znają się doskonale na tym co robią i odpowiednio będą mogli nam pomóc. Jesli szukacie takich specjalistów polecam odwiedzić tą klinikę w Ożarowie Mazowieckim naszaklinika

28 2017-05-25 09:54:23

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

U mnie takie przeciążenie skończyło się wizytą u lekarza, bo żadna pozycja do siedzenia mi już nie odpowiadała, ból był straszny. Zrobiłam wszystkie badania: rtg, rezonans i dostałam na razie skierowanie na rehabilitację. Dojeżdżam do ConstanceCare pod Warszawą, polecił mi ich lekarz, bo w Warszawie kolejki nawet prywatnie są po prostu ogromne. A tutaj jest nowoczesny sprzęt, są lekarze na miejscu, zawsze chętni do rozmowy i do pomocy.

29 2017-06-10 10:15:30

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Mi w takim bólu bardzo pomogły masaże lecznicze z medikar home care. Fizjoterapeuci nawet przyjeżdżają do domu. Tak samo z rehabilitacją - przyjeżdżali do mojej mamy po udarze i bardzo jej pomogli. Przy okazji wiele się dowiedziałam jak dbać zarówno o swój kręgosłup jak i o mamę.

30 2017-06-12 10:33:33

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

mania: Jak długo czeka się na rehabilitację w CC?

31 2017-07-04 15:30:10

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

To zależy. Możesz tam dojeżdżać albo zostać na miejscu (są pokoje dla pacjentów), jeśli będziesz mieć szczęście i ktoś odwoła swoją rehabilitację to możesz się zapisać i w ciągu kilku dni, albo w ciągu 4-6 tygodni. Warto dzwonić do ośrodka i pytać o to na jaki termin zapisują.

32 2017-08-07 08:23:20

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Możecie może podzielić się jakimiś zdjęciami albo filmami, które pokazują rehabilitację w Constance Care? Jestem ciekaw jak wygląda i czym różni się od tego co już miałam (niezbyt skuteczne leczenie do tej pory).

33 2017-09-11 08:57:39

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Jeśli chodzi o rehabilitację w Constance Care, to są filmy na yt, gdzie dokładnie widać jak wygląda rehabilitacja. Tak jak np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=YDHSEWzkd6A, albo tutaj sam G-EO System: https://www.youtube.com/watch?v=ajWBNTbgTXU&t=1s. Tutaj jest też pokazana 2 sesja z 60 na HALu: https://www.youtube.com/watch?v=Rd1tNhlQzrk. Jestem pełna podziwu, że dziewczyna już tak dobrze sobie radzi!

Ostatnio edytowany przez stapka18 (2017-09-11 08:58:16)

34 2017-10-02 09:24:45

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Z takim problemem najlepiej iść do specjalistów z Centrum Medycznego Św. Franciszka http://cmsf.pl/kontakt/
oni będą wiedzieli jak postępować i jak taki problem leczyć, mają też świetną rehabilitację z której miałam okazję niedawno skorzystać

Ostatnio edytowany przez malinowaen (2017-10-02 09:25:26)

35 2018-02-11 16:00:34

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Gorsety i kołnierze to z tego co wiem to powodują jeszcze większe osłabienie i rozleniwienie naszych mięśni. Sama chodzę na rehabilitację. Kiedyś często ja był ból, a teraz tylko od czasu do czasu, żeby zmienić ćwiczenia na przykład. Mogę polecić tu gabinet, do którego chodzę i jestem na prawdę zadowolona to jest w Krakowie na Słomczyńskiego, a tu jest adres ich strony rehabilitacje.org. Można zadzwonić lub umówić się na wizytę przez internet co jest bardzo wygodne.

36 2018-02-11 19:54:46

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Polecam ci cwiczenia kolysanie sie na stopach do przodu i do tylu. oraz jesli chodzi o sklony to do podnoszenia czegos to tylko na ugientych nogach w kolanach.

37 2018-02-28 10:23:58

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Żałuję, ze nie zabrałam się za ćwiczenia wcześniej, tylko dopiero jak zaczął mnie boleć odcinek lędźwiowy. Lekarz oczywiście skierował mnie na rehabilitację. Dobrze, że nie czekałam na termin na NFZ (rok), tylko zapisałam się do Constance Care. Kto wie czy nie cierpiałabym teraz z bólu gdyby nie ten ośrodek.

38 2018-03-14 21:34:25

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Polecam maść Hemp Fortis z oleju konopnego, uzupełnionego o goździk i eukaliptus, którą stosuje się w celu zmniejszenia obrzęku, bólu stawów i kręgosłupa. Jest przydatna w przypadku urazów, wspomaganiu opieki rehabilitacyjnej, ale też po wyczerpującej pracy czy treningu.

konopieizdrowie.pl

39 2018-04-25 12:07:07

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

A byłaś na jakiejś rehabilitacji, np. http://rehapro.com.pl/co-leczymy/? Nie wierzę, że się samą jogą wyleczyłaś. Kręgosłup trzeba wzmacniać, ale najlepiej nie robić samodzielnie wymyślonych ćwiczeń.

Ostatnio edytowany przez stapka18 (2018-04-25 12:07:17)

40 2018-05-16 11:22:43

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

W Warszawie na rehabilitację w stanach nadwyrężenia kręgosłupa to z czystym sumieniem polecam przychodnię Porta Medica, mają najlepszy sprzęt i specjalistów. Mnie tam zawsze właśnie stawiają na nogi a często łapię różne kontuzje. I co najważniejsze na wizytę można się dostać błyskawicznie w przypadku urazów przecież nie ma na co czekać.

41 2018-06-06 09:22:19

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Siedzący tryb życia to niestety zmora naszego społeczeństwa. Ja też w pewnym momencie juz nie mogłam się nawet położyć bo odczuwałam cały czas silny ból. To jest bardzo męczące, ale tak jak ktos napisał wcześniej, warto udać sie do dobrego fizjoterapeuty. Ja chodziłam do pana Fabiana Sykały z centrum Fizjoterapii Mazur w Rzeszowie. Cale szczęście, że tam się zapisałam bo po kilku wizytach jest widoczna zdecydowana poprawa, zresztą już wiem jakie ćwiczenia i w jaki sposób mam wykonywać, żeby nie dopuścić do takiej sytuacji jak wcześniej.

42 2018-08-16 11:21:32

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

stapka18 napisał/a:

A byłaś na jakiejś rehabilitacji, np. rehapro.   com.pl/co-leczymy/? Nie wierzę, że się samą jogą wyleczyłaś. Kręgosłup trzeba wzmacniać, ale najlepiej nie robić samodzielnie wymyślonych ćwiczeń.

Bardzo pomogli mi tutaj z moim bolącym kręgosłupem szyjnym. Też mogę polecić specjalistów z Rehapro.

43 2018-08-16 12:57:29

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

ja bardzo polecam masaż u fizjoterapeuty, seria masażu zdrowotnego naprawdę przynosi skutki.

44 2018-12-09 00:38:45

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Widze tu niestety same posty reklamowe hmm

45 2018-12-10 10:59:43

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Polecam zgłosić się do dobrego rehabilitanta.
Do fizjoterapeuty zwróćmy się więc kiedy mamy do czynienia z przewlekłym bólem na przykład pleców lub gdy mamy nawracający uraz.  Pomoże on nam w przypadku przebytych ciężkich chorób oraz złamań, abyśmy szybciej mogli wrócić dla zdrowia. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Sama wybrałam sie jak miałam bóle kręgosłupa związane z rodzajem wykonywanej pracy. I takie ćwiczenia okazaly się dla mnie bardzo pomocne:
http://zdrowietopodstawa.eu/na-czym-pol … j-rodzaje/

Ostatnio edytowany przez Katia (2018-12-10 11:00:00)

46 2019-03-26 11:13:16

Odp: Nadwyrężenie kręgosłupa

Jeśli to tylko lekkie nadwyrężenie to faktycznie zabiegi fizjoterapii powinny dać ulgę. Jednak lepiej byłoby zdiagnozować problem, bo samo leczenie zachowawcze może nie wystarczyć. Mogę polecić wizytę u neurochirurga dr Kseniuka, to świetny fachowiec i specjalista z bardzo dobrym odejściem do pacjenta. Dokładnie i rzeczowo analizuje wyniki i potrafi leczyć nawet najcięższe choroby kręgosłupa. Można go znaleźć w Cm Medicum w Warszawie